Radio Białystok | Wiadomości | Polskie patrole znów obrzucone kamieniami [wideo]

Polskie patrole znów obrzucone kamieniami [wideo]

autor: Wojciech Szubzda

7.06.2023, 09:55, akt. 16:20

Agresywni migranci rzucali kamieniami w polskiego żołnierza. O kolejnym takim incydencie informuje w środę (7.06) Straż Graniczna. Nikt nie odniósł obrażeń.

źródło: twitter.com/Straz_Graniczna
źródło: twitter.com/Straz_Graniczna

Chodzi o rzucanie kamieniami zza stalowej zapory na polsko-białoruskiej granicy. Takich sytuacji, w których obrzucani są funkcjonariusze i ich samochody jest coraz więcej - mówi rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Katarzyna Zdanowicz. 


Niestety ostatnio coraz częściej dochodzi do sytuacji, kiedy ze strony białoruskiej lecą w polskie patrole różne przedmioty. Cudzoziemcy rzucają nie tylko konarami drzew, ale również kawałkami cegieł i kostki brukowej przywożonej przez służby białoruskie - mówi mjr Katarzyna Zdanowicz.


Tylko w tym tygodniu było kilka takich zdarzeń, po których wybita jest szyba w jednym z samochodów służbowych, a w drugim uszkodzona jest karoseria. 

Straż Graniczna uważa, że powodem ataku migrantów na polskie służby jest to, że cudzoziemcy są sfrustrowani, że przez zaporę techniczną i inne zabezpieczenia granicy, nie są w stanie nielegalnie dostać się do Polski. 

Według danych Straży Granicznej - minionej doby ponad 90 osób próbowało nielegalnie przekroczyć granicę. Wśród migrantów byli między innymi obywatele Malezji i Kuby. 


| red: zmj, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarżył do sądu rozporządzenie w sprawie przerzucania rzeczy przez granicę z Białorusią

2.06.2023, 20:03

RPO zaskarżył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku rozporządzenie porządkowe wojewody podlaskiego dotyczące strefy nadgranicznej, zabraniające "przerzucania, przekazywania i odbierania przerzuconych lub przekazanych przez linię granicy państwowej przedmiotów". Wojewoda podlaski chce oddalenia tej skargi.


Ukończono budowę zapory elektronicznej na granicy polsko-białoruskiej

1.06.2023, 16:59

Straż Graniczna poinformowała w czwartek (1.06) że zakończyły się już główne prace przy budowie tych zabezpieczeń. Teraz rozpoczęły się formalne odbiory inwestycji.


Oficjalne uroczystości z okazji nadania placówce Straży Granicznej w Bobrownikach imienia Powstańców Styczniowych

30.05.2023, 21:39

Placówka Straży Granicznej w Bobrownikach oficjalnie nosi już im. Powstańców Styczniowych. Taką decyzję - na wniosek komendanta placówki - podjął minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.


Prezes PiS Jarosław Kaczyński na granicy polsko-białoruskiej: zapora zatrzymała ofensywę Putina i Łukaszenki na Polskę

27.05.2023, 13:57

Jarosław Kaczyński oraz wicepremier Mariusz Błaszczak wizytą w woj. podlaskim rozpoczęli w sobotę (27.05) akcję "Trasa dotrzymanego słowa Prawa i Sprawiedliwości". - Państwo, czyli władza, musi zapewnić swoim obywatelom bezpieczeństwo - podkreślał lider Prawa i Sprawiedliwości.


W rzece Świsłocz na granicy z Białorusią znaleziono zwłoki

24.05.2023, 10:15

W rzece Świsłocz, biegnącej wzdłuż polsko-białoruskiej granicy, znaleziono zwłoki. Niewykluczone, że to nielegalny imigrant. Sprawę wyjaśniają podlascy policjanci pod nadzorem prokuratora.


gen. Andrzej Jakubaszek [wideo]

23.05.2023, 16:37

Prawie 10 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski odnotowała od początku roku Straż Graniczna. Pomimo wybudowanej zapory na granicy, Białorusini nadal podsycają kryzys migracyjny.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok