Radio Białystok | Wiadomości | Bezpłatne szkolenia dla kobiet w białostockim WORD-zie

Bezpłatne szkolenia dla kobiet w białostockim WORD-zie

autor: Grzegorz Pilat

23.03.2023, 07:30, akt. 12:00

Będzie można dowiedzieć się między innymi, jak przygotować się do jazdy samochodem lub do egzaminu. Bezpłatne szkolenia dla kobiet organizuje Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku.

Weekend bezpiecznej jazdy w białostockim WORD-zie, fot. Sylwia Krassowska
Weekend bezpiecznej jazdy w białostockim WORD-zie, fot. Sylwia Krassowska

Dwudniowe wykłady skierowane są do kobiet, które już mają lub chcą zdobyć prawo jazdy.


- Na szkolenie zapraszamy m.in. osoby, które nie mają prawa jazdy, a chciałyby mieć, albo generalnie chciałyby się czegoś o tym dowiedzieć. Zapraszamy też panie, które właśnie robią prawo jazdy, żeby omówić z nimi egzamin i wszystkie rzeczy, które mogą im się przydać. Ale zapraszamy też osoby, które zrobiły prawo jazdy i przez wiele lat nie jeździły. Chcemy pokazać, że to nie jest takie straszne i może być bezpiecznym sposobem przemieszczania się - mówi dyrektor białostockiego WORD-u Przemysław Sarosiek.


Szkolenia pt. "Baba za kółkiem" prowadzić będą tylko kobiety - specjalistki z różnych dziedzin.


- Zaplanowaliśmy zajęcia m.in. z policjantką, psycholożką, instruktorkami techniki jazdy oraz z osobami, które będą wyjaśniały, w jaki sposób zabezpieczyć pojazd, kiedy jedzie z nami dziecko. Wyjaśnimy, jaki fotelik do dobrać do wieku dziecka dobrać i w ogóle jak opanować dziecko w samochodzie, bo chcemy zaprosić psychologa dziecięcego, który wyjaśni, co zrobić z takim niesfornym urwisem, który w trakcie jazdy nie chce grzecznie siedzieć w foteliku - dodaje Przemysław Sarosiek.


Na bezpłatne zajęcia zapisywać się można do 30 marca. Pierwsze wykłady zaplanowano na weekend 31 marca - 1 kwietnia w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Szczegóły akcji są na stronie internetowej Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W WORD w Białymstoku jest mniej egzaminów na prawo jazdy

15.01.2023, 08:10

Spadają liczby egzaminów w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białymstoku. W porównaniu do stycznia ubiegłego roku, różnica jest od kilku do kilkunastu egzaminów dziennie.


Kandydaci na kierowców zapłacą więcej za egzaminy na prawo jazdy

2.01.2023, 15:25

Więcej zapłacimy za egzaminy na prawo jazdy. Między innymi takie zmiany czekają w tym roku kandydatów na kierowców. To efekt zmian w przepisach, w wyniku których to urzędy marszałkowskie będą ustalały wysokość opłat egzaminacyjnych. Zmieni się także sposób finansowania wojewódzkich ośrodków egzaminacyjnych.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

REKLAMA
OiFP - Maciej Sztor


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok