Radio Białystok | Wiadomości | Zakończyła się finałowa kwesta "Pola Nadziei" - fundacja Pomóż Im zebrała ponad 38 tys. zł

Zakończyła się finałowa kwesta "Pola Nadziei" - fundacja Pomóż Im zebrała ponad 38 tys. zł

autor: Olga Gordiejew

7.06.2022, 16:52, akt. 17:19

Ponad 38 tysięcy złotych udało się zebrać w czasie finałowej kwesty kampanii „Pola Nadziei”, prowadzonej przez Fundację „Pomóż Im".

Finał kwesty Pola Nadziei fundacji Pomóż Im, fot. Krzysztof Kadziewicz
Finał kwesty Pola Nadziei fundacji Pomóż Im, fot. Krzysztof Kadziewicz

Około 300 wolontariuszy pojawiło się w ostatni weekend maja na ulicach Białegostoku, Łomży, Łap, Orzysza, Choroszczy, Złotorii i Turośni Kościelnej. Zbiórka wróciła po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią. I jak oceniają pracownicy i wolontariusze fundacji Pomóż im - był to powrót bardzo udany.

W tym roku pieniądze zbierane podczas kampanii "Pól Nadziei" przeznaczone będą na wyposażenie Domu Opieki Wytchnieniowej.

To niezwykłe miejsce, w którym fundacja będzie przyjmowała na określony czas pod specjalistyczną opiekę niepełnosprawne dzieci. Wtedy rodzicie małych pacjentów będą mogli odpocząć, zrobić zakupy, załatwić ważne sprawy urzędowe.

XII edycja „Pól Nadziei” w województwie podlaskim prowadzona jest pod hasłem „Działamy z sercem”. Finałowa kwesta jest najważniejszym wydarzeniem kampanii. Ale na ostateczny wynik „Pól Nadziei” złożą się też wcześniejsze wydarzenia organizowane przez fundację m.in. w szkołach i przedszkolach. Już wiadomo, że ostateczna kwota zebranych pieniędzy podczas kampanii "Pola nadziei" przekroczy 100 tysięcy złotych.


| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ponad 1600 osób zgłosiło się do tej pory do sztafety charytatywnej Plum Ekiden

6.06.2022, 12:41

Sztafeta odbędzie w sobotę i niedzielę (11-12.06) w Białymstoku. 8. edycję imprezy zaplanowano na stadionie lekkoatletycznym przy ul. 11 Listopada i w białostockim Zwierzyńcu.


Fundacja Pomóż Im zorganizowała w Supraślu Dzień Rodziny

4.06.2022, 10:43

To czas rozmów, wymiany doświadczeń i wsparcia. W sobotę (4.06) supraskim ośrodku „Pięć Dębów” odbył się Dzień Rodziny Fundacji "Pomóż Im".


Fundacja Pomóż Im będzie kwestowała na rzecz powstającego Domu Opieki Wytchnieniowej

24.05.2022, 18:29

Po ponad dwuletniej przerwie pandemicznej w ostatni weekend maja odbędzie się finałowa kwesta akcji „Pola Nadziei”, organizowanej przez Fundację Pomóż Im.


Fundacja "Pomóż im" włącza się w pomoc dzieciom z Ukrainy

20.03.2022, 06:50

W pomoc dzieciom z Ukrainy włącza się Fundacja "Pomóż im" prowadząca Białostockie Hospicjum dla dzieci. Pod opiekę trafiły dwie nieuleczalnie chore dziewczynki.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP - KONCERT PRAWYKONAŃ

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok