Radio Białystok | Wiadomości | Bezpłatne szkolenia dla kobiet w białostockim WORD-zie

Bezpłatne szkolenia dla kobiet w białostockim WORD-zie

autor: Grzegorz Pilat

23.03.2023, 07:30, akt. 12:00

Będzie można dowiedzieć się między innymi, jak przygotować się do jazdy samochodem lub do egzaminu. Bezpłatne szkolenia dla kobiet organizuje Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku.

Weekend bezpiecznej jazdy w białostockim WORD-zie, fot. Sylwia Krassowska
Weekend bezpiecznej jazdy w białostockim WORD-zie, fot. Sylwia Krassowska

Dwudniowe wykłady skierowane są do kobiet, które już mają lub chcą zdobyć prawo jazdy.


- Na szkolenie zapraszamy m.in. osoby, które nie mają prawa jazdy, a chciałyby mieć, albo generalnie chciałyby się czegoś o tym dowiedzieć. Zapraszamy też panie, które właśnie robią prawo jazdy, żeby omówić z nimi egzamin i wszystkie rzeczy, które mogą im się przydać. Ale zapraszamy też osoby, które zrobiły prawo jazdy i przez wiele lat nie jeździły. Chcemy pokazać, że to nie jest takie straszne i może być bezpiecznym sposobem przemieszczania się - mówi dyrektor białostockiego WORD-u Przemysław Sarosiek.


Szkolenia pt. "Baba za kółkiem" prowadzić będą tylko kobiety - specjalistki z różnych dziedzin.


- Zaplanowaliśmy zajęcia m.in. z policjantką, psycholożką, instruktorkami techniki jazdy oraz z osobami, które będą wyjaśniały, w jaki sposób zabezpieczyć pojazd, kiedy jedzie z nami dziecko. Wyjaśnimy, jaki fotelik do dobrać do wieku dziecka dobrać i w ogóle jak opanować dziecko w samochodzie, bo chcemy zaprosić psychologa dziecięcego, który wyjaśni, co zrobić z takim niesfornym urwisem, który w trakcie jazdy nie chce grzecznie siedzieć w foteliku - dodaje Przemysław Sarosiek.


Na bezpłatne zajęcia zapisywać się można do 30 marca. Pierwsze wykłady zaplanowano na weekend 31 marca - 1 kwietnia w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Szczegóły akcji są na stronie internetowej Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W WORD w Białymstoku jest mniej egzaminów na prawo jazdy

15.01.2023, 08:10

Spadają liczby egzaminów w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białymstoku. W porównaniu do stycznia ubiegłego roku, różnica jest od kilku do kilkunastu egzaminów dziennie.


Kandydaci na kierowców zapłacą więcej za egzaminy na prawo jazdy

2.01.2023, 15:25

Więcej zapłacimy za egzaminy na prawo jazdy. Między innymi takie zmiany czekają w tym roku kandydatów na kierowców. To efekt zmian w przepisach, w wyniku których to urzędy marszałkowskie będą ustalały wysokość opłat egzaminacyjnych. Zmieni się także sposób finansowania wojewódzkich ośrodków egzaminacyjnych.

ZNAJDŹ NAS

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu LokalnegoWycinka drzew na trasie Białystok - Olmonty, fot. Joanna Szubzda
REGION
23.06.2024, 12:54, akt. 24.06.2024, 10:09

Zakaz wycinki drzew - obszar zwiększony o 100 procent80. rocznica bitwy pod Czerwonym Borem, 23.06.2024, fot. Paweł Wądołowski
REGION
23.06.2024, 09:03, akt. 14:55

80. rocznica bitwy w Czerwonym Borze
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok