Radio Białystok | Wiadomości | Przedszkole, żłobek i klub seniora powstaną w nowym skrzydle szkoły w Jabłonce Kościelnej

Przedszkole, żłobek i klub seniora powstaną w nowym skrzydle szkoły w Jabłonce Kościelnej

autor: Adam Dąbrowski

20.01.2023, 17:05, akt. 17:51

Na piętrze biblioteka i klub seniora, na parterze przedszkole i żłobek - w Jabłonce Kościelnej w gminie Wysokie Mazowieckie oddano do użytku nowe skrzydło budynku szkoły.

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski


0:00
0:00
Przedszkole, żłobek i klub seniora powstaną w nowym skrzydle szkoły w Jabłonce Kościelnej - relacja Adama Dąbrowskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Inwestycja trwała przez rok i kosztowała ponad 3 mln 400 tys. zł, ale dzięki temu szkoła w Jabłonce Kościelnej znacznie powiększyła swoją powierzchnię. W nowo dobudowanym skrzydle znajdą swoją siedzibę biblioteka, klub seniora i część przedszkola, a od września także grupa żłobkowa.


- W całej gminie, a nawet w mieście Wysokie Mazowieckie, nie ma ani jednego żłobka publicznego. Jest tylko placówka prywatna i z niej korzystają także dzieci z terenu naszej gminy - mówi wójt Krzysztof Krajewski.


Dlatego samorząd gminy zadecydował, żeby w nowym obiekcie utworzyć taką grupę dla czternaściorga dzieci, a jeśli zainteresowanie będzie większe, jest możliwość utworzenia także drugiej.

Obiekt pozwoli na połączenie biblioteki szkolnej z gminną i wyposażenie jej w stanowiska internetowe, a na parter nowego budynku przeprowadzi się z dotychczasowej siedziby w szkole także jedna grupa przedszkolaków.

Budowę nowego skrzydła szkoły sfinansowano głównie z dotacji rządowych i pieniędzy od zarządu województwa. Samorząd gminy musiał dołożyć z własnych pieniędzy tylko 80 tys. zł, czyli zaledwie kilka procent całych kosztów.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI
fot. Marcin Mazewski
15.04.2024, 16:55, akt. 16:58

Koniec sezonu na białostockim lodowisku
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok