Radio Białystok | Wiadomości | W WORD w Białymstoku jest mniej egzaminów na prawo jazdy

W WORD w Białymstoku jest mniej egzaminów na prawo jazdy

autor: Grzegorz Pilat

15.01.2023, 08:10, akt. 08:16

Spadają liczby egzaminów w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białymstoku. W porównaniu do stycznia ubiegłego roku, różnica jest od kilku do kilkunastu egzaminów dziennie.

Weekend bezpiecznej jazdy w białostockim WORD-zie, fot. Sylwia Krassowska
Weekend bezpiecznej jazdy w białostockim WORD-zie, fot. Sylwia Krassowska

Jak mówi dyrektor białostockiego WORD-u Przemysław Sarosiek, spowodowane jest to m.in. pojawiającymi się informacjami o zmianach w sposobie egzaminowania.


- Pojawiają się informacje o nowych pytaniach, czasami w grę wchodzą nowe przepisy. Więc przyszli kierowcy starają się zdać jak najszybciej, jeszcze w starym roku. W tym roku dodatkowym bodźcem była informacja, o tym, że od stycznia mają wzrosnąć ceny egzaminów. Ten wzrost może nastąpić, ale nie nastąpił od stycznia i nie wydaje mi się, żeby nastąpił 1 lutego, przynajmniej w naszym województwie - tłumaczy Przemysław Sarosiek.


I chociaż faktycznie na razie ceny nie wzrosły, to szef białostockiego WORD-u dodaje, że jego zdaniem podwyżki są nieuniknione.


- Moim zdaniem zdarzy się to jeszcze w pierwszym kwartale tego roku. Ustawa dopuszcza wzrost cen egzaminów teoretycznych do 50 zł, na egzamin praktyczny kategorii B do 200 zł, a na pozostałe kategorie do 250 zł. Jeszcze rok temu wszyscy marszałkowie oczekiwali od ministra, że właśnie w tym zakresie podwyższy ceny. Ponieważ ustawa przeniosła na nich te uprawnienia, więc logiczne wydaje się, że wkrótce zrealizują swój postulat - mówi Przemysław Sarosiek.


Na egzamin w białostockim WORD-zie można zapisać się na kilka sposobów m.in. osobiście, telefonicznie lub przez Internet.

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kandydaci na kierowców zapłacą więcej za egzaminy na prawo jazdy

2.01.2023, 15:25

Więcej zapłacimy za egzaminy na prawo jazdy. Między innymi takie zmiany czekają w tym roku kandydatów na kierowców. To efekt zmian w przepisach, w wyniku których to urzędy marszałkowskie będą ustalały wysokość opłat egzaminacyjnych. Zmieni się także sposób finansowania wojewódzkich ośrodków egzaminacyjnych.


Wkrótce mogą zmienić się zasady ustalania cen za egzamin na prawo jazdy

16.10.2022, 07:30

Mogą się zmienić zasady ustalania cen za egzamin na prawo jazdy i finansowania WORDów. W Sejmie jest projekt ustawy, która będzie na nowo określała kto będzie za to odpowiedzialny - mówi dyrektor łomżyńskiego WORDu Mirosław Oliferuk.


Zmiany w zasadach karania kierowców za wykroczenia popełniane na drodze

18.09.2022, 08:09

Więcej punktów karnych, dwa razy wyższe mandaty i trudniejsza procedura konieczna do odzyskania prawa jazdy - od soboty (17.09) wchodzą w życie zmiany w zasadach karania kierowców za wykroczenia popełniane na drodze.


Przemysław Sarosiek [wideo]

14.09.2022, 08:01

Strajk włoski egzaminatorów w białostockim WORD. - Poza zwykłym strachem przed egzaminem na tę chwilę nie widzę zagrożenia do tego, żeby nie można było zdawać egzaminu zgodnie z planem - uspokaja dyrektor.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Polska – Francja, 2024.06.25, fot. Grzegorz Pilat
EURO 2024
25.06.2024, 07:36, akt. 21:07

Remis na pożegnanie EURO
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok