Radio Białystok | Wiadomości | 60 osób próbowało w środę dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski

60 osób próbowało w środę dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski

29.09.2022, 09:20, akt. 09:36

Kolejnych 60 migrantów próbowało w środę (28.09) dostać się nielegalnie do Polski z terytorium Białorusi - podała w czwartek na Twitterze Straż Graniczna. Zatrzymano kolejnych sześć osób, które przewoziły migrantów.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Wśród osób, które chciały dostać się do Polski byli m.in. obywatele Etiopii i Wybrzeża Kości Słoniowej.

SG poinformowała, że zatrzymano sześć osób, które przewoziły migrantów. Wymieniono jedynie, że zatrzymani to dwie osoby z Ukrainy, kolejne dwie osoby z Białorusi. Łącznie pomocnicy mieli przewozić 15 migrantów: siedmiu Irańczyków, czterech Egipcjan, trzech Jemeńczyków i Etiopczyka.

Podlaski Oddział SG informował w środę (28.09), że dotąd w Podlaskiem odnotowano we wrześniu prawie 1,2 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

Po zbudowaniu stalowego ogrodzenia na tej granicy, prowadzone są jeszcze prace związane z uruchomieniem tzw. bariery elektronicznej. Pierwsze jej kilometry mają być gotowe na przełomie września i października. Pełne uruchomienie systemu złożonego m.in. z sieci detektorów i kamer wraz z Centrum Nadzoru w Białymstoku, do którego będą trafiać sygnały z urządzeń na granicy, planowane jest na listopad-grudzień.

Od 1 lipca obowiązuje w Podlaskiem – wydany przez wojewodę – zakaz zbliżania się do granicy polsko-białoruskiej na odległość mniejszą niż 200 metrów. Z wnioskiem o jego wprowadzenie wystąpił komendant Podlaskiego Oddziału SG. Zakaz obowiązuje do końca listopada w całym województwie, z wyjątkiem odcinków granicy przebiegających na rzekach. Decyzja ma związek z trwającymi pracami przy budowie zabezpieczeń elektronicznych.


źródło: PAP | red: sp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Obywatele m.in. Mongolii, Indii i Egiptu próbowali nielegalnie dostać się do Polski

7.09.2022, 09:29

27 migrantów próbowało we wtorek (6.09) dostać się nielegalnie do Polski z terytorium Białorusi - podała w środę (7.09) na Twitterze Straż Graniczna (SG). Byli to m.in. obywatele Mongolii, Indii i Egiptu.


Zakaz przebywania w odległości 200 m od granicy polsko-białoruskiej przedłużony

31.08.2022, 16:01

Wojewoda podlaski przedłużył zakaz przebywania w odległości 200 metrów od granicy polsko-białoruskiej. Pierwotnie miał obowiązywać do 15 września. Teraz nowy termin do 30 listopada.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR Mój boski rozwód

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok