Radio Białystok | Wiadomości | W ogrodach Pałacu Branickich po raz 12. odbędzie się Podlaskie Śniadanie Mistrzów

W ogrodach Pałacu Branickich po raz 12. odbędzie się Podlaskie Śniadanie Mistrzów

autor: Barbara Sokolińska

1.06.2022, 12:43, akt. 16:11

To okazja, by spróbować przysmaków z całego świata. 18 czerwca w ogrodach Pałacu Branickich już po raz 12. odbędzie się plenerowy piknik - Podlaskie Śniadanie Mistrzów.

fot. Barbara Sokolińska
fot. Barbara Sokolińska


Każda edycja imprezy ma inny temat przewodni. Tym razem głównym hasłem będzie "Viva la Vida" - mówi jedna z organizatorów Śniadania Joanna Kozłowska.


Będziemy mieli ponad 20 stoisk gastronomicznych, które będą przygotowywały dania inspirowane kuchnią hiszpańską, meksykańską - jednym słowem latynoską. Wstęp na wydarzenie jest darmowy, płacimy jedynie za jedzenie ze stoisk, a jeśli ktoś będzie miał ochotę, to może przynieść swój własny koszyczek. Będą stoiska wegańskie, bezglutenowe, tak więc jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie - dodaje Joanna Kozłowska.


Organizację Śniadania Mistrzów po raz kolejny wspiera białostocki samorząd. Zastępca prezydenta Rafał Rudnicki podkreśla, że impreza cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców i jest dobrą promocją miasta:


Tysiące białostoczan korzysta z okazji, by przyjść, spróbować dań przygotowanych przez nasze, białostockie firmy gastronomiczne. To pokazuje, że cieszy się to ogromną popularnością i że białostoczanie chcą w taki sposób spędzać wolny czas. Jednocześnie jest to impreza, która ożywia ogrody Pałacu Branickich i jest czymś wyjątkowym, co już na dobre wpisało się w kalendarz imprez odbywających się w naszym mieście - mówi Rafał Rudnicki.


Podlaskiemu Śniadaniu Mistrzów będzie towarzyszyło wiele atrakcji, m.in. strefa animacji dla dzieci, warsztaty robienia mydełek, a także pokazy przygotowane przez Epi-Centrum Nauki czy futbolową drużynę Lowlanders.

Więcej szczegółów jest na Facebookowym fanpage'u imprezy. Są tam też konkursy, w których można wygrać vouchery na jedzenie.


| red: mark, mag, sk, zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dolce Vita w Białymstoku – włoskie przysmaki na Podlaskim Śniadaniu Mistrzów

21.08.2021, 05:55

Już po raz 10. białostoczanie mogą wziąć udział w Podlaskim Śniadaniu Mistrzów w Ogrodach Branickich. Tym razem przy włoskich hitach – zarówno muzycznych, jak i kulinarnych, bo impreza odbywa się pod hasłem "Buongiorno Italia".


Podlaskie Śniadanie Mistrzów - kucharze przypominają smaki dzieciństwa [zdjęcia, wideo]

17.07.2021, 07:34

Klasyczne drożdżówki, racuszki, ale i bardziej egzotyczne dania niemal z całego świata można skosztować na dorocznej imprezie Śniadanie Mistrzów w Białymstoku.


Organizatorzy akcji "Słodki Białystok" stworzyli katalog cukierni, piekarni i restauracji

8.02.2021, 14:00

Z powodu pandemii nie będzie tak, jak w ubiegłym roku, plebiscytu na "Najlepszy Pączek w Mieście", ale to nie oznacza, że w związku ze zbliżającym się Tłustym Czwartkiem, w Białymstoku nic się nie dzieje. Organizatorzy akcji "Słodki Białystok" w poniedziałek (08.02) poinformowali o szczegółach.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów
vasia111, Fotolia.com
REGION
6.07.2022, 07:12, akt. 07:46

61-letni mężczyzna utonął w Narwi
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok