Radio Białystok | Wiadomości | Drogowcy budują ogromny most na obwodnicy Łomży

Drogowcy budują ogromny most na obwodnicy Łomży

autor: Paweł Wądołowski

3.05.2023, 14:25, akt. 14:33

Rozpoczęły się prace przy budowie nowego mostu na obwodnicy Łomży. Dzięki niemu cały ruch tranzytowy będzie mógł ominąć miasto trasą ekspresową S61.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski

Jak mówi rzecznik białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Rafał Malinowski, prace przy budowie przeprawy są już bardzo zaawansowane.


- Zostały wykonane prace fundamentowe, trwają zbrojenia, a także rozpoczęło się zalewanie betonem podpór mostu. Ma ich być 46 pod dwoma jezdniami, a każda taka podpora to jest 12 gruszek betonowych wylanych na konstrukcję. Już pod koniec czerwca planowane jest rozpoczęcie nasuwania płyt na ten most, także to już jest etap dość zaawansowany - mówi Rafał Malinowski.


Stawianie mostu na Narwi to najważniejszy etap budowy obwodnicy Łomży - dodaje Rafał Malinowski.


- Most ma 1200 metrów długości. Przecina nie tylko rzekę, ale też dolinę Narwi. Jest kluczowym elementem obwodnicy Łomży, ponieważ będzie przenosił cały ruch od Budziska aż do Ostrowi Mazowieckiej. To jest największy most na terenie działania białostockiego oddziału GDDKiA - mówi Rafał Malinowski.


Według zapewnień drogowców jedną częścią mostu - po jednym pasie w każdym kierunku - przejedziemy już za rok. Cały most ma być gotowy do połowy 2025 roku.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kierowca porsche jechał ponad 200 km/h - wszystko nagrała policja [wideo]

17.04.2023, 13:53

2,5 tys. złotych i 15 punktów karnych - taki mandat dostał Litwin, który przekroczył prędkość na drodze ekspresowej S61 w okolicach Suwałk.


Dobiegają końca prace przy kolejnym odcinku trasy Via Baltica i jednocześnie obwodnicy Łomży

22.03.2023, 17:56

Już w maju kierowcy będą mogli przejechać kolejnym odcinkiem trasy Via Baltica. Firma, która buduje most na Narwi i obwodnicę Łomży, kończy prace przy węźle Łomża-Zachód.


W 2023 roku kierowcy pojadą m.in. kolejnymi odcinkami trasy Via Baltica

31.12.2022, 07:19

Z kolejnych tras ekspresowych w naszym regionie będą mogli korzystać kierowcy w przyszłym roku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad udostępni 3 odcinki drogi S61 Via Baltica.


Trasa S61 na odcinku Suwałki-Budzisko już otwarta

22.12.2022, 09:45

W czwartek (22.12) otwarto 24-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej Via Baltica z Suwałk do granicy z Litwą w Budzisku. To droga ważna dla ruchu cywilnego, ale też o znaczeniu militarnym - mówili minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz minister transportu i komunikacji Litwy Marius Skuodis.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok