Radio Białystok | Wiadomości | Białystok: Andrzej Karolski, wieloletni dyrektor Departamentu Gospodarki Komunalnej, ma być upamiętniony

Białystok: Andrzej Karolski, wieloletni dyrektor Departamentu Gospodarki Komunalnej, ma być upamiętniony

autor: Edyta Wołosik

18.09.2023, 13:08, akt. 13:25

Radni z Komisji Samorządności i Bezpieczeństwa wystąpili w poniedziałek (18.09) z wnioskiem do prezydenta Białegostoku o upamiętnienie w przestrzeni publicznej Andrzeja Karolskiego.

fot. Radio Białystok
fot. Radio Białystok

Andrzej Karolski, wieloletni dyrektor Departamentu Gospodarki Komunalnej Urzedu Mieskiego w Białymstoku, zmarł w ubiegłym tygodniu. Miał 61 lat.


Jako radny z kilkunastoletnim stażem mogę powiedzieć, że rzadko można trafić na takiego urzędnika, który tak dbał o swojego pracodawcę, którym w tym przypadku jest prezydent miasta, ale też o mieszkańca - mówił radny Prawa i Sprawiedliwości Piotr Jankowski.


Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski jest tego samego zdania i zapowiedział, że wystąpi do radnych z projektem uchwały, by jeden z parków kieszonkowych nazwać imieniem Andrzeja Karolskiego. Przypomniał, że dzięki pomysłom dyrektora w mieście powstały m.in. łąki kwietne, miejska pasieka, parki kieszonkowe i z jego inicjatywy przebudowano Akcent ZOO.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Zmarł Andrzej Karolski - wieloletni dyrektor Departamentu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku

15.09.2023, 12:44

Nie żyje Andrzej Karolski - dyrektor Departamentu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Miał 61 lat. Przez wiele lat kierował tym departamentem.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok