Radio Białystok | Wiadomości | Sąd Rejonowy w Zambrowie ukarał znanego muzyka disco polo

Sąd Rejonowy w Zambrowie ukarał znanego muzyka disco polo

14.09.2023, 12:53, akt. 12:55

Sąd Rejonowy w Zambrowie ukarał w czwartek (14.09) znanego muzyka disco polo karą finansową 1,5 tys. zł za niestawiennictwo w charakterze świadka na procesie jego 34-letniego syna, oskarżonego o zniesławienie i znieważenie sędzi z Białegostoku.

Fotolia.com
Fotolia.com

Świadek, który został wskazany przez obrońców, po raz drugi nie stawił się w sądzie bez usprawiedliwienia. W tej sytuacji zambrowski sąd zdecydował w czwartek o karze pieniężnej, a proces odroczył do drugiej połowy października.

Sprawa dotyczy wpisów w mediach społecznościowych, które pojawiły się tam zaraz po tym, jak przed Sądem Okręgowym w Białymstoku zapadł prawomocny wyrok skazujący wobec 34-letniego mężczyzny za naruszenie sądowego zakazu kierowania pojazdami.

Była to kara 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu, 10 tys. zł grzywny oraz 6-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Obrona wnioskowała o karę łagodniejszą, zwłaszcza o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów.

Tuż po tym wyroku w mediach społecznościowych na koncie 34-latka - syna znanego muzyka disco polo - ukazały się wpisy, w których znalazły się m.in. wulgarne treści pod adresem sędzi, która skazała mężczyznę.

Jak wynika z wpisów, które w grudniu 2021 roku cytowały media, padły w nich m.in. słowa o sterowaniu prawem, niesprawiedliwym wyroku wydanym prawdopodobnie przez "czystą niechęć do drugiego człowieka". Po wulgarnych epitetach, wpis zakończył się słowami "pilnuj swojego życia, a nie oceniasz innych chamie".

Prokuratura w Ostrowi Mazowieckiej (białostocka się wyłączyła, by nie być posądzaną o brak bezstronności) oskarżyła mężczyznę o zniesławienie i znieważenie za pośrednictwem "środków masowego komunikowania się" sędzi, w okresie 7-9 grudnia 2021 roku za pośrednictwem portalu społecznościowego Instagram.

W ocenie prokuratury, na swoim instagramowym profilu umieścił on "znieważające, wulgarne i obelżywe wpisy na temat sędziego Sądu Okręgowego w Białymstoku oraz pomówił pokrzywdzoną o takie zachowanie i właściwości, które naraziły sędziego na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania zawodu".

Proces rozpoczął się w czerwcu, ale wcześniej nie udało się tego zrobić ani w marcu, ani w maju. Za pierwszym razem nie stawił się jeden z obrońców. Za drugim strony były w komplecie, ale jeden z adwokatów nie zdążył przygotować się do rozprawy tłumacząc to tym, że dopiero dwa dni wcześniej odebrał zawiadomienie.

Adwokatom nie udało się doprowadzić do wyłączenia jawności rozprawy (tłumaczyli to dobrem rodziny muzyka popularnego i rozpoznawalnego w całym kraju), ale postępowanie przed sądem toczy się bez ujawniania danych osobowych oskarżonego i jego wizerunku.

34-latek nie przyznaje się do zarzutów, nie przyznał się zarówno w śledztwie, jak i przed sądem. Białostocka prokuratura przekazała sądowi w Zambrowie informacje, że w okresie, którego dotyczą zarzuty, oskarżony nie składał zawiadomienie dotyczącego włamania na jego konto w mediach społecznościowych.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Syn muzyka disco polo odpowie przed sądem za znieważenie i zniesławienie sędzi

3.09.2022, 13:17

Syn muzyka disco polo - Daniel M. - odpowie przed sądem za znieważenie i zniesławienie sędzi. Chodzi o wulgarne wpisy w mediach społecznościowych, które miał zamieścić po tym jak w Sądzie Okręgowym w Białymstoku usłyszał wyrok w innej sprawie. Śledztwo prowadziła prokuratura w Ostrowi Mazowieckiej i do tamtejszego sądu skierowała akt oskarżenia.


Syn gwiazdora disco polo Daniel M. usłyszał kolejne zarzuty - tym razem znieważenia sędzi

3.06.2022, 12:56

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej postawiła synowi znanego muzyka disco polo zarzut zniesławienia i znieważenia sędzi z Białegostoku. Chodzi o wulgarne wpisy w mediach społecznościowych na koncie Daniela M. Podejrzany nie przyznaje się, postępowanie przygotowawcze wciąż trwa.


Prokuratura w Ostrowi Mazowieckiej wszczęła dochodzenie ws. znieważenia sędzi z białostockiego sądu okręgowego

3.02.2022, 14:10

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej wszczęła dochodzenie w sprawie zniesławienia i znieważenia sędzi z białostockiego sądu okręgowego. Sprawa dotyczy wulgarnych wpisów w mediach społecznościowych na koncie syna gwiazdora disco polo.


Syn gwiazdora disco-polo znów pod lupą prokuratury

15.12.2021, 13:27

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce zajmie się sprawą wulgarnych wpisów syna gwiazdy disco-polo – Daniela M.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


FK Paneveżys - Jagiellonia Białystok, 23.07.2024, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
23.07.2024, 05:38, akt. 24.07.2024, 11:05

Jagiellonia pokonała mistrza Litwy 4:0

fot. Olga Gordiejew
REGION
23.07.2024, 17:40, akt. 18:12

Alarmująco niski poziom wody w Narwiźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok