Radio Białystok | Wiadomości | Sąd w Bielsku Podlaskim aresztował Ukraińca - miał pomagać w nielegalnym przekraczaniu granicy

Sąd w Bielsku Podlaskim aresztował Ukraińca - miał pomagać w nielegalnym przekraczaniu granicy

24.01.2023, 19:37, akt. 19:50

Sąd w Bielsku Podlaski aresztował na trzy miesiące Ukraińca, podejrzewanego o zorganizowanie - co najmniej pięciokrotnie - nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski - podał we wtorek (24.01) Podlaski Oddział Straży Granicznej.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Mieszkańca województwa mazowieckiego zatrzymali pod Warszawą funkcjonariusze Straży Granicznej z Narewki. Złożył on obszerne wyjaśnienia i przyznał się do zarzutów. 


- Mężczyzna podejrzany był o zorganizowanie - co najmniej pięciu - przekroczeń granicy państwowej z Białorusi do Polski kilkuosobowym grupom cudzoziemców, wbrew obowiązującym przepisom. Czynności dokonane zostały w ramach prowadzonego śledztwa, nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Hajnówce - podał Podlaski Oddział Straży Granicznej w komunikacie.


Mężczyzna przebywa w Areszcie Śledczym w Hajnówce. Tamtejsza prokuratura prowadzi też inną sprawę związaną z nielegalnym przekraczaniem granicy. Dotyczy ona 39-letniego Egipcjanina. 

Mężczyzna miał czerpać korzyści finansowe z koordynowania i organizowania transportów nielegalnych migrantów do Niemiec.

źródło: Opr. na podst. PAP | red: mark

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


"Kurierzy" przebrani za ratowników medycznych mieli przewozić cudzoziemców spod białoruskiej granicy - usłyszeli zarzuty

18.01.2023, 16:17

Udawali medyków, aby uniknąć podejrzeń. 15 osób usłyszało zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i nielegalnego przewozu fałszywymi karetkami cudzoziemców z Białorusi do Polski.


W ubiegłym roku podlaska SG zatrzymała ponad pół tysiąca "kurierów"

5.01.2023, 10:30

Straż Graniczna zatrzymuje coraz więcej tzw. kurierów. W ubiegłym roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali ponad pół tysiąca pomocników w nielegalnym przekroczeniu granicy. To o prawie 100 więcej niż rok wcześniej.


Prawie 120 osób próbowało przedostać się nielegalnie z Białorusi do Polski

4.11.2022, 10:01

117 osób próbowało w czwartek (3.11) przedostać się nielegalnie z Białorusi do Polski - podsumowała w piątek Straż Graniczna. Zatrzymano również jedną osobę, która przewoziła migrantów.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr ADHD i inne cudowne zjawiska - spektakl Joanny Szczepkowskiej

REKLAMA
OiFP WIENIAWSKI PO MISTRZOWSKU

REKLAMA
OiFP DYPTYK
fot. Sylwia Krassowska
REGION
31.01.2023, 15:46, akt. 1.02.2023, 16:03

Podlaskie - jest nas coraz mniej
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok