Radio Białystok | Wiadomości | Prawie 19 mln zł dostanie dziewięć samorządów na e-usługi w administracji

Prawie 19 mln zł dostanie dziewięć samorządów na e-usługi w administracji

14.10.2022, 12:51, akt. 13:00

Prawie 19 mln zł z UE dostanie łącznie dziewięć podlaskich samorządów na rozwój różnych e-usług w administracji. Pozwoli to interesantom załatwiać różne sprawy w urzędach drogą elektroniczną. Dotacje przyznał w piątek (14.10) zarząd województwa podlaskiego.

źródło: Województwo Podlaskie
źródło: Województwo Podlaskie

Dotacje - w różnych kwotach - dostały wszystkie pozytywnie ocenione w konkursie projekty złożone przez powiaty: białostocki (dwa projekty), kolneński, łomżyński i wysokomazowiecki, miasta: Łomża i Bielsk Podlaski oraz gminy: Łomża (wiejska), Kolno oraz Sztabin - wynika z opublikowanej przez urząd marszałkowski listy projektów.

Np. powiat białostocki otrzyma łącznie ok. 4,4 mln zł dotacji na cyfryzację zasobów geodezyjnych i kartograficznych oraz e-usługi w Powiatowym Zarządzie Dróg. 


W Starostwie Powiatowym w Białymstoku zostanie przeprowadzona digitalizacja zasobów geodezyjno-kartograficznych, które do tej pory istniały tylko w wersji papierowej w tamtejszym wydziale geodezji, katastru i nieruchomości - poinformował w komunikacie urząd marszałkowski.


3,5 mln zł trafi do powiatu kolneńskiego na e-usługi w powiecie. "W Starostwie Powiatowym w Kolnie e-usługi dla mieszkańców zostaną rozwinięte zwłaszcza w obszarze dróg, geodezji, gospodarki nieruchomościami, budownictwa oraz ochrony środowiska" - podał urząd marszałkowski.


Zależy nam na tym, aby e-usługi stały się powszechne w użyciu. Petenci nie wychodząc z domu mogą załatwić wiele spraw urzędowych, oszczędzając czas i unikając kolejek. To staje się standardem w dzisiejszych czasach i cieszymy się, że Podlaskie ma się w tym względzie czym pochwalić - podkreślił cytowany w komunikacie marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.


Marszałek dodał, że wagę tych kwestii mieszkańcy mogli odczuć w trakcie pandemii koronawirusa. "Przekonaliśmy się wtedy, że usługi online są bezpieczne i bardzo potrzebne" - powiedział.

Pieniądze na dotacje pochodzą z UE z programu regionalnego z działań na rzecz wsparcia gospodarki regionu w związku z pandemią.

źródło: PAP | red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok