Radio Białystok | Wiadomości | Damian Czykier przed MŚ w Eugene: Mam bardzo dobry sezon

Damian Czykier przed MŚ w Eugene: Mam bardzo dobry sezon

11.07.2022, 14:21, akt. 14:33

Damian Czykier w mistrzostwach świata w Eugene wystartuje w biegu na 110 m przez płotki. Lekkoatleta ustanowił w tym roku rekord Polski i deklaruje, że zamierza awansować do finału.

Damian Czykier - fot. Joanna Szubzda, (zdj. archiwalne)
Damian Czykier - fot. Joanna Szubzda, (zdj. archiwalne)

Mam bardzo dobry sezon. Nie mam żadnych spadków albo wzlotów. Może wzloty trochę czuję. Pojawiają się coraz szybsze treningi. Równa forma pokazuje, że to będzie mój sezon. Teraz będzie start w Eugene. Później wracamy do Europy i dalej walczymy. Będą Diamentowe Ligi i mistrzostwa Europy. Eugene można potraktować jako najważniejszy start w sezonie - powiedział Czykier w wywiadzie na kanale PZLA w serwisie YouTube.11 czerwca zawodnik Podlasia Białystok pobił rekord kraju (13,25) podczas mistrzostw Polski w Suwałkach i zajmuje 18. miejsce na świecie. Głównymi rywalami Polaka będą Amerykanie, którzy zajmują najwyższe cztery miejsca na liście światowej. Liderem sezonu jest Devon Allen, który 12 czerwca w zawodach w Nowym Jorku osiągnął wynik 12,84, co jest trzecim rezultatem w historii tej konkurencji. W Eugene wystartują także Grant Holloway, Daniel Roberts i Trey Cunningham.


Amerykanie będą u siebie i strzelam, że będą mocni. Raczej nie spalą się psychicznie. Znam tych zawodników. To są bardzo dobrzy płotkarze. Jedynie Trey Cunningham jest młody. To będzie jego debiut na imprezie seniorskiej, ale ta pozostała trójka się dobrze zaprezentuje. Chcę być razem z nimi w finale - zadeklarował płotkarz.


Polscy lekkoatleci od kilku dni przygotowują się do mistrzostw świata na zgrupowaniu w Seattle w stanie Waszyngton.


Dzisiaj był dzień regeneracji. Okazało się, że dobrze z tym trafiliśmy, bo mieliśmy kryzysowy dzień po podróży. Złapał nas jet lag i popołudniu wszyscy spaliśmy: ja, trener i mój współlokator Patryk Dobek. Dlatego dziś było luźniej, żeby się zregenerować i odpocząć psychicznie - wyjawił lekkoatleta.


W MŚ w Eugene wystartuje 45 reprezentantów Polski, w tym pięcioro zawodników z Podlasia: oszczepniczka Maria Andrejczyk, a także sprinterka Marlena Gola, płotkarz Damian Czykier, rzucający młotem Wojciech Nowicki i czterystumetrowiec Maksymilian Klepacki.

Zawody rozpoczną się 15 lipca i potrwają do 24 lipca. 


źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Pięcioro lekkoatletów z Podlasia wystąpi w mistrzostwach świata w USA

2.07.2022, 09:26

45 polskich lekkoatletów znalazło się w kadrze na mistrzostwa świata w amerykańskim Eugene. W tym gronie jest pięcioro reprezentantów województwa podlaskiego.


Lekkoatletyczne MP w Suwałkach: Damian Czykier poprawił rekord Polski w biegu na 110 m przez płotki, Maria Andrejczyk ze złotem

11.06.2022, 18:15

W sobotę (11.06) Damian Czykier poprawił rekord Polski w biegu na 110 metrów przez płotki. Złoty medal w rzucie oszczepem zdobyła też Maria Andrejczyk która uzyskała wynik 57,53 m.


Władze Białegostoku nagrodziły sportowców i trenerów

6.06.2022, 16:16

12 sportowców i trenerów otrzymało doroczne nagrody sportowe z budżetu Białegostoku. To docenienie ich pracy we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym w 2021 roku.


Słaby występ młociarzy podczas Podlaskie Athletics Team w Suwałkach [zdjęcia]

15.05.2022, 18:09

Niespodziewana porażka polskich młociarzy na mityngu Podlaskie Athletics Team w Suwałkach. Konkurs wygrał Ukrainiec Mychajło Kochan z rezultatem 77,25 m. Drugi był Paweł Fajdek (76,92), a dopiero trzeci mistrz olimpijski Wojciech Nowicki (72,94).

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok