Radio Białystok | Wiadomości | Odwołana część egzaminów w białostockim i suwalskim WORD

Odwołana część egzaminów w białostockim i suwalskim WORD

8.08.2022, 15:43, akt. 17:00

Większość egzaminatorów z białostockiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przebywa w poniedziałek na zwolnieniach lekarskich, dlatego też część egzaminów na prawo jazdy się nie odbyło - powiedział dyrektor ośrodka Przemysław Sarosiek.

fot. Grzegorz Pilat
fot. Grzegorz Pilat

Od poniedziałku (8.08) egzaminatorzy WORD w całej Polsce wznawiają protest. To oznacza, że egzaminy na prawo jazdy nie będą się odbywać - poinformowali przedstawiciele Komitetu Egzaminatorów RP.

W WORD w Białymstoku w poniedziałek miało być 14 egzaminatorów, do pracy przyszło trzech - powiedział Przemysław Sarosiek. Dodał, że egzaminatorzy są na zwolnieniach lekarskich. Mówił, że to zwolnienia od jednego do trzech dni.

"W związku z chorobą egzaminatorów, część egzaminów na prawo jazdy nie odbyła się" - mówił Sarosiek. Ocenił, że jeżeli zwolnienia lekarskie to forma protestu, to - jak podkreślił - egzaminatorzy nie liczą się z osobami, które do tych egzaminów podchodzą.

Kłopoty są także w suwalskim WORD, gdzie z 7 egzaminatorów w poniedziałek do pracy przyszedł tylko jeden. Jak powiedział nam dyrektor suwalskiego ośrodka Grzegorz Wilczyński - w tym przypadku nikt nie przedstawił ani zwolnienia lekarskiego, ani nikt nie poprosił o urlop na żądanie. Z tego powodu trzeba było odwołać większość poniedziałkowych i wtorkowych egzaminów.

Problemów nie ma natomiast w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łomży, gdzie do pracy przyszli wszyscy zaplanowani do pracy egzaminatorzy.


Jak informują przedstawiciele Komitetu Egzaminatorów RP - od poniedziałku egzaminatorzy WORD w całej Polsce wznowili protest. To oznacza, że egzaminy na prawo jazdy nie będą się odbywać - informują organizatorzy protestu i apelują o spotkanie z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem.

Egzaminatorzy domagają się m.in. zmiany systemu egzaminowania czy wzrostu minimalnego wynagrodzenia do półtorej średniej krajowej. Pierwszy protest egzaminatorów WORD trwał od 4 do 8 lipca i objął 27 ośrodków egzaminacyjnych. Zamiast stawić się do pracy, egzaminatorzy brali urlopy na żądanie lub korzystali ze zwolnień lekarskich. Część ośrodków zmuszona była odwołać wszystkie egzaminy, a część ograniczyć ich liczbę.

źródło: Grzegorz Pilat + PAP | red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Egzaminy na prawo jazdy w białostockim WORD-zie odbywają się już zgodnie z planem

5.07.2022, 09:49

Wszystkie zaplanowane wtorkowe (5.07) egzaminy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białymstoku dotychczas się odbyły.


Z powodu protestu białostocki WORD odwołał większość poniedziałkowych egzaminów na prawo jazdy

4.07.2022, 13:00

Z tego powodu trzeba było przełożyć lub odwołać część egzaminów na prawo jazdy. Do pracy nie przyszło w poniedziałek (4.07) 16 z 19 egzaminatorów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


fot. Paweł Wądołowski
PRZYRODA
30.09.2023, 08:47, akt. 18:37

Nurkowie posprzątali Biebrzę


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok