Radio Białystok | Wiadomości | Jubileusz 35-lecia istnienia Wydziału Ekonomii i Finansów UwB

Jubileusz 35-lecia istnienia Wydziału Ekonomii i Finansów UwB

autor: Marcin Mazewski

27.06.2022, 13:54, akt. 14:01

Jubileuszowy tort, a także konferencja, wykład i debata - tak w poniedziałek (27.06) uczczono 35-lecie istnienia Wydziału Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku.

Obchody 35-lecia Wydziału Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku, 27.06.2022, fot. Marcin Mazewski
Obchody 35-lecia Wydziału Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku, 27.06.2022, fot. Marcin Mazewski


0:00
0:00
Jubileusz 35-lecia istnienia Wydziału Ekonomii i Finansów UwB - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W siedzibie Wydziału Ekonomii i Finansów UwB przy ul. Warszawskiej spotkali się dawni i obecni wykładowcy, studenci i dziekani.

- Na pewno jest co świętować, choć może daleko nam jeszcze do takich instytucji nobliwych, w których czas trwania mierzy się w setkach lat. Jeśli chodzi o historię, to dłużej trwamy jako Wydział niż Uniwersytet. To jest wspaniały czas byśmy powspominali - mówi dziekan Wydziału Ekonomii i Finansów UwB prof. Marzanna Poniatowicz.

Początki organizacji wydziału, jak wspominali obecni na gali profesorowie, sięgają jeszcze kilkunastu lat wstecz.

- To 35 lat samodzielnego wydziału, natomiast Ekonomię zorganizowaliśmy 13 lat wcześniej. Przez te kilkanaście lat mieliśmy wydział mieszany: prawno-ekonomiczny. Później, jak się to rozwinęło, to wyodrębniliśmy dwa wydziały - właśnie 35 lat temu, stąd ta uroczystość - mówi były dyrektor Instytutu Nauk Ekonomicznych prof. Kazimierz Meredyk.

Wydział prowadzi kształcenie na trzech kierunkach: Ekonomia, Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze oraz Kierunek Ekonomiczno-Prawny.

- Ten wydział jest z tych części Uniwersytetu, które dawały mu początek. Mieści się w pięknym budynku, ma duże tradycje, mnóstwo wspaniałych ludzi. Jest to taka nasza "perełka" uniwersytecka. Od strony naukowej, dydaktycznej i organizacyjnej, czy uczestnictwa w procesach regionalnych wydział zdecydowanie się rozwija i mam nadzieję, że tak będzie dalej - mówi rektor Uniwersytetu w Białymstoku prof. Robert Ciborowski.

Wydział Ekonomii i Finansów to cztery katedry oraz jedenaście zakładów. Łącznie zatrudnionych jest w nich blisko 70 osób.

Co roku kształcenie rozpoczyna kilkuset studentów z regionu i całego kraju. W roku akademickim 2021/2022 studiuje tutaj prawie półtora tysiąca osób na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. Przez 35 lat istnienia Wydział wykształcił ponad 10 tys. absolwentów.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


prof. Robert Ciborowski

7.04.2022, 08:35

- Musimy się spodziewać całego cyklu podwyżek stóp procentowych. Jeśli będą one bliskie wskaźnikowi inflacji, wtedy być może RPP zatrzyma podwyżki. Zatem na razie nie spodziewajmy się, że będzie taniej, będzie na pewno drożej.


Wydział Ekonomii i Finansów UwB będzie współpracował z Zespołem Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku

1.12.2021, 14:24

Wykłady dla uczniów, współpraca za studenckimi kołami naukowymi, pomoc w przygotowaniu do konkursów i olimpiad. M.in. takie działania przewidziano w ramach podpisanej w środę (01.12) umowy o współpracy między Wydziałem Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku a Zespołem Szkół Handlowo-Ekonomicznych.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
BAJM OiFPFotolia.com
WYPADEK
30.09.2022, 09:03, akt. 09:06

Wypadek na ul. Zjazd w Łomży

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok