Radio Białystok | Wiadomości | Kolejny transport z pomocą dla Ukrainy wyruszył z magazynów Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego [zdjęcia]

Kolejny transport z pomocą dla Ukrainy wyruszył z magazynów Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego [zdjęcia]

17.05.2022, 14:26, akt. 16:26

Dwa tiry, głównie ze środkami czystości i higienicznymi, wysłano we wtorek (17.05) z wojewódzkiego magazynu w Białymstoku do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, która organizuje transport na Ukrainę.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Kolejny transport z pomocą dla Ukrainy wyruszył z magazynów PUW - relacja Wojciecha Szubzdy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Transport zawiera łącznie 66 palet z różnymi produktami i przedmiotami. Zdecydowana większość artykułów to np. mydła, szampony, pieluchy, ręczniki papierowe, szczoteczki do zębów. Są też koce, karimaty czy pościel,a także palety z żywnością i wodą.


- Mam nadzieję, że dzięki temu wsparciu, które za pośrednictwem rządowej Agencji Rezerw Strategicznych dotrze na Ukrainę, będziemy mogli w tej trudnej sytuacji wspomóc społeczeństwo Ukrainy w zmaganiu się z agresją rosyjską - powiedział obecny przy ładowaniu transportu wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.


Wojewoda zaznaczył, że to oczywiście tylko jeden z kanałów niesionej cały czas przez Polskę pomocy Ukrainie i Ukraińcom.

Wicewojewoda Tomasz Madras wyjaśnił, że przekazywane do RARS towary pochodzą od samorządów i przedsiębiorców. Dodał, że magazyn, który prowadzi Podlaski Urząd Wojewódzki, działa także dzięki współpracy z organizacjami pozarządowymi, w tym z Bankiem Żywności.

Transport z darami dostarczy do RARS Stowarzyszenie Przewoźników Podlasia, które skupia około 180 firm transportowych z regionu. - Chcieliśmy pokazać, że my, polski naród, solidaryzujemy się z Ukrainą, z ludźmi, którzy cierpią na co dzień - mówił prezes tego stowarzyszenia Władysław Żero.

Podlaski Urząd Wojewódzki wyjaśnił także, że zebrane dary przekazały starostwa powiatowe, które prowadzą swoje punkty zbiórki. Dary przekazał również Podlaski Oddział Straży Granicznej, Inspekcja Transportu Drogowego oraz Wojewódzki Inspektorat Roślin i Nasiennictwa.


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Muzeum Pamięci Sybiru rozpoczyna cykl zajęć dla dzieci z Ukrainy

16.05.2022, 12:36

Białostockie Muzeum Pamięci Sybiru rozpoczęło w poniedziałek (16.05) realizację projektu skierowanego do uchodźców z Ukrainy; chodzi m.in. o pomoc terapeutyczną dzieciom, ale też możliwość dokumentowania tego, co dzieje się w tym kraju w związku z agresją rosyjską, zwłaszcza o deportacje.


Jak pomagać uchodźcom z Ukrainy

12.05.2022, 14:00

Z najnowszych danych Straży Granicznej wynika, że polsko-ukraińską granicę przekroczyło już ponad 3 mln 300 tysięcy osób. To głównie kobiety i dzieci. W Polsce dzięki różnym instytucjom, stowarzyszeniom, fundacjom, ale też dzięki indywidualnym osobom dostają pomoc.


W budżecie Białegostoku zabezpieczono blisko 5,5 mln zł na pomoc uchodźcom z Ukrainy

8.05.2022, 14:22

Prawie 5,5 miliona złotych zarezerwowano w budżecie Białegostoku na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok