Radio Białystok | Wiadomości | W Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku znów działa Komisariat Młodego Policjanta

W Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku znów działa Komisariat Młodego Policjanta

autor: Grzegorz Pilat

31.05.2022, 13:08, akt. 13:12

Dzieci mogą dowiedzieć się tam, jakie są zasady ruchu drogowego, jak rozwiązać zagadki kryminalne lub czym zajmuje się policjant. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku znowu działa Komisariat Młodego Policjanta.

fot. Grzegorz Pilat
fot. Grzegorz Pilat


0:00
0:00
W Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku znów działa Komisariat Młodego Policjanta - relacja Grzegorza Pilata | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

To specjalny pokój edukacyjny w którym podczas zajęć policjanci przybliżają zasady bezpieczeństwa i tajniki swojej pracy. Najmłodsi mogą dowiedzieć tam m.in. jak bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych.

Naczelnik wydziału prewencji KMP w Białymstoku kom. Dorota Panas mówi, że po dwuletniej przerwie specjalna sala znów jest dostępna dla dzieci i nauczycieli.

Wracamy do spotkań edukacyjnych z najmłodszymi. Chcemy utrwalać wiedzę o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Jest tu kącik dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym - jak zachowywać się np. na przejściu, ale dzieci dowiedzą się też jak zachowywać się wobec nieznajomych czy bezpańskich psów. Mówimy o różnych sytuacjach zagrożenia. Przy okazji najmłodsi mogą zwiedzić komendę, zobaczyć radiowóz czy porozmawiać z policjantami

- tłumaczy kom. Dorota Panas.

W sali są przygotowywane zajęcia dla przedszkolaków i dzieci z klas I-III szkół podstawowych. Informacje o tym jak wziąć udział w zajęciach są na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Bezpłatne kursy dla nauczycieli, którzy szkolą i egzaminują uczniów na kartę rowerową

26.05.2022, 19:50

Podlascy policjanci przypominają, że nastolatkowie między 10. a 18. rokiem życia, aby samodzielnie jeździć rowerem, muszą mieć kartę rowerową. Od początku roku przepis ten dotyczy też m.in. użytkowników elektronicznych hulajnóg.


Komisariat Młodego Policjanta przybliży dzieciom zasady ruchu drogowego

15.03.2018, 14:55

Jakie są zasady ruchu drogowego, jak rozwiązać zagadki kryminalne, czym zajmuje się policjant? Dowiedzą się tego dzieci, które odwiedzą Komendę Miejską Policji w Białymstoku. Powstał tam specjalny pokój edukacyjny - Komisariat Młodego Policjanta.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

REKLAMA
OiFP - Maciej Sztor


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok