Radio Białystok | Wiadomości | Zbliża się 5. edycja Międzynarodowego Festiwalu "Metamorfozy Lalek”

Zbliża się 5. edycja Międzynarodowego Festiwalu "Metamorfozy Lalek”

autor: Olga Gordiejew

2.06.2023, 18:00, akt. 3.06.2023, 16:37

Ideą tego festiwalu od samego początku jest przełamywanie stereotypów dotyczących postrzegania teatru lalek, jako teatru dla dzieci, poprzez prezentację najwartościowszych trendów we współczesnym teatrze lalkowym dla dorosłych. Celem jest także zbliżanie i wzajemne inspirowanie się środowisk artystycznych z Polski, ale też ze świata.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Przed nami 5. edycja Międzynarodowego Festiwalu „Metamorfozy Lalek”. Impreza rozpoczyna się w połowie czerwca, ale już w piątek (2.06) można zdobyć bezpłatne wejściówki na spektakle.

A zobaczymy w sumie 23 przedstawienia, z czego 14 zaprezentują zaproszone zespoły m.in. z Francji, Izraela, Litwy, Holandii, Czech, Hiszpanii. Pozostałe 9 to najnowsze spektakle z repertuaru BTL, w tym dwie czerwcowe premiery: „Zemsta” Aleksandra Fredry w reż. Pawła Aignera oraz „Pustostany” Doroty Kotas w reż. i adaptacji Waldemara Wolańskiego.

Festiwal METAMORFOZY LALEK będzie również okazją do wspólnego świętowania „70. urodzin” Białostockiego Teatru Lalek.

W trzecią niedzielę czerwca (18.06) zobaczymy wystawę „U źródeł”, która przybliżymy uczestnikom historię teatru i Piotra Sawickiego - społecznika i wychowawcy młodzieży, wreszcie założyciela teatru Świerszcz - dzisiejszego Białostockiego Teatru Lalek. Uczcimy też powstanie Alei Lalkarzy im. Piotra Sawickiego, będzie uroczysta gala i koncert.

Wstęp na wszystkie spektakle festiwalu Metamorfozy Lalek jest bezpłatny.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują wejściówki, które można otrzymać już od piątku (2 czerwca) od 17:00 do 19:00 w kasie Białostockiego Teatru Lalek (ul. Kalinowskiego 1).

Jedna osoba może dostać maksymalnie 2 wejściówki na 2 wybrane spektakle (łącznie 4 wejściówki). A wejście na spektakl z wejściówką będzie możliwe do 20 minut przed rozpoczęciem przedstawienia. Później wejściówki tracą swą ważność.

Festiwal METAMORFOZY LALEK jest realizowany dzięki pieniądzom z budżetu Białegostoku (BTL uzyskał dotację celową w wysokości 300.000 zł) oraz dzięki wsparciu finansowemu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (dotacja w wysokości 106 800 zł).

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok