Radio Białystok | Gość | Przemysław Sarosiek [wideo] - dyrektor WORD w Białymstoku

Przemysław Sarosiek [wideo]

dyrektor WORD w Białymstoku

14.09.2022, 08:01, akt. 12:19

Strajk włoski egzaminatorów w białostockim WORD. - Poza zwykłym strachem przed egzaminem na tę chwilę nie widzę zagrożenia do tego, żeby nie można było zdawać egzaminu zgodnie z planem - uspokaja dyrektor.

Przemysław Sarosiek, fot. Joanna Szubzda
Przemysław Sarosiek, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z Przemysławem Sarosiekiem rozmawia Grzegorz Pilat | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Z powodu kolejnego strajku egzaminatorów w niektórych ośrodkach ruchu drogowego w Polsce trzeba było całkowicie wstrzymać egzaminy. Jak sytuacja wygląda w Białymstoku? Jakie są postulaty egzaminatorów i czy obecna strata finansowa nie zagraża funkcjonowaniu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku?

O tym z dyrektorem białostockiego WORD Przemysławem Sarosiekiem rozmawia Grzegorz Pilat.


Grzegorz Pilat: Czy kandydaci na kierowców mogą spokojnie, bez żadnych wątpliwości i strachu zapisywać się na egzaminy na prawo jazdy w białostockim WORD? Pytam o sytuację strajkową.


Przemysław Sarosiek: Myślę, że poza zwykłym strachem przed egzaminem na tę chwilę nie widzę zagrożenia do tego, żeby mogli zdawać egzamin zgodnie z planem.


Pytam, bo z powodu strajku egzaminatorów w kilku ośrodkach w Polsce całkowicie wstrzymano egzaminowanie albo ewentualnie odbywają się tylko egzaminy teoretyczne. Czy białostoccy egzaminatorzy też przyjęli aktualnie jakąś formę strajku?


Białostoccy egzaminatorzy dwukrotnie strajkowali - w lipcu i w sierpniu. We wrześniu przyjęli inną formę strajku - strajku włoskiego. Planują też oplakatować ośrodek i oznaczyć auta, żeby zwrócić uwagę na swój protest.

Ma to trochę związek z dwiema rzeczami. Przede wszystkim z sytuacją finansową i z tym, że pierwsze dwa strajki spotkały się z niezbyt przyjazną reakcją ze strony kursantów.


Strajk włoski, czyli co? Jak to wygląda?


Egzaminują zgodnie z czasem, który jest przewidziany na egzamin, czyli do 40 minut, ale egzaminują, żeby zrealizować wszystkie zadania skrupulatnie. Potem skrupulatnie wypełniają dokumenty. Procedura losowania jest przeprowadzana w taki sposób, żeby wszyscy byli obecni w pokoju. Generalnie ta procedura zawsze jest tak przeprowadzana, ale zazwyczaj śpieszą się, żeby jak najszybciej wyjść. W tej chwili wszystko jest bez pośpiechu.


Wydaje mi się, że bardziej skrupulatne egzaminowanie wiąże się z mniejszą zdawalnością, bo wtedy zwraca się uwagę na więcej rzeczy. Czy w związku z tym faktycznie ta zdawalność w białostockim ośrodku spadła?


Nie, zdawalność nie spadła. Lekko wzrosła. Ale być może jest to związane również z tym, że egzaminatorzy przed informują o tym, że są właśnie w fazie protestu, albo kursanci o tym wiedzą i pewnie obie strony też bardziej uważają na to, co robią. Możliwe, że przez to stres jest też trochę mniejszy. Nie potrafię powiedzieć, jak wygląda odbiór. Natomiast zdawalność lekko wzrosła. Nie wiem, czy to jest przypadkowe, bo na razie to tylko dwa dni.


Czy taka forma protestu jest dla pana bardziej do przyjęcia? Bardziej się pan z nią zgadza z perspektywy szefa placówki?


Jako dyrektor tak. Przede wszystkim chodzi o dwa aspekty. Pierwszy to ludzki. Ludziom zależy na zrobieniu prawa jazdy. Mało kto robi go dla przyjemności albo dla krotochwili. Najczęściej jest potrzebne do pracy albo po prostu do tego, żeby radzić sobie jakoś w domu. Samochód jest przydatny, nie muszę nikogo do tego przekonywać.

Natomiast druga sprawa to kwestia finansowa. Istnieje pewna skończona liczba takich strajków, które białostocki WORD może przetrwać. Firma ma w tej chwili mniej o 80 tys. zł, bo o tyle mniej zarobiliśmy w lipcu i w sierpniu przez strajki. Skutek był taki, że na koncie znalazło się mniej pieniędzy, bo koszty nie uległy zmniejszeniu. To oznacza tylko i wyłącznie tyle, że kolejny strajk może spowodować kolejny ubytek. Kwestią czasu jest to, kiedy trzeba by było wprowadzić program naprawczy i zacząć szukać oszczędności, także poprzez zwolnienia.


Jaki jest budżet Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w skali roku?


W tym roku założyliśmy prawie 5 milionów złotych przychodu i mniej więcej też takie wydatki. 80 tys. to utrata sześciu dni egzaminowania, których nie da się nadrobić na przykład poprzez soboty, bo za to, że pracownicy przyjdą w sobotę, też im trzeba zapłacić.


Kwota robi wrażenie, ale czy w skali całego roku to jest dla pana dużo?


Tak, to jest dla mnie bardzo dużo. W tym roku wszystkie WORD-y w całej Polsce są na stracie. Dlaczego? Dlatego że ceny są niezmienione od lat, jeśli chodzi o egzaminy. Cena paliwa rośnie, koszty naprawy pojazdów rosną, koszt światła, prądu, gazu, wody. To wszystko kosztuje. W tej chwili egzamin na kategorię B, licząc realne koszty, czyli te, które faktycznie ponosimy plus jakieś lekkie koszty pośrednie - na przykład płacę osoby zajmującej się placem, naprawą samochodu, rejestracją - po podsumowaniu przychodów i kosztów to jest -2 zł. Na każdym egzaminie na kategorię B WORD traci 2 zł.


W lipcu i sierpniu egzaminatorzy przedstawiali zwolnienia lekarskie, prosili o urlopy żądanie. Jeżeli kolejny taki protest zdarzyłby w białostockim ośrodku, to przetrwalibyście?


Tak, myślę, że byśmy przetrwali. Ja generalnie staram się doprowadzić do sytuacji, że będziemy mieli zasoby na minimum miesiąc, półtora miesiąca, żeby przetrwać, gdyby nie było żadnych innych przychodów, ponieważ za chwilę idą nam punkty karne, które są znaczącym elementem, jeśli chodzi o budżet. I cóż? Okaże się wówczas, że poza egzaminowaniem nie zostaje nam zbyt wiele do zarobienia.


Jakie są aktualnie postulaty egzaminatorów?


Postulaty są dwa. Pierwszy to zmiana systemu egzaminowania. Drugi to oczywiście kwestie płacowe. Oni od 15 lat nie mają zmienianych zasad wynagradzania. Problem polega tylko na tym, że w niektórych ośrodkach, w białostockim też, do dzisiaj nie osiągnęliśmy najwyższy widełek. W najniższe kategoriach, czyli tam, gdzie wynagrodzenia są najniższe, tak.

Egzaminator może zarabiać na przykład od 3,5 do 4,5 tys. Takie są widełki. U mnie egzaminatorzy w zasadniczym wynagrodzeniu mogą zarabiać około 4,5 tys. Nieliczni mają tę kwotę. Pozostali mają 4-4,2 tys. w różnym okresie, jak byli przyjmowani. Kłopot polega również na tym, że nie wszyscy dostają też maksymalną stawkę za angaże, czyli za każdą kategorię, którą egzaminują, a tam jest do 1500 zł. I nie wszyscy, jeśli mają cztery kategorie, mają na te cztery angaże cztery dodatki. Te cztery dodatki więc też nie zawsze są im wypłacane. One są wstrzymywane rotacyjnie.

Do tej pory rotacyjnie była wstrzymywana na przykład na zimę kategoria A, bo wiadomo, że w tym czasie egzaminy się nie odbywają. W tej chwili te angaże są dostosowywane do liczby osób, które się pojawiły, i możliwości finansowych ośrodka.

Na początku tego roku wyliczyłem sobie, bo rozmawialiśmy o tym z egzaminatorami, że przyznanie im angaży na wszystkie posiadane przez nich kategorie kosztowałoby nas rocznie 120 tys. zł. My tych pieniędzy po prostu nie mamy. Nie mamy nie dlatego, że mamy rozpasany dwór albo nadwyżkę, jeśli chodzi o pracę. W tej chwili mamy braki, biorąc pod uwagę sposób funkcjonowania ośrodka. Natomiast kłopot polega tylko na tym, że my nie jesteśmy w stanie zarobić tych pieniędzy w inny sposób.


Co pana zdaniem mogłoby uspokoić sytuację?


Po pierwsze ministerstwo musiałoby zmienić rozporządzenie, w którym określa wynagrodzenia egzaminatorów, czyli podwyższyć dolne i górne limity wynagrodzenia. Egzaminatorzy chcieliby, aby do zasadniczego wynagrodzenia doliczono też angaże, o które idzie spór. Czyli zasadnicze wynagrodzenie również odpowiednio by wzrosło.

I trzecia sprawa. Minister może obiecać gruszki na wierzbie. My, WORD-y, nie jesteśmy jednostkami dotowanymi. Wydajemy tylko tyle, ile zarobimy. Jeżeli nie będziemy mieli na to pieniędzy, to pozostanie to obietnicą bez pokrycia. Czyli trzeba zracjonalizować, zrewaloryzować opłaty za egzaminy. Bardzo mi przykro, rozumiem, że to jest niepopularne, żeby osoby egzaminowane musiały płacić więcej, ale ceny wszystkiego wokół rosną. Nie da się wiecznie udawać, że jeździmy na wodę, samochody naprawiają się same, a generalnie rzecz biorąc za światło lub prąd nie trzeba płacić. Przykro mi, ale trzeba podwyższyć ceny. To jest nieuchronne.


Od kiedy ceny te nie były zmieniane?


Od 11 lat. Egzamin praktyczny kosztuje 130 zł, ale powiem, że egzamin teoretyczny kosztuje mniej niż bilet do kina - 30 zł.| red: zmj, sp


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP - KONCERT PRAWYKONAŃ

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa

Niebieski Mikrofon 2023
prof. Aleksander Prokopiuk, fot. Sylwia Krassowska

prof. Aleksander Prokopiuk [wideo]

ekonomista, rektor Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku
30.11.2023

"Pracownicy na pewno będą zadowoleni z tego, że nie muszą w Wigilię pracować" - mówi prof. Aleksander Prokopiuk.

Tomasz Orłowski, fot. Sylwia Krassowska

Tomasz Orłowski [wideo]

polski dyplomata, nauczyciel akademicki, były ambasador Polski we Francji, Monako, we Włoszech i Republice San Marino
29.11.2023

"Im donośniejszy głos Polski, tym większe nasze możliwości wpływu na to, żeby Unia zmieniała się w kierunku odpowiadającym naszym aspiracjom i potrzebom" - mówił w Polskim Radiu Białystok polski dyplomata Tomasz Orłowski.

Małgorzata Dajnowicz, fot. Sylwia Krassowska

prof. Małgorzata Dajnowicz

Podlaski Wojewódzki Konserwator Zabytków, kierownik Pracowni Historii Kobiet Wydziału Historii Uniwersytetu w Białymstoku
28.11.2023

- Trzeba nagłaśniać problematykę kobiecą i temu też służy Archiwum Historii Kobiet, które tworzymy w Podlaskiej Bibliotece Cyfrowej - mówi prof. Małgorzata Dajnowicz.


prof. Andrzej Jackiewicz, fot. Sylwia Krassowska

prof. Andrzej Jackiewicz [wideo]

konstytucjonalista z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
28.11.2023

- Nie sądzę, żeby ci politycy, ci ministrowie powołani wczoraj przez prezydenta podejmowali jakieś wyjątkowo strategiczne decyzje - mówi prof. Andrzej Jackiewicz.

fot. Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu

Szymon Hołownia [wideo]

marszałek Sejmu
27.11.2023

"Chciałbym, żeby Sejm był takim miejscem, w którym ludzie się spierają i to do bólu. Jednak nie pozwolę na chuligaństwo polityczne" - mówi Szymon Hołownia.

Marcin Doliasz, fot. Sylwia Krassowska

Marcin Doliasz [wideo]

prezes PKS Nova
24.11.2023

Sytuacja finansowa spółki PKS Nova jest dobra - zapewniał w Polskim Radiu Białystok prezes przedsiębiorstwa Marcin Doliasz.


prof. Sławomir Wołczyński, fot. Marcin Gliński

prof. Sławomir Wołczyński [wideo]

kierownik Kliniki Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku
23.11.2023

"Refundacja in vitro jest absolutnie potrzebna" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Sławomir Wołczyński.

prof. Tomasz Dubowski, fot. Marcin Gliński

prof. Tomasz Dubowski [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.
23.11.2023

"Unia musi się rozwijać, Unia musi ewoluować. Pojawiają się w Unii Europejskiej nowe państwa, wokół nowe wyzwania, także trzeba mieć świadomość, że Unia będzie się do tego wszystkiego dostosowywać" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Tomasz Dubowski z Uniwersytetu w Białymstoku.

Stanisław Wojtera, fot. Sylwia Krassowska

Stanisław Wojtera [wideo]

prezes spółki Polskie Porty Lotnicze
22.11.2023

Lotnisko na białostockich Krywlanach można rozwinąć na dwa sposoby - oszczędny i bardziej kosztowny, który da większe możliwości - mówił w Polskim Radiu Białystok prezes spółki Polskie Porty Lotnicze Stanisław Wojtera.


dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski [wideo]

ekspert do spraw bezpieczeństwa z UwB
21.11.2023

"To jest próba destabilizacji nie tylko Finlandii, ale i NATO, i Unii Europejskiej. Finlandia była najsłabszym ogniwem. Tam takiego naporu jeszcze nie było" - mówi prof. Daniel Boćkowski.

Radosław Dobrowolski, fot. Barbara Sokolińska

Radosław Dobrowolski [wideo]

burmistrz Supraśla
20.11.2023

- Gmina Supraśl najwięcej zrobiła pod względem inwestycji oświatowych, dostępności do oświaty - mówi Radosław Dobrowolski.

Afimico Pululu, fot. Sylwia Krassowska

Afimico Pululu

napastnik Jagiellonii Białystok
19.11.2023

"Gwarantuję, że będę grał w Jagiellonii Białystok do końca sezonu. Będę robił wszystko, żeby zdobyć jak najwięcej bramek, by wynik był jak najlepszy" - mówi Afimico Pululu.


KS BAS Białystok - Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów, 16.10.2021, fot. Joanna Szubzda

Marcin Wojtowicz i Sebastian Grzegorek

obecny i były trener KS BAS Białystok
19.11.2023

"Będziemy chcieli wygrywać jak najwięcej meczów, drużyna jest z dużym potencjałem" - mówi Marcin Wojtowicz.

Lech Janerka, fot. Sylwia Krassowska

Lech Janerka

muzyk rockowy, kompozytor i basista
18.11.2023

Po 18 latach Lech Janerka wraca z nową płytą. Już jest jego nowy album - „Gipsowy odlew falsyfikatu”.

Katarzyna Siemion, źródło: archiwum prywatne

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
17.11.2023

- Kradzież tożsamości jest jednym z najczęściej wykorzystywanych mechanizmów do tego, żeby wyłudzać pieniądze, zobowiązania, pożyczki ratalne - mówi dr Katarzyna Siemion.


fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
16.11.2023

"Kiedyś było takie hasło "Polska w budowie". Odniosę to do województwa podlaskiego - podlaskie będzie teraz w budowie" - mówił w Polskim Radiu Białystok marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

Wicemarszałek Senatu XI kadencji
15.11.2023

"Wszyscy deklarowali chęć współpracy ponad podziałami dla regionu i będziemy to podtrzymywać" - mówi Maciej Żywno.

Źródło: Collegium Civitas

dr Paweł Maranowski [wideo]

z Collegium Civitas
14.11.2023

"Scena polityczna, a szczególnie ta debata, która odbywa się w parlamencie zawsze jest gorąca. Szczególnie przy bardzo trudnych tematach, które nas czekają. A na pewno będzie nas czekać temat chociażby aborcji i sądownictwa" - mówił w Polskim Radiu Białystok doktor Paweł Maranowski z Collegium Civitas.


fot. Marcin Gliński

prof. Małgorzata Bieńkowska [wideo]

dziekan Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
13.11.2023

W poniedziałek, 13 listopada inauguracja nowego parlamentu. W południe rozpocznie się posiedzenie Sejmu X kadencji, a o 16:00 Senatu. W harmonogramie obrad są m.in. przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy i dymisja dotychczasowego rządu.

Wojciech Nowicki, fot. Monika Kalicka

Wojciech Nowicki

młociarz Podlasia Białystok, mistrz olimpijski
12.11.2023

"Mam motywację do dalszego treningu, jestem zdrowy, więc mam nadzieję, że przygotowania będą pomyślne i za rok na igrzyskach olimpijskich w Paryżu pokażę się z jak najlepszej strony" - mówi Wojciech Nowicki.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski [wideo]

10.11.2023

- Możliwości nie są duże. Premier Morawiecki będzie stał przed bardzo trudnym zadaniem i być może ta misja mu się nie uda - mówi wiceminister o próbie utworzenia rządu przez PiS.


Anna Skorko, fot. Joanna Szubzda

Anna Skorko

prezeska Fundacji "Dom"
9.11.2023

Chodzi o to by odkrywać lokalną przeszłość, zachowywać i twórczo z niej czerpać, a przykładem mogą być Białostockie Zakłady Przemysłu Bawełnianego Fasty.

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski [wideo]

ekonomista, rektor Uniwersytetu w Białymstoku
9.11.2023

"Kapitał tworzy się z oszczędności, a więc stopy procentowe powinny być wyższe niż inflacja. Wtedy ludzie chętnie oszczędzają" - mówi prof. Robert Ciborowski.

Marek Sawicki, fot. Lech Pilarski

Marek Sawicki

poseł PSL, marszałek senior Sejmu X kadencji
8.11.2023

- Traktuję to jako wyróżnienie - mówi o nominacji na marszałka seniora Marek Sawicki.


fot. Marcin Gliński

dr Radosław Poniat [wideo]

z Wydziału Historii Uniwersytetu w Białymstoku
7.11.2023

"Druga strona dość wyraźnie szykuje się na stworzenie rządu. W świetle zbliżających się kolejnych wyborów nie sądzę, by też komukolwiek się opłacało pójść na współpracę z PiS-em" - mówił w Polskim Radiu Białystok dr Radosław Poniat.

prof. Joanna Zajkowska, fot. Joanna Szubzda

prof. Joanna Zajkowska [wideo]

podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii
6.11.2023

- W tej chwili wzrost zachorowań na Covid-19 jest obserwowany wśród ludzi pracujących, podróżujących, aktywnych. (...) W szpitalach mamy wzrastającą liczbę chorych, ale to nie jest taka liczba, którą możemy porównywać do fal koronawirusa z poprzednich sezonów.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

senator z Polski 2050
3.11.2023

"Podział resortów jest w puli negocjacyjnej. Mam nadzieję, że środowisko i energia będzie po naszej stronie, bo jest to w DNA Polski 2050" - mówi Maciej Żywno.


fot. PRB

Magdalena Glińska

psycholożka, psychoterapeutka, religioznawczyni
2.11.2023

"Wizyty na cmentarzu pomagają nam skonfrontować się ze śmiercią. To ważne, że możemy wrócić do bliskich, możemy ich powspominać, przypomnieć, co dobrego nam dali" - mówi Magdalena Glińska.

Józef Babiel, fot. Adam Dąbrowski

Józef Babiel

wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej
31.10.2023

"Przez prawie 40 lat udało się uratować na cmentarzu łomżyńskim ponad 250 obiektów historycznych" - mówi Józef Babiel.

fot. Marcin Gliński

ks. Karol Kondracikowski [wideo]

dyrektor Wydziału Duszpasterstwa białostockiej kurii
31.10.2023

"Śmierć jest jednym z największych lęków, które mamy przed sobą. Bardzo się boimy tego końca, bo każdego z nas to kiedyś czeka i tego nie unikniemy. A tymczasem chrześcijaństwo mówi nam o tym, że nasza religia nie jest religią śmierci, ale religią życia" - mówił w Polskim Radiu Białystok ks. Karol Kondracikowski.


Barbara Okuła, fot. Sylwia Krassowska

Barbara Okuła [wideo]

posłanka Polski 2050, startująca z listy Trzeciej Drogi
30.10.2023

"Zawsze staram się wypośrodkowywać, trochę słuchać rozumu, trochę serca i gdzieś tam, tą trzecią drogą, iść do przodu" - mówi Barbara Okuła.

Maria Andrejczyk, fot. Sylwia Krassowska

Maria Andrejczyk [wideo]

oszczepniczka, wicemistrzyni olimpijska z Tokio
29.10.2023

- Już nie mam takiego wewnętrznego poczucia, że jestem zostawiona sama sobie, że wszyscy z założonymi rękami czekają, aż ja się ogarnę. Ja już mam ludzi do tego, żeby pomogli mi się ogarnąć - mówi Maria Andrejczyk.

Szymon Hołownia, fot. Sylwia Krassowska

Szymon Hołownia [wideo]

przewodniczący Polski 2050, jeden z liderów Trzeciej drogi
27.10.2023

"Chciałbym się odwdzięczyć za to, co dostałem od Podlasia, od Białostocczyzny. Białystok będzie kluczowy w całej mojej politycznej drodze, możecie być tego pewni" - mówi Szymon Hołownia.


Józef Mozolewski, fot. Sylwia Krassowska

Józef Mozolewski [wideo]

przewodniczący podlaskiej "Solidarności"
27.10.2023

"Bez względu na to, kto rządzi, to my jako Solidarność zawsze będziemy trzymać rękę na pulsie. Jak będzie trzeba, to będziemy protestowali" - mówi Józef Mozolewski.

Sebastian Łukaszewicz, fot. Barbara Sokolińska

Sebastian Łukaszewicz [wideo]

nowo wybrany poseł z Suwerennej Polski
26.10.2023

"Myślę, że pan prezydent, zgodnie z Konstytucją, zgodnie z tradycją obowiązującą w polskiej demokracji, wskaże zwycięską partię do misji tworzenia rządu i będzie to Prawo i Sprawiedliwość" - mówi Sebastian Łukaszewicz.

Jacek Niedźwiedzki, fot. Marcin Iwanowicz

Jacek Niedźwiedzki [wideo]

nowo wybrany poseł Koalicji Obywatelskiej
25.10.2023

- Jestem pewien, że twardo idziemy po objęcie rządów w Polsce - mówi nowy poseł Koalicji Obywatelskiej Jacek Niedźwiedzki.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok