Radio Białystok | Wiadomości | 26. Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym - niedziela z Polskim Radiem Białystok w Augustowie [zdjęcia, wideo]

26. Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym - niedziela z Polskim Radiem Białystok w Augustowie [zdjęcia, wideo]

autor: Marta Nazarko

30.07.2023, 09:19, akt. 3.08.2023, 10:57

Były postacie z bajek, sprzęt wojskowy czy rekreacyjny, dwa ogromne statki i konstrukcje z odpadów. A wszystko popłynęło rzeką Nettą w Augustowie. W niedzielę (30.07) 26. edycja Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym z Polskim Radiem Białystok.

Pływanie na Byle Czym 2023 - przygotowania, fot. Sylwia Krassowska
Pływanie na Byle Czym 2023 - przygotowania, fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Podsumowanie XXVI Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym - relacja Marty Sołtys | Pobierz plik.


0:00
0:00
Marcin Kozłowski i Jerzy Kułakowski oglądają pływadła podczas Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym, cz. 1 | Pobierz plik.


0:00
0:00
Marcin Kozłowski i Jerzy Kułakowski oglądają pływadła podczas Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym, cz. 2 | Pobierz plik.


0:00
0:00
Marcin Kozłowski i Jerzy Kułakowski oglądają pływadła podczas Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym, cz. 3 | Pobierz plik.


0:00
0:00
Marcin Kozłowski i Jerzy Kułakowski oglądają pływadła podczas Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym, cz. 4 | Pobierz plik.


0:00
0:00
Marcin Kozłowski i Jerzy Kułakowski oglądają pływadła podczas Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym, cz. 5 | Pobierz plik.


0:00
0:00
Marcin Kozłowski i Jerzy Kułakowski oglądają pływadła podczas Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym, cz. 6 | Pobierz plik.


0:00
0:00
Konstruktorzy przygotowują się do startu - relacja Marty Nazarko | Pobierz plik.


0:00
0:00
Ostatnie przygotowania konstruktorów przed konkursem obserwują: Marcin Kozłowski i Jerzy Kułakowski | Pobierz plik.


0:00
0:00
Ludzie w Augustowie o "Pływaniu na Byle Czym" - relacja Marty Nazarko | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Finał Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym z Polskim Radiem Białystok rozpoczął się o 15:00, a ok. 16:00 ostatni uczestnicy dopłynęli do mety.

Od rana trwały przygotowania do startu:

  

Transmisję z mistrzostw można zobaczyć na radiowym kanale na YouTube:


Nowością była licytacja jednego z pływadeł. Chodzi o ogromną replikę dalekomorskiego galeonu z czasów Krzysztofa Kolumba.Statek ma 11 metrów długości i blisko 7 metrów wysokości.

Dziób licytowanej konstrukcji zwieńczony jest ogromną rzeźbą. Statek wylicytował Bogusław Falkowski z Augustowa za 1,8 tys. zł. Pieniądze trafią na konto białostockiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Porażeniem Mózgowym "Jasny Cel".Takiej licytacji u nas jeszcze nie było! Niepowtarzalne pływadło ekipy z Raciborza czeka na nowego właścicielaUdział w tegorocznych Mistrzostwach potwierdziło ostatecznie 16 ekip z różnych części Polski. Niektórzy to wielokrotni uczestnicy imprezy, wśród nich także laureaci, ale część przyjechała po raz pierwszy.


  


Konstruktorzy są m.in. z Augustowa, Supraśla, Czeremchy, Tykocina, Siemiatycz, Suwałk. Są też ekipy spoza województwa podlaskiego - m.in. z Kędzierzyna-Koźla, Raciborza, Ełku i Krakowa.Już w niedzielę Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym w Augustowie - zobacz opisy pływadełNettą popłynęły różne pływadła: m.in. księżniczka na ziarnku grochu, ropucha i Calineczka, czy świerszcz Filip z bajki "Pszczółka Maja".

Była też platforma, na której można się było nauczyć udzielania pierwszej pomocy, wehikuł ze stertą śmieci, czy pływadło stworzone z tego, co zostało po pracy ekipy budowlanej. Zobaczyliśmy także m.in. przekrój pszczelego ula czy legendarnego Titanica.Sobotnie przygotowania do mistrzostwKonstrukcje wystartowały na Netcie o 15:00. Ekipy walczyły w tym roku o nagrody warte 37 tys. zł.

Transmisja na kanale YouTube Polskiego Radia Białystok:

Każdy, kto odwiedzi augustowskie Błonie, będzie się też mógł pobawić przy muzyce. Na scenie wystąpią: TAPPAHALL, VBS, TARAKA, a gwiazdą wieczoru - o 21:00 będzie SARSA.

| red: pp, wsz, bs


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Darmowa komunikacja miejska na Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym w Augustowie

30.07.2023, 08:45

Mieszkańcy oraz turyści na Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym w Augustowie mogą dojechać za darmo komunikacją miejską. Nasza impreza odbędzie się w niedzielę (30.07) na Netcie.


W niedzielę Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym w Augustowie - zobacz opisy pływadeł

25.07.2023, 13:50

Ponad 20 ekip z całej Polski wystartuje w 26. edycji Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym w niedzielę, 30 lipca w Augustowie.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok