Radio Białystok | Wiadomości | Dobiegają końca prace przy kolejnym odcinku trasy Via Baltica i jednocześnie obwodnicy Łomży

Dobiegają końca prace przy kolejnym odcinku trasy Via Baltica i jednocześnie obwodnicy Łomży

autor: Paweł Wądołowski

22.03.2023, 17:56, akt. 18:20

Już w maju kierowcy będą mogli przejechać kolejnym odcinkiem trasy Via Baltica. Firma, która buduje most na Narwi i obwodnicę Łomży, kończy prace przy węźle Łomża-Zachód.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski

Dzięki temu będzie można przejechać odcinkiem drogi S61 o długości prawie 7 kilometrów z węzła Łomża - Zachód do węzła Łomża - Południe - mówi Michał Zwonik z firmy Intercor.


- Będzie oddany do ruchu odcinek, który jest wykonany przez inną firmę i pozwoli na połączenie tej istniejącej drogi krajowej nr 61 z ekspresową 61-ką. To odcinek, który, chociaż jest gotowy, nie może być otwarty właśnie przez brak tego węzła - wyjaśnia Michał Zwonik.


Na przejazd pełną obwodnicą Łomży i nowym mostem na Narwi musimy poczekać do połowy przyszłego roku. Jak mówi Michał Zwonik, łagodna zima nie we wszystkim pomogła drogowcom i nie pozwoliła na znaczące przyspieszenie prac.


- Termin realizacji tej drogi jest na tyle wyśrubowany, że trudno mówić o przyspieszeniu. Wbrew pozorom łagodna zima wcale nie pomaga drogowcom, a wręcz powiedziałbym, że przeszkadza. Bo tych robót, które moglibyśmy wykonać w zimie, czyli na przykład zmiany gruntów, z uwagi na to, że było mokro i deszczowo, nie dało się wykonać. A przy niewielkim mrozie byłoby to jak najbardziej realne. Te roboty prowadzimy teraz. W realizacji robót inżynieryjnych i mostowych łagodna zima po prostu nie przeszkadza - tłumaczy Michał Zwonik.


Obwodnicą Łomży i jednym pasem nowego mostu na Narwi kierowcy będą mogli przejechać w połowie 2024 roku. Cała inwestycja ma być gotowa rok później.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ukradł paliwo, a potem poprosił o pomoc

20.01.2023, 16:41

Mężczyzna miał ukraść paliwo, a potem poprosił okradzionych kierowców o pomoc. Do takiej próby kradzieży doszło na budowie trasy Via Baltica niedaleko Łomży.


W 2023 roku kierowcy pojadą m.in. kolejnymi odcinkami trasy Via Baltica

31.12.2022, 07:19

Z kolejnych tras ekspresowych w naszym regionie będą mogli korzystać kierowcy w przyszłym roku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad udostępni 3 odcinki drogi S61 Via Baltica.


Trasa S61 na odcinku Suwałki-Budzisko już otwarta

22.12.2022, 09:45

W czwartek (22.12) otwarto 24-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej Via Baltica z Suwałk do granicy z Litwą w Budzisku. To droga ważna dla ruchu cywilnego, ale też o znaczeniu militarnym - mówili minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz minister transportu i komunikacji Litwy Marius Skuodis.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok