Radio Białystok | Wiadomości | Do sądu wpłynęły apelacje ws. mężczyzny, który próbował wyłudzić 2 mln zł m.in. od Archidiecezji Białostockiej

Do sądu wpłynęły apelacje ws. mężczyzny, który próbował wyłudzić 2 mln zł m.in. od Archidiecezji Białostockiej

autor: Marta Nazarko

31.07.2022, 14:02, akt. 14:08

Będzie ciąg dalszy procesu młodego mężczyzny, oskarżonego m.in. o próbę wyłudzenia dużych kwot od Archidiecezji Białostockiej oraz od znanego w mieście lekarza. Sąd pierwszej instancji skazał go na rok i cztery miesiące więzienia, wyrok zaskarżyły obie strony.

Fotolia.com
Fotolia.com


Według ustaleń śledczych, przy obu próbach szantażu 26-latek domagał się po 2 mln zł. Od Kościoła za to, że nie nagłośni w mediach rzekomych przestępstw seksualnych duchownych, w przypadku lekarza - że zrezygnuje z zamiaru uprowadzenia jego córki. Zarzuty dotyczyły też oszukania dwóch kwiaciarni na ponad 12 tys. zł.

Oskarżony pracował w hurtowni kwiatów. Jak wyjaśniał przed sądem - gdy zaczęła się pandemia szukał sposobów na zdobycie dodatkowych pieniędzy - jak się wyraził - wpadł mu do głowy bardzo głupi pomysł, czego żałuje.

Mężczyzna kupił telefon komórkowy i kartę, którą zarejestrował na fikcyjne dane i wysyłał do lekarza wiadomości z żądaniem zapłaty 2 mln zł i groźbami, że jeśli tego nie zrobi - dojdzie do porwania.

Lekarz (jak się okazało prowadzący ciążę partnerki oskarżonego) zawiadomił policję. Gdy funkcjonariusze dotarli do 26-latka znaleźli w jego telefonie maile wysłane do kurii Archidiecezji Białostockiej, później połączyli z nim jeszcze oszustwo związane z jego pracą w hurtowni kwiatów.

Apelacje prokuratury i obrońcy trafiły już do Sądu Apelacyjnego w Białymstoku, termin ich rozpoznania nie został jeszcze wyznaczony.

źródło: PAP | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok