Radio Białystok | Wiadomości | Trwa generalny remont UDSK w Białymstoku - pierwsi pacjenci są już na wyremontowanych blokach

Trwa generalny remont UDSK w Białymstoku - pierwsi pacjenci są już na wyremontowanych blokach

autor: Marcin Mazewski

25.07.2022, 17:58, akt. 18:24

Poprawia się komfort pracy personelu medycznego, ale przede wszystkim warunki dla pacjentów i ich rodziców w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.

fot. Marcin Mazewski
fot. Marcin Mazewski


0:00
0:00
Trwa generalny remont UDSK w Białymstoku - pierwsi pacjenci są już na wyremontowanych blokach - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Cały czas trwa tam gruntowna przebudowa. Rozpoczęły się też przenosiny pacjentów na wyremontowane bloki. Nowe warunki testują już mali pacjenci Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii, Hepatologii, Żywienia, Alergologii i Pulmonologii mieszczącej się na piątym piętrze szpitala. 

Jak mówi dyrektor szpitala UDSK prof. Anna Wasilewska, stopniowo przenoszone na wyremontowany prawy blok będą kolejne kliniki. 


Ten wyremontowany odcinek posiada już pełną wentylację, co jest bardzo istotne w letnim okresie. Jesteśmy na etapie przenoszenia, więc jest jeszcze dużo rzeczy na korytarzach. Pacjenci wszyscy będą hospitalizowani w salach z łazienkami, czego do tej pory nie było. Do marca będziemy przenosić kolejne kliniki, więc będzie jeszcze ograniczona przestrzeń, ale pobyt pacjentów będzie już w dużo lepszych warunkach niż dotychczas - dodaje prof. Anna Wasilewska.  


Pacjenci, a zwłaszcza ich rodzice, cieszą się z poprawy warunków. Akceptują to, że są jeszcze pewne uciążliwości w związku z trwającym obok remontem. 

Teraz na piątym piętrze nie ma m.in. świetlicy, stołówki, pokoju socjalnego dla rodziców - wszystko to będzie w lewym skrzydle budynku otwartego na wiosnę po zakończeniu remontu.  


Apelujemy cały czas do rodziców o cierpliwość. Wszyscy jesteśmy już tym zmęczeni, ale musimy jeszcze trochę wytrzymać - dodaje dyrektor. 


Lepszy komfort pracy będzie miał także personel medyczny. 


Remont był konieczny. Szpital od 30 lat nie był remontowany. Ten oddział był otwarty jako pierwszy, wszyscy się zachwycali, że był nowoczesny, piękny, ale przez te 30 lat zrobił się brzydki. Stąd generalny remont, a nie typowe odświeżenie ścian. Teraz znów będzie tutaj komfortowo dla pacjentów, ich rodziców i tak samo dla nas - mówi pielęgniarka oddziałowa, doktor nauk o zdrowiu Urszula Chrzanowska.


Remont szpitala UDSK zakończy się wiosną 2023 roku. Jego koszt wyniesie ponad 37 milionów złotych.

| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Fundacja im. Ronalda McDonalda podarowała UDSK łóżka dla rodziców małych pacjentów

7.06.2022, 17:35

Dzięki pomocy różnych organizacji Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku co jakiś czas wzbogaca się o nowy sprzęt. Tym razem trafiły do niego łóżka dla rodziców małych pacjentów. Podarowała je Fundacja im. Ronalda McDonalda.


1,2 mln zł od samorządu województwa na trwający remont szpitala UDSK w Białymstoku

1.06.2022, 14:57

1,2 mln zł z budżetu województwa przeznaczył samorząd na dofinansowanie trwającego remontu w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. To jedyny wysokospecjalistyczny szpital dziecięcy w regionie. Pieniądze będą przeznaczone na wymianę okien i drzwi w szpitalu.


Fundacja Bajkowa Fabryka Nadziei przygotowała atrakcje dla pacjentów UDSK

28.05.2022, 16:19

Spotkanie zorganizowano z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Były prezenty, tańce, malowanie twarzy, nauka tańca i śpiewu. Dzieci mogły też się pobawić ze znanymi postaciami z bajek.


Nowy mural wita małych pacjentów UDSK [zdjęcia]

5.05.2022, 13:05

Mural z misiem doktorem i zwierzątkami pacjentami wita najmłodszych, którzy przyjeżdżają do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Malowidło zastąpiło słoneczko na głównej ścianie budynku, niedaleko wejścia.


prof. Anna Wasilewska

9.12.2021, 07:45

"Trafiają do nas coraz młodsze dzieci - między 12 a 15 rokiem życia. Najczęściej powodem jest zatrucie lekami znalezionymi w domu, czasem są też popite alkoholem czy zastosowane są jakieś dopalacze. (...) Często rodzice nie zwracają uwagi na - w ich mniemaniu - drobne problemy dzieci, które są sygnalizowane. Nie przywiązują wagi, pracują, mają mało czasu dla swoich dzieci".

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


Dzień Rodziny w Hodyszewie, fot. Paweł Wądołowski
REGION
20.07.2024, 10:04, akt. 19:45

Dzień Rodziny w Hodyszewie


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok