Radio Białystok | Wiadomości | Przez część sokólskiego cmentarza ma przebiegać nowa droga - w pobliżu nekropolii powstaną też parkingi

Przez część sokólskiego cmentarza ma przebiegać nowa droga - w pobliżu nekropolii powstaną też parkingi

autor: Marcin Gliński

10.07.2023, 20:55, akt. 21:21

Władze powiatu sokólskiego chcą wybudować drogę, która będzie przebiegać przez część cmentarza parafii pw. św. Antoniego w Sokółce i połączy ulice: Mickiewicza, Witosa i Mariańską. Jak mówi starosta Sokólski Piotr Rećko - to inwestycja wyczekiwana przez mieszkańców, którzy mają mieć lepszy dojazd do nekropolii z kilku stron, choć pomysłu nie popierają niektórzy miejscy radni.

Fotolia.com
Fotolia.com


0:00
0:00
Władze powiatu sokólskiego chcą wybudować drogę przebiegającą przez cmentarz - relacja Marcina Glińskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Na poniedziałkowej (10.07) sesji rady miejskiej w Sokółce radni zdecydowali się przekazać powiatowi dwie działki przy cmentarzu, przez które ma przebiegać droga. Według planów, przy nekropolii mają powstać także parkingi, a część terenu będzie odwodniona - jak mówił na sesji starosta sokólski Piotr Rećko, udało się już pozyskać na to część pieniędzy.


Wojewoda podlaski przekazał na budowę nowej drogi z Funduszu Dróg Samorządowych 6 mln zł. Teraz staramy się pozyskać 4 miliony złotych z Funduszu Polski Ład - mówił Piotr Rećko.


Niektórzy miejscy radni mają jednak wątpliwości co do budowy drogi. Radny Piotr Kułakowski zwracał uwagę, że ruch na nowej drodze może przeszkadzać ludziom odwiedzającym groby.


To jest droga przebiegająca przez cmentarz. Po lewej i po prawej stronie są mogiły. Tam przychodzą osoby, które chcą w ciszy i spokoju posiedzieć i pobyć ze swoimi bliskimi - mówił podczas sesji radny.


Jednak jak zwracał uwagę starosta Piotr Rećko, część drogi musi przebiegać przez nekropolię.


Niestety ta droga musi przebiegać przez nową część cmentarza. Z prostej przyczyny. My musimy to odwodnić, zrobić tam ciąg pieszy i parking od strony ulicy Witosa - wyjaśniał starosta.


Budowa drogi na sokólskim cmentarzu wraz z parkingami ma kosztować 10 milionów złotych. Władze powiatu sokólskiego chcą, aby inwestycja była gotowa do użytku za rok, jeszcze przed wakacjami.

| red: pp, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


GDDKiA ogłosiła przetarg na projekt i budowę odcinka trasy S19 Sokółka - Czarna Białostocka

3.07.2023, 16:20

Przetarg na projekt i budowę 24-kilometrowego odcinka Sokółka - Czarna Białostocka przyszłej S19 ogłosiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku. Firmy mogą składać oferty do 9 sierpnia 2023 r.


Czołowe zderzenie na trasie Dąbrowa Białostocka - Sokółka. Jedna osoba nie żyje

30.06.2023, 16:26

Do śmiertelnego wypadku doszło na drodze wojewódzkiej Dąbrowa Białostocka - Sokółka.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok