Radio Białystok | Wiadomości | 14 zadaszonych boisk powstanie w Podlaskiem dzięki programowi Olimpia

14 zadaszonych boisk powstanie w Podlaskiem dzięki programowi Olimpia

autor: Edyta Wołosik

26.05.2023, 14:22, akt. 14:51

W całym kraju powstanie 360 obiektów, w naszym regionie - 14. Tak wynika z rozstrzygnięcia rządowego programu Olimpia. Celem jest poprawa dostępu do nowoczesnej infrastruktury poprzez budowę zadaszonych boisk.

Fot. Edyta Wołosik
Fot. Edyta Wołosik


0:00
0:00
14 zadaszonych boisk powstanie w Podlaskiem dzięki programowi Olimpia - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Takie boisko powstanie m.in. przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 przy ul. Porzeczkowej w Białymstoku, gdzie w piątek (26.05) przedstawiono szczegóły.

"Ważne jest, aby dzieci i młodzież miały dobre warunki do uprawiania sportu, żeby zachęcać ich do aktywnego spędzania czasu" - mówi senator Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Gromko i dodaje: "już w przyszłym roku powstanie nowoczesne wielofunkcyjne boisko z zadaszeniem, a to oznacza, że z obiektu będzie można korzystać przez cały rok, niezależnie od pogody".


- Uczniowie w większym stopniu będą mieli możliwość angażowania się we wszelkiego rodzaju dyscypliny, a w związku z tym, że mamy klasy sportowe to nowoczesnej bazy nigdy za wiele - mówi dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnym nr 4 Beata Falkowska.


- Młode pokolenie będzie mieć warunki do uprawiania sportu i do rozwoju lepsze niż mieliśmy my, a ten rozwój bazy sportowej w całym kraju bardzo cieszy - dodaje wicewojewoda podlaski Tomasz Madras.

Wsparcie z programu "Olimpia" może wynieść do 70 procent kosztów inwestycji. Pozostałą część uzupełniają samorządy. A w związku z dużym zainteresowaniem Ministerstwo Sportu i Turystyki, które realizuje ten rządowy program, w czerwcu przeprowadzi kolejny nabór. Po pierwszym w naszym regionie dofinansowano 14 inwestycji - oprócz Białegostoku m.in. w Gibach, Jasionówce, Kleosinie i Pniewie.

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Czy w Białymstoku powstanie hala widowiskowo-sportowa?

18.05.2023, 13:55

Na halę widowiskowo-sportową białostoczanie czekają od dziesięcioleci. Wciąż trwają dyskusje na ten temat, a kibice, sportowcy i działacze z uwagą przysłuchują się tej dyskusji.


Władze Politechniki Białostockiej chcą wybudować halę widowiskowo-sportową

1.05.2023, 07:47

Na kampusie Politechniki Białostockiej może powstać hala widowiskowo-sportowa na kilka tysięcy osób. Władze uczelni wróciły do koncepcji, która powstała ponad 20 lat temu. Chcą dostosować projekt do dzisiejszych wymogów, m.in. prawnych, i zdobyć finansowanie.


Kamil Bortniczuk

27.04.2023, 07:46

"Jeżeli któryś z rosyjskich czy białoruskich sportowców podpisze deklarację, w ramach której będzie potępiał zbrodnie wojenne (...) to oczywiście tak, widzimy miejsce dla takiego sportowca w międzynarodowej społeczności sportowej".

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok