Radio Białystok | Wiadomości | Grajewski szpital otrzymał 12 milionów złotych dofinansowania z Ministerstwa Zdrowia na modernizację SOR-u

Grajewski szpital otrzymał 12 milionów złotych dofinansowania z Ministerstwa Zdrowia na modernizację SOR-u

autor: Paweł Wądołowski

20.09.2023, 19:19, akt. 19:34

Szpitalny Oddział Ratunkowy w grajewskim szpitalu będzie zmodernizowany. Placówka otrzymała na ten cel 12 milionów złotych dofinansowania z budżetu Ministerstwa Zdrowia.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski

Jak mówi koordynator SOR Bogdan Łapiński, oddział spełnia bardzo ważną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom. 


Nasz SOR jest jedynym miejscem w naszym powiecie, gdzie pogotowie może przekazać pacjenta do szpitala. A sprzęt zawsze jest potrzebny, począwszy od prostych rzeczy po bardziej złożone i zaawansowane - mówi koordynator Bogdan Łapiński.


Jak mówi dyrektor szpitala w Grajewie Marta Romanowska, dzięki dofinansowaniu możliwa będzie kompleksowa modernizacja SOR-u.


Doposażenie w nowoczesny sprzęt oddziału, także modernizacja pracowni do endoskopii. To jest dla nas duży zastrzyk finansowy, także każdy pacjent odczuje poprawę jakości i szybkość w udzielanej pomocy - mówi dyrektor Marta Romanowska.


Starosta grajewski Waldemar Remfeld dodaje, że modernizacja SOR-u, to kolejny etap unowocześniania i doposażania szpitala. 


Grajewski szpital dostał największe dofinansowanie ze wszystkich placówek w naszym województwie. W sumie do dziewięciu podlaskich szpitali trafią 72 miliony złotych na modernizację oddziałów ratunkowych.

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Mali pacjenci Kliniki Onkologii UDSK w Białymstoku korzystają z nowoczesnych i przyjaznych sal

20.09.2023, 12:59

Zamiast surowego wystroju szpitalnego, mają namiastkę domu: kolorowe panele medyczne, wygodne łóżka i miejsce na swoje rzeczy. Mali pacjenci Kliniki Onkologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, dzięki zaangażowaniu Fundacji "Pomóż Im”, korzystają z nowoczesnych i przyjaznych sal, w których wraz z rodzicami nieraz spędzają nawet po kilka miesięcy.


72 mln zł na modernizacje podlaskich szpitali i wyposażenie oddziałów ratunkowych

19.09.2023, 17:48

72 mln zł trafią do dziewięciu podlaskich szpitali na modernizacje i wyposażenie Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. O przyznaniu rządowego wsparcia poinformował wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok