Radio Białystok | Wiadomości | W Marianowie oddano do użytku wyczekiwaną drogę

W Marianowie oddano do użytku wyczekiwaną drogę

autor: Paweł Wądołowski

24.09.2023, 17:35, akt. 18:15

To niewielkiej długości odcinek drogi, ale odmienił wygląd całego osiedla - mówią mieszkańcy Marianowa w gminie Piątnica. W niedzielę (24.09) oficjalnie oddano do użytku zmodernizowaną drogę, która prowadzi do kilku bloków. Dawniej działał tam PGR, ale od czasu kiedy go zamknięto nie było żadnych remontów.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski

Do bloków prowadziła zniszczona, betonowa droga, a budynki stały w otoczeniu żwirowego placu, na którym po deszczu było błoto - mówią mieszkańcy.

Jak mówi wójt Gminy Piątnica, Artur Wierzbowski, osiedle było bardzo zaniedbane. Teraz prowadzi do niego zmodernizowana asfaltowa droga, ale przebudowane jest też całe otoczenie osiedla.


Jeszcze rok temu mieszkańcy do swoich garaży chodzili w kaloszach, bo za blokami było błoto, kiedy spadł deszcz. Na każdym zebraniu sołeckim słyszałem prośby o remont ulicy. Teraz się to udało. To nie jest długi odcinek, ale dla mieszkańców bardzo ważny, bo odmienił ich rzeczywistość. Udało się zmodernizować drogę, ale też infrastrukturę obok niej i oświetlenie. Mieszkańcy już się zaangażowali w to, żeby ich otoczenie było jeszcze lepsze. Zasadzili drzewka, krzewy, trawniki i ta część Marianowa zmieniła się o 180 stopni - mówił Artur Wierzbowski.


W uroczystości wzięli także udział parlamentarzyści: Kazimierz Gwiazdowski i Stefan Krajewski, a także wicewojewoda podlaski, Tomasz Madras. Podkreślali jak ważne są takie inwestycje dla małych społeczności, zwłaszcza na terenach dawnych PGRów.

Inwestycja kosztowała dwa miliony sześćset tysięcy złotych. 95 procent tej kwoty to dofinansowanie z rządowego funduszu przeznaczonego dla dawnych terenów poPGRowskich. 

| red: dl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Mieszkańcy Dreństwa w gminie Bargłów Kościelny cieszą się z nowej drogi

22.09.2023, 18:35

Na tę inwestycję mieszkańcy Dreństwa w gminie Bargłów Kościelny czekali od lat. W piątek (22.09) oficjalnie otwarto tam przebiegającą przez wieś drogę.


Łatwiej będzie dojechać do Uroczyska Święte Miejsce nad Rospudą

20.09.2023, 10:59

Nadleśnictwo Szczebra zainwestowało w remont prawie 8 kilometrów drogi.


Droga między Wojewodzinem a Wierzbowem w powiecie grajewskim została otwarta dla kierowców

18.09.2023, 19:39

Kierowcy mogą już korzystać ze zmodernizowanej drogi między Wojewodzinem a Wierzbowem w powiecie grajewskim. Trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe, ale można już jeździć po nowej nawierzchni.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok