Radio Białystok | Wiadomości | Czeki na lokalne inwestycje odebrali samorządowcy w Ciechanowcu

Czeki na lokalne inwestycje odebrali samorządowcy w Ciechanowcu

autor: Adam Dąbrowski

17.05.2022, 19:13, akt. 19:47

Instalacje fotowoltaiczne, przedszkola ze żłobkami, a także nowe oświetlenie na terenie wiejskim - m.in. takie inwestycje powstaną dzięki pieniądzom z budżetu województwa na terenie ośmiu podlaskich samorządów z subregionu łomżyńskiego i bielskiego.

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski


0:00
0:00
Czeki na lokalne inwestycje odebrali samorządowcy w Ciechanowcu - relacja Adama Dąbrowskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Przedstawiciele samorządów odebrali czeki łącznie na 4,7 mln zł z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów. Fundusz to autorska inicjatywa naszego województwa, które od ubiegłego roku - jako jedyne w Polsce - dotuje z własnych środków inwestycje zgłaszane przez podlaskie powiaty i gminy.

Najwyższą dotację w tej edycji - 1,4 mln zł - otrzymało miasto Wysokie Mazowieckie na wykonanie sieci wodno-kanalizacyjnej przy nowo wybudowanej obwodnicy miasta. Po 600 tys. zł trafi do gmin rozbudowujących lub remontujących szkoły - do Wysokiego Mazowieckiego i Czyżewa. Pół miliona złotych w gminie Ciechanowiec posłuży wymianie oświetlenia na ledowe na terenach wiejskich, a w powiecie bielskim - rozbudowie internatu Zespołu Szkół nr 4.

Gminy Szepietowo i Klukowo otrzymały czeki po 400 tys. zł. W gminie Klukowo za pieniądze te zamontowane zostaną instalacje fotowoltaiczne w czterech podstawówkach. Szepietowo swoją dotację przeznaczy na budowę stacji uzdatniania wody. Władze Nowych Piekut przyznane przez samorząd województwa 300 tys. zł chcą przeznaczyć na uzupełnienie wkładu własnego w ponad 11-milionowej inwestycji, w ramach której w Jabłoni i Nowych Piekutach mają być wybudowane przedszkola ze żłobkami.

Jak zapowiedział wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz, władze województwa zamierzają kontynuować program Fundusz Wsparcia Gmin i Powiatów, z którego do samorządów trafią kolejne pieniądze.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ponad 20 milionów złotych trafi do podlaskich samorządów na pomoc uchodźcom z Ukrainy

26.04.2022, 15:04

Około 18,5 mln zł przekazano dotąd podlaskim samorządom z Funduszu Pomocy na pomoc uchodźcom z Ukrainy – poinformował we wtorek (26.04) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Są to pieniądze na sfinansowanie zakwaterowania uchodźców i na pomoc społeczną.


Podlaski Urząd Wojewódzki: Dotąd z Funduszu Pomocy przekazano samorządom blisko 9,5 mln zł

21.04.2022, 17:07

Blisko 9,5 mln zł przekazano dotąd podlaskim samorządom z Funduszu Pomocy - poinformował w czwartek (21.04) Podlaski Urząd Wojewódzki. To środki na sfinansowanie zakwaterowania uchodźców z Ukrainy w obiektach samorządowych oraz domach prywatnych.


Prawie 5 mln zł z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów dla podlaskich samorządów

29.03.2022, 15:19

Symboliczne czeki z dofinansowaniem w ramach Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów z Urzędu Marszałkowskiego odebrali we wtorek (29.03) w Augustowie przedstawiciele 9 gmin z północnej części województwa.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok