Radio Białystok | Wiadomości | Lekkoatletyczne ME - Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek w finale rzutu młotem

Lekkoatletyczne ME - Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek w finale rzutu młotem

17.08.2022, 10:32, akt. 12:49

Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki dostali się do finału rzutu młotem w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium.

Wojciech Nowicki, fot. Joanna Szubzda

Obaj zawodnicy spełnili minimum kwalifikacyjne, które wynosiło 77,50 m. Nowicki w pierwszej próbie rzucił 78,78, a Fajdek w drugiej serii osiągnął 79,76.

Minimum kwalifikacyjne spełniło czterech zawodników. Oprócz Fajdka i Nowickiego dokonali tego Ukrainiec Mychajło Kochan (77,87) i Węgier Bence Halasz (77,72). Do finału zakwalifikowało się 12 młociarzy.

Marcin Wrotyński nie zdołał awansować do finału. W najlepszej próbie posłał młot na 71,86 i zajął 13. miejsce w eliminacjach.

Finał rzutu młotem mężczyzn rozpocznie się w czwartek o godz. 20:10.

źródło: PAP | red: mak

Reprezentant Podlasia Białystok Wojciech Nowicki zajął drugie miejsce w konkursie rzutu młotem podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej w Chorzowie, który w tym roku pierwszy raz zaliczany jest do prestiżowego cyklu Diamond League.

Dobra wiadomość dla kibiców - Wojciech Nowicki wystartuje na ME w Monachium [rozmowa]

22.07.2022, 13:05

Wicemistrz świata z Eugene młociarz Wojciech Nowicki jednak wystartuje w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy.

Wojciech Nowicki [wideo]

22.07.2022, 16:38

"Troszeczkę zabrakło do pierwszego miejsca, ale wiadomo - taki jest sport. Złoty medal jest tylko jeden, a jest wielu chętnych" - mówi Wojciech Nowicki.

Mistrz olimpijski Wojciech Nowicki wicemistrzem świata - złoto dla Pawła Fajdka

16.07.2022, 22:07

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok został podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Eugene wicemistrzem globu w rzucie młotem. Złoto zdobył drugi z Polaków - Paweł Fajdek.