Radio Białystok | Wiadomości | 228 mln zł dostał białostocki dziecięcy szpital kliniczny na budowę budynku dla poradni specjalistycznych

228 mln zł dostał białostocki dziecięcy szpital kliniczny na budowę budynku dla poradni specjalistycznych

autor: Renata Reda

3.10.2022, 12:46, akt. 13:01

Jeszcze nie skończyły się roboty budowlane związane z generalnym remontem dziecięcego szpitala klinicznego w Białymstoku, a już placówka szykuje się na kolejną inwestycję. Dostała 228 milionów złotych za które ma wybudować budynek dla poradni specjalistycznych.

fot. Renata Reda
fot. Renata Reda


0:00
0:00
228 mln zł dostał białostocki dziecięcy szpital kliniczny na budowę budynku dla poradni specjalistycznych - relacja Renaty Redy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Placówka otrzymała czek na te przedsięwzięcie z Funduszu Medycznego resortu zdrowia:

Ponad 23 podmioty złożyły aplikacje, zostało zakwalifikowanych 14. Białystok bardzo wysoko w tym rankingu się plasował. Całe województwo podlaskie jest bardzo prężnym województwem i widzimy, że te inwestycje są naprawdę tutaj dobrze wykonane

- mówi wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. 

- Ten projekt pozwoli na to, aby przyjmować zdecydowanie większą liczbę pacjentów, leczyć ich na etapie porad ambulatoryjnych - mówi wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski. 

- Białostockie szpitale kliniczne będą w czołówce krajowych jednostek ochrony zdrowia po zrealizowaniu tej inwestycji - dodaje poseł Jarosław Zieliński.

Jesteśmy dumni, że udało nam się pozyskać tak znaczące finansowanie. Pozwoli to na poprawę jakości leczenia, zwiększy komfort pacjentów, pozwoli lepiej zorganizować dydaktykę

- mówi rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku prof. Adam Krętowski. 

Projekt będzie dotyczył wybudowania budynku, do którego zamierzamy przenieść nasze poradnie. Dzięki tej kwocie będziemy w stanie wybudować oddzielny budynek, rozszerzyć bazę specjalistycznych poradni, zmniejszając do minimum liczbę hospitalizacji

- mówi dyrektor UDSK prof. Anna Wasilewska.

Budowa budynku poradni specjalistycznych ma rozpocząć się w drugiej połowie przyszłego roku i ma potrwać 4 lata. Szpital zyska około 5 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni.

Do budynku, gdzie teraz są poradnie - przeniesiona będzie między innymi apteka, nowe pomieszczenia zyska też klinika rehabilitacji.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Pieniądze na zdrowie i zabytki

27.09.2022, 07:21

Dofinansowane będą między innymi remonty i zakup specjalistycznego sprzętu. O wsparciu kilku placówek medycznych z naszego regionu zdecydowali w poniedziałek (26.09) podlascy radni.


prof. Anna Wasilewska [wideo]

22.09.2022, 08:22

Centrum Psychiatrii w Białymstoku zaczyna działać. Niedługo rozpocznie pracę całodobowy oddział dla najmłodszych, którego nie było w Podlaskiem od lat.


Trwa generalny remont UDSK w Białymstoku - pierwsi pacjenci są już na wyremontowanych blokach

25.07.2022, 17:58

Poprawia się komfort pracy personelu medycznego, ale przede wszystkim warunki dla pacjentów i ich rodziców w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok