Radio Białystok | Wiadomości | Pomoc dla białostockich szkół i przedszkoli z UNICEF-u

Pomoc dla białostockich szkół i przedszkoli z UNICEF-u

autor: Ryszard Minko

27.03.2023, 15:32, akt. 15:45

Laptopy, monitory, tablety, drukarki a także wyposażone w przybory plecaki trafią do kilkudziesięciu białostockich placówek oświatowych, w których uczą się ukraińskie dzieci.

Źródło: bialystok.pl
Źródło: bialystok.pl

- To kolejna transza pomocy z dotacji UNICEF-u przeznaczonej na wsparcie integracji uchodźców - mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.


- Cieszymy się, że możemy pomóc, że możemy być taką instytucją, która organizuje tę pomoc, ale ona też w dużej mierze finansowana jest z UNICEF-u - mówi Tadeusz Truskolaski.Zapewnił, że pieniądze zostaną wykorzystane "bardzo dobrze", aby - jak podkreślał - dzieci, ale też dorośli, którzy przybyli z Ukrainy, czuli się w Białymstoku jak najlepiej, mogli integrować się z mieszkańcami, znajdowali pracę, a jeśli zdecydują się na powrót, to "też będziemy im kibicować".

Dodał, że miasto stara się, aby uchodźcy z Ukrainy "czuli się tutaj dobrze, aby im tutaj niczego nie brakowało, aby dzieci, które chodzą do szkół, na równi z dziećmi polskimi uczyły się, bawiły się, zdobywały wiedzę, którą później wykorzystają również na odbudowę ich zniszczonej ojczyzny".

Sprzęt multimedialny wykorzystywany jest praktycznie na wszystkich zajęciach w szkole ułatwiając między innymi komunikację z uczniami - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Białymstoku Agnieszka Krokos-Janczyło.

W sumie Białystok dostał prawie 25 mln zł z UNICEF-u na wsparcie integracji uchodźców z Ukrainy. Między innymi za te pieniądze miasto kupuje sprzęt do szkół, uatrakcyjnia place zabaw a także stworzyło Centrum Spilno UNICEF Białystok, w którym kilka organizacji pozarządowych realizuje swoje projekty na rzecz obcokrajowców.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


UNICEF wsparł doposażenie szkoły rodzenia w Białymstoku

8.02.2023, 14:37

Fantomy noworodków, sprzęt do monitoringu tętna przyszłej mamy i dziecka oraz urządzenia do ćwiczeń zakupiono do szkoły rodzenia w Białymstoku dzięki środkom z UNICEF na rzecz uchodźców.


Około 600 uchodźców z Ukrainy wzięło udział w świątecznym spotkaniu w Białymstoku

8.01.2023, 16:55

Śpiewali ukraińskie kolędy i życzyli sobie pokoju i zakończenia wojny. Blisko 600 uchodźców z Ukrainy, głównie kobiety z dziećmi, uczestniczyło w świątecznym spotkaniu zorganizowanym przez władze Białegostoku.


W Białymstoku otwarto Centrum Spilno UNICEF Białystok

6.12.2022, 15:04

To miejsce, które ma łączyć i integrować społeczność lokalną z uchodźcami. W Białymstoku oficjalnie otwarto we wtorek (6.12) Centrum Spilno UNICEF Białystok.


Ponad 650 tabletów trafi do białostockich szkół, by wesprzeć w nauce uczniów z Polski i z Ukrainy

7.11.2022, 16:44

Na początek dostali tablety, a wkrótce trafią do nich laptopy i sprzęt do stworzenia laboratoriów językowych. Białostockie szkoły, w których uczą się dzieci ukraińskich uchodźców właśnie otrzymują sprzęt komputerowy zakupiony przez UNICEF.


25 mln zł z UNICEF-u trafi do Białegostoku na projekty związane z uchodźcami z Ukrainy

4.10.2022, 12:56

25 mln zł dostanie z UNICEF-u Białystok na różne projekty związane z przebywającymi w mieście uchodźcami wojennymi z Ukrainy. Największa pula przypadnie placówkom oświatowym, ale na liście są też m.in. dwa szpitale kliniczne.


Władze Białegostoku podpisały umowę z UNICEF-em w sprawie pomocy uchodźcom z Ukrainy

4.08.2022, 14:01

UNICEF będzie wspierał białostocki samorząd przy pomocy skierowanej do uchodźców z Ukrainy. Przedstawiciele międzynarodowej organizacji podpisali w czwartek (4.08) w Białymstoku porozumienie o współpracy i finasowaniu wsparcia udzielanego ukraińskim dzieciom.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok