Radio Białystok | Wiadomości | W Płocicznie koło Suwałk mieszkańcy i turyści mogą już korzystać z nowego peronu

W Płocicznie koło Suwałk mieszkańcy i turyści mogą już korzystać z nowego peronu

autor: Areta Topornicka

8.09.2023, 16:36, akt. 17:01

Dzięki tej inwestycji pasażerowie mają lepszy dostęp do kolei. Mieszkańcy i turyści mogą już korzystać z nowego, wygodnego peronu w Płocicznie koło Suwałk. To jeden z przystanków na linii Sokółka-Suwałki.

fot. Areta Topornicka
fot. Areta Topornicka

Nowa platforma ma długość 120 metrów i znacznie ułatwia wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Jak mówi Tomasz Łotowski z zespołu zespół prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., modernizację wykonano w ramach rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych.


Budujemy perony nowoczesne, łatwo dostępne i dostosowane do osób o ograniczonej mobilności. Na taki peron łatwo dostanie się osoba na wózku, mama z dzieckiem, czy też rowerzyści bo dla instalujemy specjalne stojaki na rowery. Jest cała infrastruktura, która pozwala łączyć kolej z innymi środkami transportu. To są działania kolei w skali mikro, kiedy przywracamy dostępność kolei w miejscach gdzie jej do tej pory nie było lub była niewystarczająca - mówi Tomasz Łotowski.


Na linii Sokółka - Suwałki podróżni korzystają już ze zmodernizowanych peronów w ośmiu lokalizacjach. Jak dodaje Tomasz Łotowski, niebawem przystanki pojawią się również w miejscach, w których do tej pory nie zatrzymywały się pociągi.


Między innymi w Gregorowcach na linii Białystok-Czeremcha. Będzie też nowy przystanek przy zalewie w Repczycach. To są przystanki, których do tej pory nie było. Ona zapewnią dostęp do kolei w zupełnie nowych miejscach. Jest to odpowiedź Polskich Linii Kolejowych na potrzeby mieszkańców i zgłoszeń, które dostajemy od samorządów. W ten sposób kolej staje się dostępniejsza dodaje Tomasz Łotowski.


Obecnie roboty przygotowawcze rozpoczęły się w również w Dąbrowie Białostockiej. Natomiast na linii Białystok - Czeremcha od ubiegłego roku podróżni korzystają z peronów w Kleszczelach i Suchowolcach.

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nowy przystanek kolejowy w mieście - Białystok Zielone Wzgórza [zdjęcia, wideo]

1.09.2023, 13:48

Mieszkańcy Białegostoku zyskają lepszy dostęp do komunikacji kolejowej - w nowym rozkładzie PKP obowiązującym od najbliższej niedzieli (3.09) uruchomiony będzie jeden peron na wybudowanym przystanku Białystok Zielone Wzgórza.


Przy dworcu powstał nowy peron, ale nikt z niego nie korzysta

31.08.2023, 11:02

Choć przy suwalskim dworcu autobusowym powstał miejski przystanek, to wciąż żaden z przewoźników z niego nie korzysta. Odstraszać może dojazd, który wytyczono nie bezpośrednio od ulicy Utrata, a przez zatłoczony zwykle parking.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI
fot. Marcin Mazewski
15.04.2024, 16:55, akt. 16:58

Koniec sezonu na białostockim lodowisku
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok