Radio Białystok | Wiadomości | Wojskowe Targi Służby i Pracy w Wysokiem Mazowieckiem

Wojskowe Targi Służby i Pracy w Wysokiem Mazowieckiem

autor: Wojciech Szubzda

16.03.2023, 16:30, akt. 16:35

To okazja, by w jednym miejscu poznać ofertę pracy w Wojsku Polskim. W piątek i w sobotę (17-18.03) w Wysokiem Mazowieckiem organizowane są I Wojskowe Targi Służby i Pracy.

fot. Wojciech Szubzda
fot. Wojciech Szubzda

Zachęta do wstąpienia do armii to część wzmacniania polskiej obronności - podkreśla wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.


- Silna i sprawna armia to nie tylko nowoczesny sprzęt, ale i dobrze wyszkoleni ludzie. Ważne jest, aby z ofertą służby i pracy w wojsku trafiać do jak najszerszych kręgów społecznych, stąd też pomysł na organizację pierwszych tego typu Targów w 16 miastach w kraju - w naszym regionie w Wysokiem Mazowieckiem - mówi wojewoda Bohdan Paszkowski.


W czasie Targów będzie można sprawdzić możliwości rozwoju zawodowego w Siłach Zbrojnych RP - od dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej po służbę zawodową.

Na miejscu będzie można porozmawiać z żołnierzami, dowódcami podlaskich jednostek wojskowych.

Będą też pracownicy Wojskowych Centrów Rekrutacji z Białegostoku, Łomży, Suwałk i Bielska Podlaskiego. Rekruterzy będą mogli przedstawić ścieżkę kariery w wojsku opartą o dotychczasowe wykształcenie, doświadczenie zawodowe i oczekiwania wynikające z indywidualnych zainteresowań.


Posłuchaj rozmowy z płk. Jarosławem Kowalewskim


Szef Ośrodka Zamiejscowego w Białymstoku Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji płk Jarosław Kowalewski uważa, że najlepszą formą wstąpienia do wojska jest zgłoszenie się do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

Przypomina, że zgodnie z decyzję wicepremiera, szefa MON-u Mariusza Błaszczaka - od marca żołnierze tej służby dostają ponad 4,9 tys. miesięcznie.


  


Targi przy siedzibie Urzędu Miasta w Wysokiem Mazowieckiem organizowane są w piątek od 10:00 do 18:00, a w sobotę - od 9:00 do 18:00. W sobotę ok. 100 osób z jednostek w Suwałkach i Białymstoku złoży przysięgę wojskową. To żołnierze dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

Na miejscu będzie można też oglądać sprzęt wojskowy, w tym m.in. czołgi LEOPARD i wyrzutnię rakietową LANGUSTA.


Podobne targi organizowane są w tym samym czasie w każdym województwie.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wzrasta zainteresowanie służbą wojskową w naszym regionie

16.03.2023, 13:05

Właśnie kończy się kolejny w tym roku turnus szkoleniowy w Wojskowym Centrum Rekrutacji w Suwałkach.


płk Jarosław Kowalewski

13.03.2023, 16:35

- Targi będą kompleksowym sposobem informowania o Siłach Zbrojnych i dostępnych formach służby wojskowej - mówi płk Jarosław Kowalewski o I Wojskowych Targach Służby i Pracy w Wysokiem Mazowieckiem.


Maksymilian Dura [wideo]

13.03.2023, 07:55

"Zdobywanie miast jest zawsze bardzo krwawe" - mówi Maksymilian Dura.


W powiecie siemiatyckim powstanie nowoczesna strzelnica cywilno-sportowa

24.02.2023, 17:20

Nowoczesna strzelnica powstanie we wsi Borysowszczyzna w gm. Nurzec Stacja. Starosta Marek Bobel i Wicestarosta Sylwester Zgierun podpisali umowę w tej sprawie.


Szef MON zapowiedział prewencyjną rozbudowę zabezpieczeń na granicy z Rosją i Białorusią

23.02.2023, 18:59

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował o rozpoczęciu prewencyjnej rozbudowy zabezpieczeń na granicy z Rosją i Białorusią.


płk Jarosław Kowalewski [wideo]

17.02.2023, 08:20

"1. Dywizja Piechoty Legionów, która powstanie na terenie województwa podlaskiego, daje wiele możliwości - powstaje dość duży zakład pracy. Nie będzie on gdzieś daleko, tylko tutaj, na miejscu. W Kolnie, Grajewie, Siemiatyczach i też w Białymstoku będą dodatkowe miejsca pracy. Jest to praca pewna, dająca możliwość rozwoju" - mówi płk Jarosław Kowalewski.


Płk Jarosław Kowalewski został szefem Ośrodka Zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku

13.02.2023, 14:00

Pułkownik Jarosław Kowalewski objął funkcję szefa Ośrodka Zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku.


Żołnierze dobrowolnej służby złożyli przysięgę w Suwałkach

11.02.2023, 13:36

Chcą bronić ojczyzny i wstąpić w szeregi Wojska Polskiego. Na placu apelowym 14. Pułku Przeciwpancernego w Suwałkach 55 żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, którzy ukończyli podstawowe szkolenie przygotowawcze, złożyło przysięgę wojskową.


Około stu osób wstąpiło w szeregi 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej

5.02.2023, 13:24

Za nimi 16 dni szkolenia podstawowego. Około 100 osób wstąpiło w niedzielę (5.02) w szeregi 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok