Radio Białystok | Wiadomości | Koło Naukowe Biologów z UwB wyróżnione w prestiżowym konkursie

Koło Naukowe Biologów z UwB wyróżnione w prestiżowym konkursie

autor: Aneta Gałaburda

23.11.2022, 08:21, akt. 08:34

Koło Naukowe Biologów Uniwersytetu w Białymstoku im. dr. Włodzimierza Chętnickiego znalazło się wśród wyróżnionych w prestiżowym konkursie Studenckiego Ruchu Naukowego StRuNa. Ma on za zadanie docenić działalność dynamicznie działających kół naukowych w kraju.

źródło: Facebook Koła Naukowego Biologów
źródło: Facebook Koła Naukowego Biologów

Pracę studentów i doktorantów oceniano w 12 kategoriach. Białostockich biologów nagrodzono w kategorii Koło Naukowe Roku.

Koło powstało w 1978 roku z inicjatywy dr Włodzimierza Chętnickiego. Od kwietnia 2013 roku opiekunem jest dr Agata Kostro-Ambroziak. Jego członkowie zrzeszeni są w pięciu sekcjach: botanicznej, ornitologicznej, entomologicznej, fotograficznej i herpetologicznej.

Uczestniczą w konferencjach i obozach naukowych, prowadzą badania, popularyzują naukę na festiwalach i innych imprezach.

Wśród nagrodzonych w kategorii Opiekun Naukowy Roku znalazł się także dr hab. n. med. Mateusz Maciejczyk za wspieranie Studenckiego Koła Naukowego Biochemii Chorób Cywilizacyjnych z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Studenci z zagranicy uczą się w Białymstoku podstaw polskiego i europejskiego prawa

17.11.2022, 11:12

Poznają podstawy polskiego i europejskiego prawa, a przy okazji odkrywają kulturę Polski i naszego regionu. Kilkunastu studentów i doktorantów z Czech, Rumunii i Serbii przyjechało do Białegostoku, by wziąć udział w Polsko-Europejskiej Szkoły Prawa na Uniwersytecie w Białymstoku.


Władze UwB wycofały się z pomysłu wprowadzenia zajęć zdalnych w styczniu

16.11.2022, 17:21

Władze Uniwersytetu w Białymstoku rezygnują ze styczniowych zajęć zdalnych podyktowanych koniecznością oszczędzania energii. Rektor uczelni uchylił właśnie swoje zarządzenie.


W Białymstoku kilkanaście studentek prawa będzie poznawało tajniki zawodów prawniczych pod okiem indywidulanych mentorek

15.11.2022, 16:33

Kilkanaście studentek prawa, jeszcze w trakcie studiów będzie poznawało tajniki zawodów prawniczych pod okiem indywidulanych mentorek. Na Uniwersytecie w Białymstoku rozpoczyna się specjalny projekt kobiecego mentoringu prawniczego.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok