Radio Białystok | Wiadomości | Mali pacjenci Kliniki Onkologii UDSK w Białymstoku korzystają z nowoczesnych i przyjaznych sal

Mali pacjenci Kliniki Onkologii UDSK w Białymstoku korzystają z nowoczesnych i przyjaznych sal

autor: Ryszard Minko

20.09.2023, 12:59, akt. 13:06

Zamiast surowego wystroju szpitalnego, mają namiastkę domu: kolorowe panele medyczne, wygodne łóżka i miejsce na swoje rzeczy. Mali pacjenci Kliniki Onkologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, dzięki zaangażowaniu Fundacji "Pomóż Im”, korzystają z nowoczesnych i przyjaznych sal, w których wraz z rodzicami nieraz spędzają nawet po kilka miesięcy.

fot. Ryszard Minko
fot. Ryszard Minko


0:00
0:00
Mali pacjenci Kliniki Onkologii UDSK w Białymstoku korzystają z nowoczesnych i przyjaznych sal - relacja Ryszarda Minko | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

- Choroby się nie wybiera i nie zamienimy oddziału szpitalnego w dom, ale możemy zrobić co w naszej mocy, by taki oddział dom przypominał, bo ma to niezwykle ważne znaczenie w przypadku pacjentów spędzających w nim nieraz nawet pół roku - mówi przewodnicząca rady Fundacji "Pomóż Im” i lekarz onkolog profesor Katarzyna Muszyńska-Rosłan. Dlatego też, jak dodaje, fundacja zebrała blisko 140 tysięcy złotych za które kupiła między innymi kolorowe panele medyczne, łóżka, szafy i wygodne leżanki dla rodziców. - Im lepsze warunki, tył łatwiej przetrwać długotrwały proces leczenia - dodała onkolog.

- Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny przechodzi właśnie kompleksowy remont. Z uwagi na rosnące koszty, placówki nie stać na dodatkowe wyposażanie sal, dlatego podobne wsparcie jest nieocenione - mówi dyrektor szpitala profesor Anna Wasilewska. Jak dodała, wyremontowany oddział, wraz z wyposażeniem zakupionym przez fundację sprawia, że warunki na oddziale są już na poziomie europejskim.

Wyposażenie izolatek doceniają też rodzice małych pacjentów. Jak mówi pani Urszula, mama pięcioletniej Basi cierpiącej na białaczkę, nie spodziewała się, że w "szpitalu będzie się jej tak dobrze mieszkało”. - Kolorowy panel, nowoczesne oświetlenie, szafa i łóżko dla rodzica to naprawdę duży komfort - przyznaje i dodaje, że dla wielu rodziców szpitalny odział na wiele miesięcy staje się domem.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Specjaliści z UDSK chcą przebadać dzieci z Podlasia pod kątem cukrzycy typu I

20.03.2023, 16:13

Dzięki tym badaniom będzie można uniknąć groźnych powikłań w przypadku wystąpienia choroby. Specjaliści z UDSK w Białymstoku chcą sprawdzić predyspozycje do wystąpienia cukrzycy typu I u wszystkich dzieci w naszym regionie w wieku 1-9 lat. Rozpoczyna się pilotaż tych badań, organizowane są spotkania informacyjne dla dyrektorów szkół i przedszkoli.


228 mln zł dostał białostocki dziecięcy szpital kliniczny na budowę budynku dla poradni specjalistycznych

3.10.2022, 12:46

Jeszcze nie skończyły się roboty budowlane związane z generalnym remontem dziecięcego szpitala klinicznego w Białymstoku, a już placówka szykuje się na kolejną inwestycję. Dostała 228 milionów złotych za które ma wybudować budynek dla poradni specjalistycznych.


Fundacja im. Ronalda McDonalda podarowała UDSK łóżka dla rodziców małych pacjentów

7.06.2022, 17:35

Dzięki pomocy różnych organizacji Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku co jakiś czas wzbogaca się o nowy sprzęt. Tym razem trafiły do niego łóżka dla rodziców małych pacjentów. Podarowała je Fundacja im. Ronalda McDonalda.


Fundacja Bajkowa Fabryka Nadziei przygotowała atrakcje dla pacjentów UDSK

28.05.2022, 16:19

Spotkanie zorganizowano z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Były prezenty, tańce, malowanie twarzy, nauka tańca i śpiewu. Dzieci mogły też się pobawić ze znanymi postaciami z bajek.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Family Musical Jam Live - interaktywny koncert familijny z okazji Dnia Dziecka

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok