Radio Białystok | Wiadomości | Uroczystości z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Supraślu, Choroszczy i Tykocinie

Uroczystości z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Supraślu, Choroszczy i Tykocinie

autor: Edyta Wołosik

11.11.2023, 09:19, akt. 18:14

W sobotę (11.11) świętujemy 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystości odbywają się w całym kraju, nie tylko w dużych miastach, ale też w mniejszych.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

I tak np. w Supraślu uroczystość przed pomnikiem Orła Białego w Ogrodzie Saskim rozpoczął się w południe. Zaplanowano: przemówienia, składanie kwiatów, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i degustację grochówki wojskowej.

W Choroszczy, po mszy świętej o 9.30 w kościele św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika, przy pomniku ku czci poległych w walkach o wolność, uczestnicy złożyli kwiaty i zapalili znicze. Były też rozdawane okolicznościowe pocztówki.

W Tykocinie o 9.45 chętni przejechali ze Starego Rynku do kościoła Trójcy Przenajświętszej. Tam o 10:00 program artystyczny zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, a 10 minut później rozpoczęła się msza święta. Po niej przed pomnikiem Stefana Czarnieckiego odczytany został Apel Poległych i odśpiewany hymn.

Zaplanowano też: złożenie kwiatów na grobach żołnierzy na cmentarzu parafialnym, a także koncert patriotyczny - o 12:00 - w Wielkiej Synagodze i sztafetę niepodległości  o 13:00 na Placu Stefana Czarnieckiego.

| red: pp, tk, dl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Białymstoku zakończyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości [zdjęcia]

11.11.2023, 08:56

Nabożeństwa, oficjalna uroczystość przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, ale też wydarzenia kulturalne i sportowe. Zakończyły się obchody 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.


Mieszkańcy Białegostoku wspólnie zaśpiewali hymn w ramach akcji "Niepodległa do hymnu" [wideo]

11.11.2023, 08:06

Mazurek Dąbrowskiego zabrzmiał w sobotę (11.11) w centrum Białegostoku. Wspólnie z chórem pod dyrekcją Marty Szałkiewicz działającym przy Podlaskim Instytucie Kultury, zaśpiewali go mieszkańcy. W taki sposób, z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, włączyli się w akcję "Niepodległa do hymnu".


Impreza "Biegnę dla Niepodległej", czyli Narodowe Święto Niepodległości na sportowo [zdjęcia]

11.11.2023, 07:44

Na sportowo uczcili tych, którzy walczyli o naszą wolność. W 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę Fundacja "Białystok Biega" organizuje imprezę "Biegnę dla Niepodległej". Start i meta będą na Alei Józefa Piłsudskiego.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok