Radio Białystok | Wiadomości | Znana jest prawdopodobna, wstępna przyczyna tragicznego wypadku na trasie S8

Znana jest prawdopodobna, wstępna przyczyna tragicznego wypadku na trasie S8

autor: Adam Dąbrowski

1.02.2023, 11:59, akt. 13:32

Nadmierna prędkość mogła być jedną z prawdopodobnych przyczyn tragicznego wypadku, w którym w niedzielę (29.01) na krajowej ósemce zginęło trzech mężczyzn. Tak wynika ze wstępnej oceny biegłego z zakresu ruchu drogowego.

Źródło: KW PSP Białystok
Źródło: KW PSP Białystok

Więcej szczegółów dotyczących tej sprawy ma być znanych w ciągu miesiąca. O tyle czasu poprosili biegli, który we wtorek (31.01) przeprowadzili sekcję zwłok - mówi prokurator Dorota Ezman z Prokuratury Rejonowej w Wysokiem Mazowieckiem.

Chodzi o wydarzenie, do którego doszło w niedzielę nad ranem. W okolicach miejscowości Sikory-Pawłowięta porsche uderzyło w tył naczepy ciężarówki. Zginęli trzej mężczyźni jadący autem osobowym w wieku 28, 35 i 36 lat. Jedną z ofiar był szef struktur PSL w powiecie łomżyńskim - Tomasz Jakacki.

Podczas procedur przeprowadzonych w Zakładzie Medycyny Sądowej stwierdzono tylko, że wszystkie obrażenia trzech mężczyzn wskazują, iż powstały w wyniku wypadku, w którym zginęli. Pobrano od nich także krew i inny materiał do dalszych badań. Wnioski z nich znajdą się w protokole, który ma powstać w ciągu miesiąca.

Prokuratura czeka również na pisemną opinię biegłego z zakresu ruchu drogowego. Wstępne oględziny osobowego auta, którym jechali trzej mężczyźni nie wykazały, by było niesprawne lub uszkodzone, ale więcej informacji mogą dostarczyć urządzenia rejestrujące zamontowane w samochodzie. O ile są, bo na razie nie wiadomo, czy w siedmioletnim samochodzie tej marki były montowane fabrycznie – zastrzega prokurator.

Jedną z prawdopodobnych przyczyn wypadku, na którą wskazał biegły mogła być nadmierna prędkość. W potwierdzeniu tego mają pomóc materiały z Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad.


- Na trasie w pewnych miejscach co kilka minut wykonywane są losowo zdjęcia przejeżdżających pojazdów i jest szansa na to, że utrwalono także przejazd tego auta – powiedziała prokurator Dorota Ezman.


Postępowanie w sprawie tego wypadku – jak zaznaczyła prokurator - jest na bardzo wstępnym etapie i jakiekolwiek nowe fakty mogą pojawić się dopiero, gdy do prokuratury wpłyną opinie biegłych. 

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Śmiertelny wypadek w okolicach Jeżewa - nie żyją 3 osoby, w tym prezes PSL w powiecie łomżyńskim Tomasz Jakacki

29.01.2023, 07:00

Policjanci pod nadzorem prokuratury badają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło w niedzielę rano (29.01) na trasie S8 Warszawa-Białystok. Zginęli w nim trzej mieszkańcy województwa podlaskiego. Jedną z ofiar jest prezes Polskiego Stronnictwa w powiecie łomżyńskim Tomasz Jakacki.

ZNAJDŹ NAS

Jawor – u źródeł kultury
fot. Sergey Nivens/stock.adobe.com
KULTURA
27.03.2023, 09:57, akt. 12:07

W Łapach tydzień z teatremFotolia.com
KRAJ
27.03.2023, 09:16, akt. 09:44

Oszuści znów podszywają się pod ZUS
fot. Magda Pietruczak
KULTURA
26.03.2023, 08:31, akt. 12:19

Wiosna Twórców w Supraślu

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok