Radio Białystok | Wiadomości | Wicemistrzyni olimpijska w gimnastyce artystycznej może na stałe trenować dzieci w Białymstoku

Wicemistrzyni olimpijska w gimnastyce artystycznej może na stałe trenować dzieci w Białymstoku

autor: Adam Janczewski

25.01.2023, 16:36, akt. 17:19

Srebrna medalistka z Londynu w gimnastyce artystycznej - Białorusinka Nataliya Leshchyk - prowadzi w tym tygodniu zajęcia w klubie BRAWO Białystok. Jest szansa, że będzie na stałe trenować dzieci w Białymstoku.

fot. Adam Janczewski
fot. Adam Janczewski


0:00
0:00
Wicemistrzyni olimpijska w gimnastyce artystycznej może na stałe trenować dzieci w Białymstoku - relacja Adama Janczewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Wybitna sportsmenka uciekła z Ojczyzny w związku z szykanami, jakie ją spotkały. Jest nie tylko byłą zawodniczką, trenerem, ale również psychologiem sportu. Za opowiedzenie się przeciwko wojnie na Ukrainie m.in. została zwolniona ze stanowiska psychologa kadry narodowej w swoim kraju.

Jest szansa na to, że 28-latka na Podlasiu zagości na dłużej, co mogłoby poprawić jakość kształcenia młodych gimnastyczek z Białegostoku. W środę (25.01) na ten temat rozmawiała z przedstawicielami klubu i wiceprezydentem miasta Adamem Musiukiem.

Prezes BRAWO Białystok Urszula Polińska przyznaje, że bardzo chciałaby gościć Natalię Leshchyk na stałe.


- Korzystamy bardzo z doświadczeń pani Nataliyi jako zawodniczki, która przeszła cały, bardzo profesjonalny, cykl szkoleniowy. Jest to nasze marzenie, żeby pozyskać panią Natalię do zespołu - nie kryje Urszula Polińska.


Sportsmenka podkreśla, że dobrze pracuje jej się z białostocką młodzieżą.


- Bardzo podoba mi się praca tutaj. Spodobało mi się, że dzieci są chętne, palą się do pracy. Łapią wszystko na bieżąco. Wydaje mi się, że to najlepsza cecha. Nie są najważniejsze predyspozycje, a chęć pracy i osiąganie coraz lepszych wyników - wyjaśnia Nataliya Leshchyk.


Białorusinka mieszka teraz we Wrocławiu, gdzie czeka na decyzję w sprawie wizy humanitarnej. Czy przeprowadzi się do Białegostoku? Wiele zależy od warunków jakie będzie mógł zapewnić jej klub gimnastyczny ze stolicy Podlasia. 

Zastępca prezydenta Białegostoku Adam Musiuk uważa, że jest szansa na odpowiednie finansowanie.


- W tej chwili pełnego zobowiązania nie można zrobić, bo są to zobowiązania budżetowe, ale chcielibyśmy, aby tej klasy sportowcy w Białymstoku funkcjonowali i dzielili się swoim doświadczeniem - tłumaczy Adam Musiuk.


W klubie BRAWO Białystok trenują dziewczyny od 6 do 17 lat.

| red: mark

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Międzynarodowy turniej gimnastyki artystycznej w Białymstoku

17.12.2022, 14:06

To okazja, by zobaczyć sportowców nie tylko z Polski. W VI Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku w weekend (17-18.12) trwa Międzynarodowy Turniej Gimnastyki Artystycznej BRAWO Winter Cup 2022.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr ADHD i inne cudowne zjawiska - spektakl Joanny Szczepkowskiej

REKLAMA
OiFP DYPTYK


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok