Radio Białystok | Wiadomości | W szpitalu wojewódzkim w Białymstoku wyremontowano dwa duże oddziały

W szpitalu wojewódzkim w Białymstoku wyremontowano dwa duże oddziały

autor: Ryszard Minko

22.05.2023, 16:36, akt. 16:57

Koniec z wystrojem i standardem lat 70-ubiegłego wieku. Kolejne dwa oddziały Szpitala Wojewódzkiego w Białymstoku wyglądają tak, jak powinny wyglądać nowoczesne miejsca leczenia chorych. Za 13 milionów złotych całkowity remont przeszły oddziały ortopedyczno-urazowy oraz urologii onkologicznej.

fot. podlaskie.eu
fot. podlaskie.eu

Wreszcie możemy pracować i leczyć pacjentów w godnych warunkach – mówi ordynator oddziału ortopedycznego Jerzy Wojnar i wylicza, ze przed remontem sale chorych nie miały łazienek, a drzwi były tak wąskie, ze ledwo mieściło się w nich łózko z pacjentem. Dodaje, że pacjenci oddziału nie przebywają w nim tygodniami, ale nawet kilkudniowe pobyty w godnych warunkach poprawiają samopoczucie i proces leczenia.

Oddział ortopedyczno-urazowy przez pandemią i remontem przyjmował rocznie ponad 2 tysiące osób. Po remoncie i wyposażeniu, na oddziale ortopedyczno-urazowym są 34 miejsca dla pacjentów, każda z 13 sal ma łazienkę. Powstała też np. nieistniejąca do tej pory specjalna sala intensywnego nadzoru dla pacjentów po zabiegach operacyjnych. Jest także sala zabiegowa z gipsownią, sala przygotowawcza, izolatka.

Warunki leczenia zmieniły się tez w kolejnym, przyjmującym ponad półtora tysiąca pacjentów oddziale urologii onkologicznej. Teraz na oddziale urologicznym jest 20 miejsc dla pacjentów.


Praktycznie wchodzimy na nowy oddział, gdzie wymieniono wszystko - powiedział dziennikarzom lekarz specjalista z tego oddziału Andrzej Nazarkiewicz.


Chwilowo jeszcze pacjenci są jeszcze w tymczasowej lokalizacji oddziału. Nazarkiewicz dodał, że zakończony remont to duży komfort, przyzwoite warunki dla pacjentów i lekarzy. Poinformował, że powstał np. - jak to określił - "porządny dział zabiegowy" na potrzeby mniejszych zabiegów do przeprowadzenia bezpośrednio na oddziale, a nie na bloku operacyjnym.

Ostatnie przestarzałe oddziały szpitalne przestały straszyć wyglądem – przyznaje dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Białymstoku Cezary Nowosielski. Dodaje, że obecnie bez pełnego remontu, a jedynie z "odświeżeniem" pozostaje oddział internistyczny.

Remont kosztował około 13 milionów złotych, z czego 5 milinów to wkład z budżetu województwa podlaskiego, reszta to dotacje unijne. Szpital wojewódzki w Białymstoku jest jednym z największych i najważniejszych w Podlaskiem, a oba wyremontowane oddziały są kluczowymi w działalności tej placówki.

| red: ad

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Szpital wojewódzki w Białymstoku otrzymał dodatkową dotację z urzędu marszałkowskiego

28.04.2023, 14:05

O blisko 6 mln zł zwiększył zarząd województwa podlaskiego dotację dla szpitala wojewódzkiego w Białymstoku na zakup urządzeń do rehabilitacji osób po COVID-19 i na otwarcie oddziału rehabilitacji kardiologicznej – poinformował w piątek (28.04) urząd marszałkowski w Białymstoku. Pieniądze pochodzą z Unii Europejskiej, z programu regionalnego.


Ponad 20 mln zł kosztowała modernizacja budynku neurologii szpitala wojewódzkiego w Białymstoku

27.05.2020, 12:20

Ponad 20 mln zł kosztowała modernizacja i wyposażenie budynku neurologii szpitala wojewódzkiego w Białymstoku. Znajduje się tam część oddziału neurologii z pododdziałem udarowym tego szpitala. W środę (27.05) obiekt oddano do użytku. Pomoc znajdą tam m.in. chorzy po udarach mózgu.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Polska – Francja, 2024.06.25, fot. Grzegorz Pilat
EURO 2024
25.06.2024, 07:36, akt. 21:07

Remis na pożegnanie EURO
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok