Radio Białystok | Wiadomości | Lekkoatleci z Podlaskiego na MŚ w Eugene [terminarz i wyniki]

Lekkoatleci z Podlaskiego na MŚ w Eugene [terminarz i wyniki]

25.07.2022, 04:53, akt. 11:23

Pięcioro zawodników z Podlasia startowało w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Eugene (USA).

Nasz region reprezentowali: oszczepniczka Maria Andrejczyk, sprinterka Marlena Gola, płotkarz Damian Czykier, młociarz Wojciech Nowicki i czterystumetrowiec Maksymilian Klepacki.

TERMINARZ I WYNIKI:

piątek, 15 lipca 2022

18:05 - rzut młotem mężczyzn – eliminacje (gr. A) (Wojciech Nowicki, Marcin Wrotyński)

• Wojciech Nowicki w pierwszej serii rzucił 79,22 m i zakwalifikował się do finału
  • Marcin Wrotyński uzyskał wynik 73,55 m i nie zakwalifikował się do finału

19:30 - rzut młotem mężczyzn – eliminacje (gr. B) (Paweł Fajdek)

• Paweł Fajek rzucił 80,09 m w drugiej próbie i tym samym zakwalifikował się do finału

sobota, 16 lipca 2022

20:25 - 110 m ppł mężczyzn – eliminacje (Damian Czykier)

• białostoczanin z czasem 13,37 s zajął drugie miejsce w swoim biegu, co dało mu pewny awans do półfinału

21:00 - rzut młotem mężczyzn – FINAŁ (Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki)

• Wojciech Nowicki ze srebrnym medalem - rzucił 81,03 m w trzeciej próbie
  • Paweł Fajdek zdobył złoto - rzucił młot na odległość 81,98 m

poniedziałek, 18 lipca 2022

2:05 110 m ppł mężczyzn – półfinały (Damian Czykier)

• białostoczanin awansował do finału z szóstym czasem. W półfinale pobiegł 13,22.

4:30 110 m ppł mężczyzn – FINAŁ (ew. Damian Czykier)

• Damian Czykier zajął 4. miejsce w finale. Jego czas to 13,32. Zwyciężył Amerykanin Grant Holloway - 13,03.

czwartek, 21 lipca 2022

1:50 rzut oszczepem kobiet – eliminacje, gr. B (Maria Andrejczyk)

• wicemistrzyni olimpijska rzuciła 55,47 m w eliminacjach, zajęła ostatecznie 21. miejsce i nie awansowała do finałowej dwunastki.

sobota, 23 lipca 2022

2:40 sztafeta 4x100 m kobiet – eliminacje (Klaudia Adamek, Marlena Gola, Martyna Kotwiła, Marika Popowicz-Drapała, Magdalena Stefanowicz, Ewa Swoboda)

• w eliminacjach pobiegły Magdalena Stefanowicz, Martyna Kotwiła, Marika Popowicz-Drapała i Ewa Swoboda - nie przeszły do finału, uzyskały wynik 43,19 i zajęły szóste miejsce w swoim biegu eliminacyjnym

niedziela, 24 lipca 2022

2:40 sztafeta 4x400 m mężczyzn – eliminacje (Kajetan Duszyński, Karol Zalewski, Mateusz Rzeźniczak i Kajetan Duszyński)

• Polacy awansowali do finału sztafety - osiągnęli czas 3.02,51 i zajęli trzecie miejsce w swoim biegu eliminacyjnym

poniedziałek, 25 lipca 2022

4:35 sztafeta 4x400 m mężczyzn – FINAŁ (Maksymilian Klepacki, Karol Zalewski, Mateusz Rzeźniczak, Kajetan Duszyński)

• Polacy zakończyli rywalizację z czasem 3.02,51 i zajęli dziewiąte miejsce

źródło: PAP, PRB | red: mak, mag, zmj, sk, wsz, maj

Damian Czykier w mistrzostwach świata w Eugene wystartuje w biegu na 110 m przez płotki. Lekkoatleta ustanowił w tym roku rekord Polski i deklaruje, że zamierza awansować do finału.

Diamentowa Liga - Wojciech Nowicki z brązem w Oslo

17.06.2022, 07:08

Paweł Fajdek zwyciężył w rzucie młotem w mityngu Diamentowej Ligi w Oslo. Trzeci był mistrz olimpijski, białostoczanin Wojciech Nowicki.

Lekkoatletyczne MP w Suwałkach: Damian Czykier poprawił rekord Polski w biegu na 110 m przez płotki, Maria Andrejczyk ze złotem

11.06.2022, 18:15

W sobotę (11.06) Damian Czykier poprawił rekord Polski w biegu na 110 metrów przez płotki. Złoty medal w rzucie oszczepem zdobyła też Maria Andrejczyk która uzyskała wynik 57,53 m.