Radio Białystok | Wiadomości | 120 cudzoziemców próbowało przedostać się z Białorusi do Polski

120 cudzoziemców próbowało przedostać się z Białorusi do Polski

2.10.2022, 09:14, akt. 09:20

120 cudzoziemców próbowało minionej doby przedostać się z Białorusi do Polski - poinformowała w niedzielę (02.10) Straż Graniczna. Zatrzymano też kolejnego tzw. kuriera osób, które nielegalnie przekroczyły granicę. Zatrzymano także trzech tzw. pomocników - dwóch obywateli Rosji i obywatela Ukrainy.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Wśród 120 osób byli m.in. obywatele Libanu i Gambii

Jak podała Straż Graniczna na Twitterze, wśród 120 osób, które próbowały się przedostać do Polski z Białorusi, byli m.in. obywatele Libanu i Gambii, spośród których 17 osób podchodziło pod barierę.

SG poinformowała, że zatrzymano trzech tzw. pomocników; na terenie działalności Posterunku Straży Granicznej w Czeremsze funkcjonariusze ujęli dwóch obywateli Rosji, którzy przyjechali po ośmiu obywateli Iranu i obywatela Syrii.

Natomiast na terenie PSG Narewka zatrzymano obywatela Ukrainy, który wiózł dwóch obywateli Tadżykistanu i dwóch obywateli Iranu.


Prowadzone są wciąż prace związane z uruchomieniem tzw. bariery elektronicznej

Po zbudowaniu stalowego ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej, prowadzone są jeszcze prace związane z uruchomieniem tzw. bariery elektronicznej. Pierwsze jej kilometry mają być gotowe na przełomie września i października. Pełne uruchomienie systemu złożonego m.in. z sieci detektorów i kamer wraz z Centrum Nadzoru w Białymstoku, do którego będą trafiać sygnały z urządzeń na granicy, planowane jest na listopad-grudzień.

Od 1 lipca obowiązuje w Podlaskiem – wydany przez wojewodę – zakaz zbliżania się do granicy polsko-białoruskiej na odległość mniejszą niż 200 metrów. Z wnioskiem o jego wprowadzenie wystąpił komendant Podlaskiego Oddziału SG. Zakaz obowiązuje do końca listopada w całym województwie, z wyjątkiem odcinków granicy przebiegających na rzekach.

Decyzja ma związek z trwającymi pracami przy budowie zabezpieczeń elektronicznych.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W październiku mają być uruchomione pierwsze odcinki zapory elektronicznej na granicy

1.10.2022, 13:47

Polska granica jest dziś najlepiej chroniona w Europie" - napisał na Twitterze pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej Stanisław Żaryn. Jego zdaniem, nielegalne przedostanie się do Polski jest obecnie niemożliwe.


Mariusz Błaszczak: w Wojskach Obrony Terytorialnej będą żołnierze wyspecjalizowani w ochronie granic [zdjęcia, wideo]

24.09.2022, 15:24

W Wojskach Obrony Terytorialnej będą żołnierze wyspecjalizowani w działaniach na rzecz ochrony granicy - wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak podpisał w sobotę (24.09) decyzję o zatwierdzeniu koncepcji Komponentu Obrony Pogranicza, stanowiącego część WOT.


Dwóch tzw. kurierów zatrzymanych po pościgu przy granicy z Litwą

20.09.2022, 11:24

Straż Graniczna we wspólnej akcji z policjantami zatrzymała w pobliżu granicy z Litwą dwóch tzw. kurierów nielegalnych imigrantów, którzy w sumie przewozili dziewięciu cudzoziemców. Kierowcy to dwaj Gruzini, zatrzymani zostali po pościgu - podał we wtorek (20.09) Podlaski Oddział SG.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BERLIOZ | RAVEL | GERSHWIN

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Konferencja szkoleniowa


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok