Radio Białystok | Wiadomości | 58-latka uwierzyła w internetową miłość i przelała nieznanej osobie 80 tys. zł

58-latka uwierzyła w internetową miłość i przelała nieznanej osobie 80 tys. zł

autor: Grzegorz Pilat

9.09.2022, 18:42, akt. 19:07

80 tysięcy złotych straciła mieszkanka powiatu bielskiego, która uwierzyła internetowemu oszustowi podającemu się za Amerykanina. Mężczyzna obiecał, że spędzi z nią resztę życia i wybuduje wspólnym dom.

stock.adobe.com
stock.adobe.com

58-latka przez miesiąc korespondowała z osobą poznaną na portalu społecznościowym.


- Do bielskich policjantów zgłosiła się mieszkanka powiatu, która padła ofiarą "internetowej miłości". Kobieta powiedziała, że w lipcu na jednym z portali społecznościowych poznała mężczyznę, który podawał się za Amerykanina o polskich korzeniach. Miał pracować na platformie wiertniczej. Nowy znajomy bardzo szybko zaczął zapewniać kobietę o swoich uczuciach i pisał, że chciałby stworzyć z nią stały związek. Mężczyzna obiecał, że po przejściu na emeryturę przyjedzie do Polski, gdzie wybuduje dla nich dom - mówi rzecznik podlaskich policjantów podinsp. Tomasz Krupa.


Na budowę domu mężczyzna miał przelać 58-latce pieniądze na konto. Wtedy okazało się, że podobno są problemy z wysyłką funduszy i oszust poprosił kobietę o pomoc finansową.


- Po kilku dniach oszust napisał, że musi zapłacić podatek w USA i ponownie potrzebuje wsparcia finansowego. W kolejnych dniach mężczyzna wymyślał nowe historie i chciał coraz więcej pieniędzy. Złapana w sieć kłamstw kobieta kilkakrotnie przelewała pieniądze na jego konto, wzięła nawet kredyt w banku. Po pewnym czasie jednak 58-latka zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem i zdecydowała się zgłosić to policjantom - dodaje podinps. Tomasz Krupa.


W sumie kobieta straciła 80 tys. zł. Podlascy policjanci apelują o ostrożność przy zawieraniu znajomości przez internet. Proszą też, aby nie przelewać nieznajomym żadnych pieniędzy, bo każda taka sytuacja może być próbą oszustwa.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kobieta straciła 25 tys. zł po tym, jak dała oszustom dostęp do konta bankowego

30.08.2022, 11:42

25 tys. zł straciła mieszkanka okolic Bielska Podlaskiego, oszukana z wykorzystaniem tzw. spoofingu, czyli poprzez podszywanie się przez przestępców pod numer telefoniczny banku. Za namową rzekomej konsultantki zainstalowała w telefonie oprogramowanie do zdalnej obsługi urządzenia i dała dostęp do swojego konta.


Pięć zarzutów i areszt dla podejrzanej o działanie w grupie oszustów "na policjanta"

26.08.2022, 11:25

Policja zatrzymała 39-letnią kobietę podejrzaną o działanie w grupie oszustów, która ma na koncie wyłudzenie od seniorów w Białymstoku blisko 400 tys. zł. Po postawieniu jej pięciu zarzutów udziału w takich przestępstwach, na trzy miesiące trafiła do aresztu.


Chciała kupić cukier - straciła prawie 1000 zł

5.08.2022, 14:02

Podlascy policjanci ostrzegają przed podejrzanymi promocjami i produktami z zaniżonymi cenami w internecie.


Do sądu wpłynęły apelacje ws. mężczyzny, który próbował wyłudzić 2 mln zł m.in. od Archidiecezji Białostockiej

31.07.2022, 14:02

Będzie ciąg dalszy procesu młodego mężczyzny, oskarżonego m.in. o próbę wyłudzenia dużych kwot od Archidiecezji Białostockiej oraz od znanego w mieście lekarza. Sąd pierwszej instancji skazał go na rok i cztery miesiące więzienia, wyrok zaskarżyły obie strony.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok