Radio Białystok | Wiadomości | Białostoccy radni przyjęli stanowiska ws. samorządu radców prawnych i kryzysu klimatycznego

Białostoccy radni przyjęli stanowiska ws. samorządu radców prawnych i kryzysu klimatycznego

autor: Edyta Wołosik

26.09.2022, 11:01, akt. 11:07

Białostoccy radni uczcili 40. rocznicę powołania samorządu radców prawnych. Przyjęli w tej sprawie specjalne stanowisko. Tak jak i w innej kwestii, dotyczącej globalnego kryzysu klimatycznego.

fot. Dawid Gromadzi / UM Białystok
fot. Dawid Gromadzi / UM Białystok

Ustawa z 1982 roku powołała niezależny samorząd radców prawnych. Jedną z 19 izb jest ta w Białymstoku, która zrzesza obecnie ponad 1 300 radców prawnych i około 170 aplikantów. 

W przyjętym stanowisku czytamy m.in.: 


"Rada Miasta Białystok oddaje hołd wszystkim radcom prawnym, którzy na przestrzeni ostatnich 40 lat tworzyli samorząd. Wyraża uznanie za ich zaangażowanie w pomoc uchodźcom zarówno podczas kryzysu migracyjnego na granicy białoruskiej, jak również osobom zmuszonym do opuszczenia kraju z powodu wojny w Ukrainie".


Radni przyjęli też inne stanowisko, w którym zgodzili się z tym, że Białystok jest w stanie kryzysu klimatycznego i że m.in. do 2035 roku trzeba przystosować wszystkie budynki użyteczności publicznej do wymogów neutralności klimatycznej i że ochrona klimatu wymaga solidarnego działania na wielu płaszczyznach.

| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok