Radio Białystok | Wiadomości | Kobieta chciała wynająć mieszkanie w Belgii - straciła ponad tysiąc euro

Kobieta chciała wynająć mieszkanie w Belgii - straciła ponad tysiąc euro

autor: Paweł Wądołowski

16.09.2022, 15:46, akt. 15:56

Policjanci przestrzegają przed kolejną metodą oszustów. Chodzi o wyłudzanie pieniędzy w formie zaliczki za wynajem mieszkania.

fot. vectorfusionart/stock.adobe.com
fot. vectorfusionart/stock.adobe.com

Jedną z oszukanych w ten sposób osób jest 23-letnia mieszkanka powiatu grajewskiego - mówi mł. asp. Grzegorz Gardocki z grajewskiej policji. Kobieta chciała wynająć mieszkanie na czas swoich studiów.


- Powiadomiła dyżurnego, że w połowie sierpnia na portalu ogłoszeniowym znalazła ogłoszenie o wynajmie mieszkania w Belgii. Jak stwierdziła, ogłoszenie wydało się jej wiarygodne, dlatego nawiązała kontakt z wynajmującym. W celu uwiarygodnienia oferty oszust przesłał krótki film prezentujący oferowane mieszkanie. Po ustaleniu ceny wynajmu oszust przesłał wzór umowy, zdjęcia swego paszportu oraz rachunek bankowy, na który kobieta przelała 1250 euro - mówi mł. asp. Grzegorz Gardocki


Przez dłuższy czas kobieta myślała, że wszystko jest uzgodnione i mieszkanie będzie na nią czekało. Dopiero teraz, kiedy przed wyjazdem chciała potwierdzić wszystko podczas rozmowy telefonicznej, okazało się, że kontakt z rzekomym wynajmujących się urwał.

Policjanci apelują o ostrożność, zwłaszcza, kiedy cena podana w ogłoszeniach jest bardzo atrakcyjna.


- Oszuści zamieszczają wymyślone ogłoszenia dotyczące wynajmu. Oferty są atrakcyjne i dokładnie przygotowane. Zawierają opis, zdjęcia, a nawet filmy uwiarygadniające ofertę. Apelujemy o jak największą czujność w przypadku, gdy mamy do czynienia z okazjonalną ceną. Nie przelewajmy żadnych pieniędzy, zanim nie zobaczymy oferowanego mieszkania - mówi mł. asp. Grzegorz Gardocki.


Jak dodają policjanci, jeżeli sami nie możemy zobaczyć mieszkania, warto poprosić o jego obejrzenie znajomych, którzy mieszkają w tym mieście. Można też skorzystać z usług agencji nieruchomości. Ta opcja jest droższa, ale zdecydowanie bezpieczniejsza.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dzięki ukrytemu nadajnikowi policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież rowerów

15.09.2022, 16:40

Skradziony w Niemczech rower o wartości blisko 10 tysięcy złotych znalazł się w Kolnie. Przy okazji policjanci wykryli "dziuplę", w której było więcej kradzionych jednośladów. Wszystko było możliwe dzięki lokalizatorowi GPS.


Chciał kupić tani opał. Stracił ponad 8 tysięcy złotych

14.09.2022, 15:43

Policjanci mówią, że takie przestępstwa zdarzają się coraz częściej, a oszuści wykorzystują fakt, że opał stał się towarem deficytowym.


Białostoccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odbierali wyłudzone pieniądze

13.09.2022, 15:06

Na gorącym uczynku policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wyłudzenie od starszej kobiety 20 tysięcy złotych.


Mieszkanka powiatu bielskiego straciła blisko 20 tys. zł - uwierzyła, że pomaga amerykańskiemu żołnierzowi

12.09.2022, 09:56

Podlascy policjanci kolejny raz ostrzegają przed przekazywaniem pieniędzy nieznajomym. Blisko 20 tys. złotych straciła mieszkanka powiatu bielskiego, która uwierzyła, że pomaga amerykańskiemu żołnierzowi. 47-latka poznała oszusta przez Internet.


58-latka uwierzyła w internetową miłość i przelała nieznanej osobie 80 tys. zł

9.09.2022, 18:42

80 tysięcy złotych straciła mieszkanka powiatu bielskiego, która uwierzyła internetowemu oszustowi podającemu się za Amerykanina. Mężczyzna obiecał, że spędzi z nią resztę życia i wybuduje wspólnym dom.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
fot. Sylwia Krassowska
REGION
24.05.2024, 07:34, akt. 25.05.2024, 00:49

Finał Podlaskiej Marki już za nami
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok