Radio Białystok | Wiadomości | W Wiżajnach otwarto nowe boisko. Padły pierwsze bramki

W Wiżajnach otwarto nowe boisko. Padły pierwsze bramki

autor: Marcin Kapuściński

26.09.2023, 15:35, akt. 17:14

We wtorek (26.09) przy Szkole Podstawowej im. marszałka Józefa Piłsudskiego w Wiżajnach uroczyście otwarto wielofunkcyjny obiekt sportowy, który kosztował niemal milion złotych.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński


0:00
0:00
W Wiżajnach otwarto nowe boisko - relacja Marcina Kapuścińskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Obiekt powstał dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Polski Ład. Wójt Jacek Pietrukiewicz wylicza, że pokryło ono aż 90 proc. kosztów inwestycji.


Wsparcie było bardzo korzystne. Boisko to wydatek niespełna 960 tys. zł, a dopłacamy do niego zaledwie 10 proc. To obiekt z ogrodzeniem, oświetleniem i bezpieczną nawierzchnią poliuretanową. Można na nim grać zarówno w piłkę nożną, jak i siatkową i koszykową. Odbywać się tutaj będą zajęcia wychowania fizycznego dla uczniów naszej szkoły - mówi wójt.


Dyrektor placówki Mirosława Wierzchowska podkreśla, że jej wychowankowie nie mogli się już doczekać otwarcia obiektu. 


Jest wielofunkcyjny. Posłuży nam do gier zespołowych, które są uwielbiane przez naszych uczniów. Będziemy mogli te dyscypliny rozwijać i to jest wielka radość dla nas wszystkich. Wcześniej korzystaliśmy z innego placu, ale pozostawiał on wiele do życzenia - mówi Mirosława Wierzchowska. 


Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński podkreśla, że właśnie tego typu inwestycje są częścią zrównoważonego rozwoju kraju.


Takie obiekty powstają w całej Polsce, a zwłaszcza na terenach wiejskich i w małych miasteczkach. To zaciera różnice rozwojowe, a my inwestujemy w to pod każdym względem. Nie tylko w budowę dróg, ale też szkół, obiektów kultury i strażnic straży pożarnych. To wszystko jest bardzo potrzebne, żeby wyrównać poziom życia w kraju - mówi poseł. 


W sąsiedztwie boiska trwa budowa nowej siedziby szkoły podstawowej. Warty kilkanaście milionów złotych gmach będzie otwarty na początku przyszłego roku.

| red: mag, kap

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Mieszkańcy gminy Raczki doczekali się nowego stadionu lekkoatletycznego

27.06.2023, 17:19

Sztuczna murawa boiska, kort do gry w tenisa oraz nowoczesna 400-metrowa bieżnia, która zastąpiła żużlową poprzedniczkę. Po wielu latach oczekiwań mieszkańcy gminy Raczki doczekali się nowego stadionu lekkoatletycznego.


Uczniowie szkoły podstawowej w Puchałach cieszą się z nowego boiska

19.06.2023, 16:19

Własne boisko ze sztuczną nawierzchnią, solarnym oświetleniem i piłkochwytami mają uczniowie szkoły podstawowej w Puchałach (gmina Łomża). To pierwszy obiekt sportowy placówki, której kolejne roczniki uczniów ćwiczyły na szkolnych korytarzach stuletniego budynku lub na ziemnym placu za szkołą.


W Wiżajnach powstanie nowa szkoła podstawowa

21.12.2022, 19:21

Na tę inwestycję mieszkańcy Wiżajn długo czekali. W środę (21.12) odbyła się tam uroczystość podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej szkoły podstawowej.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok