Radio Białystok | Wiadomości | Sąd utrzymał wyrok w procesie związanym z protestami przeciwko wycince w Puszczy Białowieskiej

Sąd utrzymał wyrok w procesie związanym z protestami przeciwko wycince w Puszczy Białowieskiej

autor: Marta Nazarko

5.08.2022, 07:27, akt. 16:52

Fotograf dokumentujący protesty przeciwko wycince Puszczy Białowieskiej nie dostanie wyższego zadośćuczynienia za uraz, którego wówczas doznał. Białostocki sąd utrzymał wyrok w sprawie incydentu, do którego doszło podczas protestów 5 lat temu.

fot. Marta Nazarko
fot. Marta Nazarko


0:00
0:00
Wyrok w procesie związanym z protestami przeciwko wycince w Puszczy Białowieskiej utrzymany - relacja Marty Nazarko | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Jeden ze strażników leśnych popchnął fotografa i ten - padając - doznał poważnej kontuzji kolana.

Sąd sprawę strażnika warunkowo umorzył, a pokrzywdzonemu przyznał 4 tys. 600 zł jako naprawienie szkody i 3 tys. zł zadośćuczynienia. Pokrzywdzony chciał 10 tys. zł zadośćuczynienia i możliwości dochodzenia kolejnych kwot, gdyby potrzebna była następna operacja i dalsza rehabilitacja.

Jak podkreślała sędzia Beata Wołosik, przyznane pokrzywdzonemu kwoty sąd wyliczył prawidłowo. Mężczyzna udokumentował koszty leczenia na 4 tys. 600 zł, a nie ma podstawy prawnej, by zasądzić jakąkolwiek kwotę z tego tytułu na przyszłość.

Jeżeli chodzi o zadośćuczynienie, to sąd wskazywał, że pokrzywdzony, biorąc udział w protestach, sam również przyczynił się do tego, co się stało. Co więcej, mimo kontuzji, uczestniczył też w kolejnych tego typu akcjach. To - jak mówiła sędzia Beata Wołosik - świadczy o tym, że uraz "nie był aż tak istotnym dla niego i odczuwalnym dyskomfortem". Zdaniem sądu mężczyzna nie wykazał też, że doznana kontuzja wpłynęła negatywnie na jego stan psychiczny.

Wyrok jest prawomocny.


| red: wsz, zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Zakończył się proces apelacyjny związany z protestami przeciwko wycince w Puszczy Białowieskiej

2.08.2022, 18:04

Przed Sądem Okręgowym w Białymstoku zakończył się we wtorek (02.08) proces apelacyjny w sprawie incydentu, do którego doszło podczas protestów w Puszczy Białowieskiej. Jeden ze strażników leśnych popchnął mężczyznę fotografującego tamte wydarzenia, a ten doznał poważnego urazu kolana.


Protesty przeciwko wycince w Puszczy Knyszyńskiej

21.03.2022, 16:49

Niektórzy mieszkańcy i członkowie organizacji ekologicznych protestują przeciwko wycince starych drzew w Puszczy Knyszyńskiej. Chodzi m.in. o ponad 160-letnie sosny, których usuwanie już rozpoczęło Nadleśnictwo Supraśl.


Społecznicy i niektórzy mieszkańcy wsi Lipina nie chcą wycinki wiekowych dębów

7.02.2022, 07:33

Społecznicy i niektórzy mieszkańcy wsi Lipina zainteresowali się starym lasem, leżącym niedaleko ich miejscowości, na granicy gmin Szudziałowo i Sokółka. Część rosnących tam drzew, m.in. blisko 180-letnie dęby, Nadleśnictwo Supraśl przeznaczyło do wycinki.


RDOŚ nie zaakceptowała wstępnego projektu ścieżki rowerowej na odcinku Hajnówka - Białowieża

22.04.2021, 09:09

Nie ma zgody na wstępny projekt ścieżki rowerowej na odcinku Hajnówka - Białowieża. Zarząd Dróg Wojewódzkich na kilkunastokilometrowym odcinku, który miałby prowadzić przez Puszczę Białowieską, planuje wyciąć ponad cztery tysiące drzew. Zgody jednak nie wyraziła Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku - nie zaakceptowała przeprowadzonej na zlecenie zarządu dróg inwentaryzacji przyrodniczej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
KINO PLENEROWE, MŁODZI WIRTUOZI

REKLAMA
NIETEATR WARSZTATY TEATRALNE DLA DOROSŁYCHfot. Katarzyna Turowicz
REGION
15.08.2022, 14:06, akt. 14:14

Jarmark Kamedulski w Wigrach
Jesus Imaz, 1.08.2021, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
14.08.2022, 20:23, akt. 20:57

Jesus Imaz: Wracamy do gryźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok