Radio Białystok | Wiadomości | Łomża: otwarto nowy fragment ulicy Meblowej

Łomża: otwarto nowy fragment ulicy Meblowej

autor: Paweł Wądołowski

26.09.2022, 19:52, akt. 20:23

To kolejny odcinek tak zwanej małej obwodnicy Łomży. Od poniedziałku (26.09) kierowcy mogą korzystać z nowego fragmentu ulicy Meblowej.

Otwarcie fragmentu ul. Meblowej w Łomży, fot. Paweł Wądołowski
Otwarcie fragmentu ul. Meblowej w Łomży, fot. Paweł Wądołowski

Fragment łączy miejski odcinek drogi krajowej nr 61, czyli ulicę Wojska Polskiego z ulicą Nowogrodzką, która jest drogą wojewódzką w kierunku Olsztyna. Dzięki temu połączeniu uda się wyprowadzić część ruchu samochodów ciężarowych z innych miejskich ulic - mówi prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski.


Z punktu widzenia komunikacyjnego jest to bardzo ważna droga. Dlatego możemy nazywać ją, po części, małą obwodnicą Łomży. Chodzi o wyprowadzenie ruchu w kierunku Nowogrodu i myślę, że to już będzie alternatywna droga do tych uczęszczanych już właśnie przez ciężkie samochody - informuje Mariusz Chrzanowski.


Budowa nowego odcinka ulicy Meblowej i dochodzącej do niej Jaworowej kosztowały w sumie 16 mln zł. Jak mówi Mariusz Chrzanowski, nie udałoby się zrealizować tych inwestycji bez pieniędzy spoza budżetu miasta:


Są to inwestycje wielomilionowe i cieszy fakt, dofinansowania zewnętrznego. Bo w dzisiejszych czasach ciężko jest inwestować i podejmować nowe wyzwania bez środków zewnętrznych. Nam udaje się skutecznie te środki pozyskiwać z programów rządowych i unijnych - podkreśla prezydent.


Dzięki tej drodze będzie z pewnością bezpieczniej - mówili poseł Kazimierz Gwiazdowski i wojewoda podlaski, Bohdan Paszkowski.

"Ta inwestycja jest niezwykle ważna, bo ruch który odbywa się z Warszawy na Mazury może się tą mała obwodnicą. Usprawni to przemieszczanie się po mieście i poprawi płynność ruchu" - mówił Kazimierz Gwiazdowski.


To są tereny trochę podmiejskie i myślę że tutaj dzięki tej ulicy będą dokonywane inwestycje, dlatego dobrze że ta droga powstała. Dzięki temu będzie też bezpieczniej - mówił Bohdan Paszkowski. 


Kolejne nowe ulice w Łomży, w rejonie ulicy Księcia Stanisława i Szosy Zambrowskiej, będą dostępne dla kierowców już we wtorek (27.09).

| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Via Baltica: zaawansowane prace na części węzła, który połączy drogi S8 z budowaną S61

22.09.2022, 16:36

Trwają prace na najważniejszej części węzła, który połączy drogi ekspresowe S8 z budowaną S61 w pobliżu Ostrowi Mazowieckiej.


W Łomży nie będzie wyłączania miejskiego oświetlenia

19.09.2022, 15:37

Nie będzie wyłączania miejskiego oświetlenia w Łomży, bo "miasto" płaci za energię elektryczną według stałych stawek. Zaoferowała je firma, która wygrała przetarg na dostawę energii w tym roku.


Łomża: rozpoczęło się głosowanie na projekty do budżetu obywatelskiego

19.09.2022, 12:20

Od 19 września do 3 października mieszkańcy Łomży mogą głosować na zadania do budżetu obywatelskiego 2023.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok