Radio Białystok | Gość | prof. Anna Wasilewska [wideo] - dyrektor Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku

prof. Anna Wasilewska [wideo]

dyrektor Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku

22.09.2022, 08:22, akt. 11:25

Centrum Psychiatrii w Białymstoku zaczyna działać. Niedługo rozpocznie pracę całodobowy oddział dla najmłodszych, którego nie było w Podlaskiem od lat.

prof. Anna Wasilewska, fot. Marcin Gliński
prof. Anna Wasilewska, fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Z Anną Wasilewską rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Czy skończy się odsyłanie chorych do innych ośrodków w kraju? O tym z dyrektor dziecięcego szpitala klinicznego profesor Anną Wasilewską rozmawia Renata Reda.


Renata Reda: Kiedy niepełnoletni pacjenci będą przyjęci na całodobowy oddział psychiatryczny w Białymstoku?

Anna Wasilewska:  Myślę, że szczęśliwie dla mieszkańców naszego regionu od 1 października ruszamy i otwieramy tak zwane Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży. W skład tego centrum będzie wchodziła poradnia, która do tej pory istniała już w naszym szpitalu. Również oddział dzienny, który funkcjonował i posiadał w swojej strukturze 12 łóżek.


Oddział dzienny - przypomnijmy - jest to oddział, w którym opiekę od rana do popołudnia znajdują pacjenci. 

Specjalistyczną opiekę i przede wszystkim obserwacje pacjentów przez parę godzin. Bo wizyta w poradni jest to wizyta bardzo krótka, czyli raczej służąca zmianie leków czy ustaleniu dalszego postępowania.

Ten oddział dzienny zwiększamy od 1 października do 15 łóżek. No i otwieramy bardzo wyczekiwany przez wszystkich, zarówno przez oddziały w Polsce, oddział stacjonarny. Oddział stacjonarny będzie się mieścił również w tym samym budynku, jest to budynek przy ulicy Wołodyjowskiego i będzie właśnie zawierał wszystkie te trzy struktury w jednej lokalizacji.


Teoretycznie ma mieć 36 łóżek, ale czy faktycznie od 1 października tylu pacjentów znajdzie tam opiekę?

Obszar jest przygotowany na 36, nawet możliwością zwiększenia do 39 łóżek. Natomiast ze względu na braki personelu jesteśmy w stanie uruchomić 28 łóżek. Wydaje mi się, że to i tak jest dosyć duża liczba. Dzięki takiej postawie - można powiedzieć - naszych psychiatrów dziecięcych, których mamy dosłownie pojedynczych w województwie, którzy dali nam swój czas tutaj, poświęcili parę dni w ciągu tygodnia żeby nam pomóc i rozpocząć w ogóle tutaj na naszym terenie kształcenie dalszych kadr. 


Czyli jaką opiekę specjalistyczną, ilu osobową będą mieli pacjenci na tym oddziale zapewnioną?


Na oddziale mamy zatrudnionych trzech psychiatrów dziecięcych i jest pewna nadzieja, że jeszcze w tym tygodniu jedna osoba do nas dołączy z Warszawy. To są psychiatrzy dziecięcy, czyli już osoby, które będą nadzorowały realizację programu specjalizacyjnego.

Dzięki wsparciu ministerstwa uzyskaliśmy aż 9 miejsc rezydenckich, to nam oczywiście pozwoli od razu, po pierwszej rekrutacji, której wyniki będą znane około listopada, od 1 grudnia zatrudnić 9 osób, które będą się kształciły w tym kierunku żeby sprawować potem opiekę nad tymi dziećmi. To jest niezmiernie ważne i to jest ten element, który pozwolił na uruchomienie w ogóle tego oddziału.


Czyli na początek ilu pacjentów będzie na oddziale?

Na początku będzie co najmniej 28 pacjentów. Zapotrzebowanie jest olbrzymie. Każdego dnia do nas trafia na SOR, w tej chwili - bo to są dla nas najgorsze miesiące - wrzesień, październik - to jest dwóch, trzech pacjentów na każdym dyżurze, którzy wymagają - po zabezpieczeniu ich potrzeb takich ogólnopediatrycznych - na pewno jakiejś diagnostyki w oddziale dziennym czy stacjonarnym psychiatrycznym. Czyli z każdego dyżuru mamy trzy osoby, to proszę sobie wyobrazić, jak duże jest jest zapotrzebowanie.


Czy te 28 miejsc na początek, a perspektywie 36 wystarczy na potrzeby regionu?

To na pewno nie wystarczy, ale no niestety większej liczby personelu nie jesteśmy w stanie na pewno pozyskać. Przesłuchaliśmy wszystkich, prosiliśmy i trzy osoby odpowiedziały na nasz apel. Oczywiście nie licząc na to, że to są jakieś wielkie zyski finansowe, tylko po prostu poczuwają się do tego żeby pomóc w odnowieniu tej psychiatrii dziecięcej na Podlasiu. Dzięki tym osobom jesteśmy w stanie uruchomić właśnie te miejsca akredytacyjne, czyli kształcić młode kadry. Bo one muszą się od kogoś uczyć.


Jak w tej chwili wygląda opieka psychiatryczna nad dziećmi na Podlasiu? Bo w ostatnich dwóch latach sporo się zmieniło.

Tak naprawdę funkcjonuje to w ten sposób, że wszystkie dzieci z problemami czyli po tak zwanej próbie "s", po dopalaczach trafiają na nasz SOR. Na SORze są zaopatrzone pediatryczne przez jedną, dwie doby. No i szukamy miejsca. Jeżeli się da, to te dzieci trafiają do oddziału dziennego, jeżeli wymagają koniecznie opieki stacjonarnej - to były - po umówieniu miejsca m.in. przekazywane do Józefowa, Konstancina, Olsztyna, Lublina, tam gdzie udało nam się znaleźć miejsce.

Z tym, że w tej chwili już mam telefony z oddziałów, czy pierwszego już mogą nam oddać naszych pacjentów z Podlasia. Tworzy się lista, w związku z tym no myślę, że łatwo nie będzie. Będziemy się starali od trzeciego, bo trzeci to jest poniedziałek, wziąć pacjentów z Polski, którzy mieszkają w naszym regionie no i powoli planować przyjęcia. 

Też zależy mi na tym, żeby ten pierwszy miesiąc był takim miesiącem wdrożeniowym, ponieważ cała kadra jest zatrudniona w ciągu ostatniego miesiąca, dwóch. Ludzie muszą się przyzwyczaić do systemów komputerowych, do lokalizacji, no wiadomo nie jest to łatwa praca.


A jakie warunki będą mieć pacjenci?

Warunki uważam, że są bardzo dobre. Budynek jest nowy, położony w bardzo ładnym otoczeniu, ma ładne patio, wszystkie te struktury są w jednym miejscu, czyli nie trzeba chodzić do poradni gdzie indziej, a  do oddziału w innej lokalizacji.

Pokoje są maksymalnie dwuosobowe, wszystkie z łazienką, są też separatki, są pokoje wyciszeń. Mamy też przygotowaną taką fajną infrastrukturę dla dzieci do zajęć takich edukacyjno-terapeutycznych, czyli takie sale edukacyjne.

Ponieważ nie wymagamy archiwum, bo prowadzimy dokumentację elektroniczną, pozostaliśmy duży obszar gdzie dzieci będą mogły spędzać czas. Tam będzie taka sala gimnastyczna, stoły ping-pongowe, tak żeby te dzieci troszkę zaktywizować również do działania.

Działa również szkoła na terenie naszego szpitala, także tutaj myślę, że te warunki do prowadzenia zajęć też będą dobre.


Już macie tam poradnie i oddział dzienny. Działają też już obiekty związane z centrum dla dorosłych.

Tak, to znaczy poradnie i oddział dzienny przenieśliśmy od pierwszego września, żeby nie robić tego wszystkiego w jednym dniu. Natomiast po drugiej stronie budynku, z tym, że budynek jest całkowicie podzielony na dwie części, czyli dzieci nie mają kontaktu w żaden sposób z dorosłymi, jest oddzielna izba przyjęć, oddzielne wejście. 

Przeniosła się klinika pana profesora Napoleona Waszkiewicza, czyli klinika chorób psychicznych dla dorosłych z Choroszczy. To jest również bardzo dobry ruch, spowoduje to przede wszystkim możliwość kształcenia studentów na miejscu. Nie będą musieli jeździć do Choroszczy żeby odbyć swoje zajęcia.


UDSK ma też cały czas ma też bardzo ważną inwestycję - remont. Teoretycznie ma zakończyć się w czerwcu przyszłego roku. Jak przebiega?

No już jesteśmy tym wszyscy bardzo zmęczeni. No i przede wszystkim pacjenci i rodzice. Muszę powiedzieć, że rodzice są niezmiernie wyrozumiali, bo w ciągu półtorarocznego okresu trwania remontu wpłynęły dosłownie pojedyncze skargi. 

W tej chwili jeszcze czeka nas trudna jesień i zima, natomiast już myślę, że od marca, kwietnia wszystko wróci dokładnie na swoje miejsce. W tej chwili w takiej prawdziwej swojej lokalizacji jest klinika laryngologii i okulistyki, tam już jest wszystko zgodnie z planem remontowym. I właściwie od dzisiaj, no może od jutra przechodzą do swojej lokalizacji pacjenci z chorobami zakaźnymi, co w dobie zbliżającego się okresu jesienno-zimowego jest dla nas bardzo istotne. 

Tam już mamy 27 łóżek, każda sala posiada łazienkę i każda sala posiada śluzę, czyli jest możliwość izolowania tych pacjentów. 


A po zakończeniu remontu w przyszłości budowa obiektów poradni.

Może tak. Staramy się o pozyskanie środków. W październiku ma być decyzja, planowana jest budowa dużego parkingu oraz przeniesienie poradni do budynku, który będzie połączony łącznikiem, czyli można powiedzieć, że przed DSK na tym obszarze będzie wybudowany prawdopodobnie nowy budynek. O ile uda się nam pozyskać środki.

| red: mag, sp


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Agnieszka Maliszewska, fot. Joanna Szubzda

Agnieszka Maliszewska [wideo]

dyrektor Polskiej Izby Mleka
1.03.2024

- W przypadku zamknięcia granicy branży mleczarskiej grozi utrata kolejnego rynku zbytu. Oznaczałoby to trudności finansowe dla wielu eksporterów, którzy nastawieni są na produkcję właśnie na ukraiński rynek, ale też doprowadziłoby do konieczności obniżenia cen płaconych rolnikom za mleko.

Ewa Wierzbicka-Nosal i Katarzyna Zadykowicz-Sokół, fot. Barbara Sokolińska

Ewa Wierzbicka-Nosal i Katarzyna Zadykowicz-Sokół

ze Stowarzyszenia "100-lecie Kobiet" i radczyni prawna
29.02.2024

"Chcemy promować wszystkie kobiety, które kandydują w wyborach samorządowych na terenie naszego województwa" - mówi Katarzyna Zadykowicz-Sokół.

dr Ewa Tokajuk, fot. Barbara Sokolińska

dr Ewa Tokajuk [wideo]

ekonomistka
28.02.2024

- Przede wszystkim pieniądze z KPO mają bezpośrednio trafiać na początku do samorządów. To one są pierwszymi beneficjentami, a później oczywiście będą trafiały też do innych podmiotów (...). Wszystko jest ukierunkowane na dobro obywateli - mówi dr Ewa Tokajuk.


Robert Ćwikowski, fot. Joanna Szubzda

Robert Ćwikowski

psychoterapeuta
27.02.2024

Zakaz używania telefonów w szkołach. To coraz częściej wprowadzana zmiana w światowym systemie edukacji. Na taki krok zdecydowały się już m.in. Francja, Australia i Kanada, Grecja, Portugalia czy Włochy. To próby systemowej walki z uzależnieniem wśród dzieci i młodzieży.

mjr SG Andrzej Juźwiak fot. Konrad Szwed

mjr Andrzej Juźwiak [wideo]

rzecznik prasowy Straży Granicznej
27.02.2024

"Dla Straży Granicznej najistotniejsze jest to, żeby jak najmniejszej liczbie osób udawało się przedostawać na polską stronę. Cały czas pracujemy nad tym, żeby ta granica była jak najbardziej szczelna. Stąd m.in. kolejna inicjatywa, czyli podpisane umowy na zaporę elektroniczną na rzekach Świsłocz i Istoczanka" - mówi mjr Andrzej Juźwiak.

prof. Jerzy Bieluk, fot. Joanna Szubzda

prof. Jerzy Bieluk [wideo]

prawnik z Wydziału Prawa UwB, ekspert m.in. do spraw prawa rolnego
26.02.2024

- To Polska tak naprawdę i polskie firmy przejmowały ukraińskie zboże, chciały na tym zarobić i w dużej części zniszczyły ten rynek. Trzeba wprowadzić określone ograniczenia w eksporcie zboża. Inaczej się tego nie da załatwić - mówi prof. Bieluk.


Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
23.02.2024

"Mamy bardzo wielu młodych, ambitnych, doświadczonych liderów, takich jak: Henryk Dębowski, Izabela Smaczna-Jórczykowska czy Mariusz Gromko. Któraś z tych trzech osób na pewno będzie kandydatem na prezydenta Białegostoku" - mówi Artur Kosicki.

Łukasz Żurkowski, fot. Barbara Sokolińska

Łukasz Żurkowski

lider zespołu Żurkowski, laureat Nagrody Głównej i Nagrody Specjalnej konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
22.02.2024

- Koncerty, kontakt z publicznością nas buduje, wszystkich muzyków to buduje, bo po to to robimy, żeby dzielić się z ludźmi naszymi przemyśleniami, naszymi utworami - mówi Łukasz Żurkowski.

Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski [wideo]

poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego - Trzeciej Drogi
22.02.2024

- Od początku mówimy, że jesteśmy po stronie rolników, tych, którzy dzisiaj protestują - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Stefan Krajewski.


dr Małgorzata Wenclik, fot. Gabriela Lasota

dr Małgorzata Wenclik

dr Małgorzata Wenclik ze Stowarzyszenia "100-lecie Kobiet"
21.02.2024

"Kobiet, które działają w biznesie i z sukcesem jest coraz więcej. Jest też coraz więcej kobiet, które działają w organizacjach społecznych i też odnoszą sukces. Coraz więcej kobiet jest też na kierowniczych stanowiskach w wielu instytucjach publicznych i nie tylko. Natomiast wydaje mi się, że jeszcze wciąż za mało kobiet jest w administracji publicznej, tej przedstawicielskiej" - mówi dr Małgorzata Wenclik ze Stowarzyszenia "100-lecie Kobiet".

Radzias, fot. Sylwia Krassowska

Radzias

laureat konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
21.02.2024

"Niebieski Mikrofon jest trampoliną do zyskania radiowego słuchacza. Dzięki temu, że zaprezentowałem się w radiu, mogę znaleźć nową niszę, która będzie gotowa na sprawdzenie mojej muzyki" - mówi Radzias.

Sebastian Łukaszewicz, fot. Barbara Sokolińska

Sebastian Łukaszewicz [wideo]

poseł Suwerennej Polski
21.02.2024

"Myślę, że Prawo i Sprawiedliwość znajdzie odpowiedniego kandydata, który stanie w szranki z prezydentem Tadeuszem Truskolaskim" - mówi Sebastian Łukaszewicz.


YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska, fot. Joanna Szubzda

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska

laureatka konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
20.02.2024

- Tworzenie utworów, pisanie tekstów, szukanie inspiracji i niepozwolenie sobie na to, żeby zabrano mi radość z tworzenia - w tym momencie to moja codzienność - mówi wokalistka.

Andrzej Babul, fot. Sylwia Krassowska

Andrzej Babul

przewodniczący podlaskiej Solidarności Rolników Indywidualnych
20.02.2024

Rolnicy znów blokują drogi. - Nie mamy innej formy protestu. To są protesty pokojowe, ale właśnie w ten sposób możemy zaznaczyć nasz problem. Po drugie my bronimy także całego społeczeństwa - mówi Andrzej Babul.

Finał konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok 2023, fot. Joanna Szubzda

Andrzej Bajguz i Marcin Kozłowski

jurorzy konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
19.02.2024

Finał piątej edycji konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok za nami. Nagrodę Główną i Nagrodę Specjalną marszałka województwa podlaskiego zdobył zespół Żurkowski. Nagroda Słuchaczy powędrowała do Radziasa, a YUOS otrzymała nagrodę za najlepszy występ.


Tadeusz Topczewski, fot. Marcin Gliński

Tadeusz Topczewski [wideo]

były dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
19.02.2024

"Trasa Via Carpatia wywoła ruch, który - podejrzewam - będzie zdecydowanie większy niż jest teraz. I musimy coś do tego czasu zrobić, żeby udrożnić cały odcinek Białystok - Augustów" - mówił w Polskim Radiu Białystok Tadeusz Topczewski.

Zlatan Alomerović, fot. Gabriela Lasota

Zlatan Alomerović

bramkarz Jagiellonii Białystok
18.02.2024

"Niestety nie mogliśmy cieszyć się z kibicami po meczu. Byliśmy smutni, ale myślę, że nasza droga, pasja, to jak gramy zagwarantuje nam sukces" - mówi Zlatan Alomerović.

Andrzej Wilczyk, fot. Sylwia Krassowska

Andrzej Wilczyk [wideo]

kibic Jagiellonii Białystok
16.02.2024

"W Polsce mało jest trybun z taką historią jak Ultra Jagiellonia. Stwierdziliśmy, że musimy mieć swoje święto. To jest też święto pamięci o osobach, których już z nami nie ma. Jagiellonia zawsze pamięta o oddanych kibicach" - mówi Andrzej Wilczyk.


Piotr Liedke, fot. Sylwia Krassowska

Piotr Liedke [wideo]

nauczyciel historii z VIII LO w Białymstoku
16.02.2024

"Nie wyobrażam sobie, żeby na lekcjach historii nie mówić o Ince. Zwłaszcza u nas na Podlasiu, to jest bardzo żywa historia" - mówi Piotr Liedke.

Radosław Hancewicz, fot. Sylwia Krassowska

Radosław Hancewicz

rzecznik prasowy podlaskiej KAS
15.02.2024

"Wielu podatników już tuż po północy logowało się do systemu, by sprawdzić, co im z tego rozliczenia wychodzi, albo zatwierdzić swoje zeznanie, by jak najszybciej dostać zwrot" - mówi Radosław Hancewicz.

Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej
15.02.2024

- Mam nadzieję, że Koalicja Obywatelska będzie miała znowu większość w Radzie Miasta Białystok - mówił w Polskim Radiu Białystok szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej, poseł Krzysztof Truskolaski.


dr Arkadiusz Derkacz, źródło: archiwum prywatne

dr Arkadiusz Derkacz [wideo]

ekonomista z Uniwersytetu Kaliskiego
14.02.2024

- W sytuacji ograniczenia budżetu domowego najczęściej rezygnujemy z usług hotelarskich, restauracyjnych, także redukujemy inwestycje w gospodarstwach domowych - mówi dr Arkadiusz Derkacz.

źródło: katedradziennikarstwa.wordpress.com

dr Paulina Czarnek-Wnuk

Medioznawczyni z Uniwersytetu Łódzkiego
13.02.2024

- Tym, czego potrzebują teraz rozgłośnie regionalne, jest nie rewolucja, tylko spokojne budowanie strategii działania, aby móc odbudować zaufanie społeczne do mediów publicznych. Radio Białystok jest w dobrej sytuacji, ma słuchalność na poziomie 10 procent - mówi dr Paulina Czarnek-Wnuk.

Krzysztof Jurgiel, fot. Barbara Sokolińska

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł Prawa i Sprawiedliwości
13.02.2024

"Ukraina musi zrozumieć, że nie może tak być, że Polska będzie zalewana wyrobami rolniczymi, które często nie spełniają norm. To powinno być jasne porozumienie" - mówi Krzysztof Jurgiel.


dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

ekspert ds. bezpieczeństwa
12.02.2024

- Donald Trump na pewno zapędził się z punktu widzenia Europy, nie sądzę, by zapędził się z punktu widzenia swoich wyborców, ponieważ tak naprawdę to, co mówił, spotkało się z ogromnym aplauzem, niestety - mówi prof. Daniel Boćkowski.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet, fot. Marta Rybicka

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet [wideo]

koordynator inicjatywy pracowników rozgłośni regionalnych Polskiego Radia, reportażystka Radia Lublin
12.02.2024

- Chcemy brać udział w pracach nad przyszłą ustawą medialną i ją konsultować, bo my wiemy, o czym mówimy - powiedziała na antenie Polskiego Radia Białystok Agnieszka Czyżewska-Jacquemet.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
9.02.2024

Czy Jagiellonia Białystok w tym sezonie ma szansę zaliczyć dublet, czyli Mistrzostwo i Puchar Polski? - To są marzenia, ale to nie są marzenia ściętej głowy - mówi prezes klubu.


podinsp. Tomasz Krupa, fot. Sylwia Krassowska

podinsp. Tomasz Krupa [wideo]

rzecznik podlaskiej policji
8.02.2024

"W piątek (9.02) czekają nas spore utrudnienia na podlaskich drogach, kierowcy spotkają się z dużymi niedogodnościami. Kto nie musi, niech nie rusza w drogę" - przestrzega podinsp. Tomasz Krupa.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
8.02.2024

"Walczymy o sejmik z nowym otwarciem bez starej polityki" - mówi Maciej Żywno.

fot. Marcin Gliński

Adam Dębski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej spółki PKS NOVA
7.02.2024

"Chcemy, żeby prezes Marcin Doliasz kontynuował swoją misję, bo widzimy, że spółka się zmienia. Na ulicę wyjeżdża nowy tabor, spółka ma coraz lepsze wyniki jeżeli chodzi o sprzedaż. Poprawiają się wyniki finansowe" - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej spółki PKS NOVA Adam Dębski.


Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
6.02.2024

"Rolnictwo to nie jest coś, co można zmieniać z roku na rok. To są procesy wieloletnie. Nasze struktury zasiewów nie są czymś, co możemy zmieniać jedną dyrektywą czy jedną decyzją. Chcielibyśmy, aby wspólna polityka rolna była do rewizji i żebyśmy ustalali wspólne reguły gry na długie lata do przodu, a nie robili tego w sposób doraźny" - mówi Jacek Słoma.

fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
5.02.2024

"Wielokrotnie powtarzałem - polityka lubi niespodzianki. Białystok jest zmęczony panem prezydentem. O wiele bardziej bym się obawiał kandydata Trzeciej Drogi niż prezydenta Tadeusza Truskolaskiego" - mówił w Polskim Radiu Białystok marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Łukasz Wasilewski i Marek Sawoń, fot. Barbara Sokolińska

Łukasz Wasilewski i Marek Sawoń

z zespołu LUPA
3.02.2024

- Na płycie znajduje się 10 utworów mocnych tekstowo i brzmieniowo. Jednym słowem - magic rock - mówią muzycy zespołu LUPA o nowowydanym albumie "Synergia".


Tadeusz Wilczyński, fot. Barbara Sokolińska

Tadeusz Wilczyński

pełniący obowiązki dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku
2.02.2024

- Podlasie to jest miejsce, gdzie historycznie gospodarowali rolnicy i leśnicy, a więc zawsze blisko siebie. Współpraca z samorządami jest czymś absolutnie naturalnym - mówi Tadeusz Wilczyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
1.02.2024

- Jest duża grupa osób, dla których Bieg Pamięci Sybiru jest upamiętnieniem kogoś z ich bliskich. To jest bieg emocjonalny, z historią w tle, a wymiar sportowy schodzi tu na dalszy plan - mówi Grzegorz Kuczyński.

Paweł Krutul, fot. Joanna Szubzda

Paweł Krutul [wideo]

wicewojewoda podlaski, Nowa Lewica
1.02.2024

- Decyzji jeszcze nie ma, ale jeżeli centrala będzie chciała zawalczyć o prezydenturę Białegostoku, to ja jestem gotowy. Nie ma z tym najmniejszego problemu.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok