Radio Białystok | Wiadomości | Młoda kobieta uwierzyła oszustom, że wzięto na nią kredyt - straciła 50 tys. zł

Młoda kobieta uwierzyła oszustom, że wzięto na nią kredyt - straciła 50 tys. zł

autor: Paweł Wądołowski

28.09.2022, 20:51, akt. 21:53

50 tysięcy złotych straciła mieszkanka powiatu grajewskiego. Kobieta padła ofiarą oszusta, który przedstawił się jako pracownik banku.

źródło: stock.adobe.com/Maciej
źródło: stock.adobe.com/Maciej

Jak mówi młodszy aspirant Grzegorz Gardocki z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, 30-latka uwierzyła w to, co mówi oszust, bo na jej telefonie wyświetlił się numer banku. 


- Już na początku rozmowy rzekomy konsultant poinformował kobietę, że ktoś wziął na jej dane kredyt w wysokości 50 tysięcy złotych. Aby go anulować, polecił kobiecie wziąć kredyt na tę samą kwotę. 30-latka, postępując zgodnie z instrukcją fałszywego konsultanta, zaciągnęła go za pomocą infolinii swojego banku. Kiedy 50 tysięcy złotych znalazło się na jej koncie, kobieta wypłaciła je w bankomacie. Następnie we wpłatomacie wpłaciła na rachunek podany przez oszusta - informuje młodszy aspirant Grzegorz Gardocki.


Ten najprawdopodobniej wykorzystał oprogramowanie, które pozwala wyświetlić dowolny numer telefonu na aparacie rozmówcy. Dlatego policjanci kolejny raz apelują o ostrożność i przypominają kilka podstawowych zasad. 


- Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych. Pracownicy banków nigdy nie żądają od klientów podania loginu, hasła do konta ani tym bardziej kodów autoryzacyjnych. Każdy telefon od osoby podającej się za pracownika banku, która proponuje wypłacanie i wpłacanie pieniędzy, jest telefonem od oszusta. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast informować policję - przestrzega Grzegorz Gardocki.


Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Chcieli zarobić na kryptowalutach, a padli ofiarami oszustów

22.09.2022, 16:14

Nie wszystkie inwestycje w Internecie są bezpieczne - przypominają podlascy policjanci. Przekonali się o tym dwaj mieszkańcy naszego regionu, którzy chcieli wzbogacić się na kryptowalutach.


Mieszkaniec powiatu grajewskiego kupił w sieci węgiel - padł ofiarą oszustów

19.09.2022, 15:26

Uważajmy na oszustów podczas kupowania opału - apelują policjanci.


Kobieta chciała wynająć mieszkanie w Belgii - straciła ponad tysiąc euro

16.09.2022, 15:46

Policjanci przestrzegają przed kolejną metodą oszustów. Chodzi o wyłudzanie pieniędzy w formie zaliczki za wynajem mieszkania.


Białostoccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odbierali wyłudzone pieniądze

13.09.2022, 15:06

Na gorącym uczynku policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wyłudzenie od starszej kobiety 20 tysięcy złotych.


Mieszkanka powiatu bielskiego straciła blisko 20 tys. zł - uwierzyła, że pomaga amerykańskiemu żołnierzowi

12.09.2022, 09:56

Podlascy policjanci kolejny raz ostrzegają przed przekazywaniem pieniędzy nieznajomym. Blisko 20 tys. złotych straciła mieszkanka powiatu bielskiego, która uwierzyła, że pomaga amerykańskiemu żołnierzowi. 47-latka poznała oszusta przez Internet.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr Januszkiewicz - Tymański

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok