Radio Białystok | Wiadomości | Wiceminister MON spotkał się z mieszkańcami Kolna - opowiedział o powstającej tam jednostce wojskowej

Wiceminister MON spotkał się z mieszkańcami Kolna - opowiedział o powstającej tam jednostce wojskowej

autor: Paweł Wądołowski

18.03.2023, 09:06, akt. 18:41

Rozpoczęły się już prace przy budowie jednostki wojskowej w Kolnie. Podczas spotkania z mieszkańcami miasta mówił o tym wiceminister obrony narodowej Michał Wiśniewski.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski


0:00
0:00
W Kolnie powstaje jednostka wojskowa - trwają już prace projektowe - relacja Pawła Wądołowskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Opowiadał również, co dla całego powiatu kolneńskiego oznacza zlokalizowanie jednostki w tym mieście. Mieszkańcy, którzy byli na spotkaniu, są zadowoleni z takiej decyzji Ministerstwa Obrony Narodowej.

Cieszy się z niej także burmistrz Kolna Andrzej Duda.


Jednostka to rozwój miasta, to też prestiż, bo w Kolnie nie było do tej pory wojska. MON ma jeszcze plan dokupienia terenów. To 25 hektarów opodatkowanych jako działalność gospodarcza. Poza tym do naszego miasta przecież przyjedzie iluś tam żołnierzy, rodziny tych żołnierzy, a to poczują sklepy, zakłady usługowe, restauracje, pizzerie i wszystkie podmioty gospodarcze, które funkcjonują w naszym mieście - dodaje Andrzej Duda.


Jak mówił podczas spotkania z mieszkańcami Kolna wiceminister obrony narodowej Michał Wiśniewski, prace przy tworzeniu jednostki już się rozpoczęły.


Bardzo szybko zostały podjęte fizyczne prace w Kolnie, żeby otworzyć i zorganizować tutaj, na razie, jednostkę kontenerową. Równolegle toczą się w Agencji Mienia Wojskowego prace architektoniczne, które pokażą nam, w jaki sposób będzie funkcjonowała ta jednostka. Będzie tutaj stacjonował batalion zmechanizowany - wyjaśnia Michał Wiśniewski.


W Kolnie ma stacjonować do 700 żołnierzy.


| red: mag, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Czartajewie powstanie jednostka wojskowa

21.02.2023, 15:13

Decyzja była jednomyślna. Radni powiatu siemiatyckiego zgodzili się we wtorek (21.02) na przekazanie w formie darowizny nieruchomości w Czartajewie na rzecz Skarbu Państwa.


Mariusz Błaszczak

10.01.2023, 07:29

To gwarancja bezpieczeństwa mieszkańców województwa podlaskiego. Tak o powstającej w naszym regionie 1. Dywizji Piechoty Legionów mówi w rozmowie z Polskim Radiem Białystok wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.


Szef MON przedstawił w Białymstoku koncepcję utworzenia 1. Dywizji Piechoty Legionów [zdjęcia, wideo]

9.01.2023, 08:09

Między 16. i 18. Dywizją Zmechanizowaną powstaje nowa 1 Dywizja Piechoty Legionów, która będzie działała przede wszystkim na terenie województwa podlaskiego - m.in. w Łomży, Grajewie, Kolnie czy Siemiatyczach - powiedział wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok